Nikon Imaging | Polska | Europa
©Ross Harvey

Europejskie Stowarzyszenie Ślubne Nikon — lookbook

Styl fotografii ślubnej ulega przemianom wraz ze zmieniającą się modą. W tym lookbooku Europejskie Stowarzyszenie Ślubne Nikon przedstawia niezwykłą kolekcję klasycznych, aktualnych i nadchodzących trendów w fotografii ślubnej sfotografowaną aparatem Nikon z obiektywami NIKKOR. Znalazły się tu także wskazówki ułatwiające odtworzenie niektórych z tych wspaniałych ujęć.

Moda

Pary młode mogą wprowadzać do zdjęć stylizowany, wyrazisty styl, zainspirowany rozkładówkami ze światowych magazynów mody i kampaniami reklamowymi promującymi suknie ślubne sygnowane przez wielkich krawców i projektantów. Panna młoda, która wybrała suknię ślubną ze znanego domu mody, będzie chciała podobnie wykwintnych fotografii ślubnych.

Zdjęcie autorstwa Rossa Harveya wykonane we Włoszech aparatem D750 z obiektywem AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

„Dzięki obiektywowi AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G mogłem zrobić to zabawne, lekkie i eleganckie zdjęcie, które świetnie wyglądałoby także na stronach magazynu o modzie. Wybrałem ten obiektyw z powodu niskiej wartości przysłony (f/2 w przypadku tego zdjęcia), która pozwoliła mi lekko rozmyć tło, tak aby kontekst i otoczenie pozostawały rozpoznawalne, ale pełna uwaga koncentrowała się na parze młodej”.

Ross Harvey, Wielka Brytania

Zdjęcie autorstwa Chloé Lapeyssonnie wykonane w Grecji aparatem D750 z obiektywem AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED

Prostota

Obserwując rozwój trendów, możemy dostrzec moment, w którym następuje całkowite nasycenie danym stylem, co powoduje jego całkowity „reset”. To dobry moment, by wrócić do podstaw i ponadczasowych zdjęć, które koncentrują się na parze młodej oraz podkreślają prostotę, czystość i powagę.

Zdjęcie autorstwa Nadii Meli wykonane w Grecji aparatem D750 z obiektywem AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

„Eksperymentuję z kątami, aby zwiększyć atrakcyjność prostych zdjęć. Tutaj zajęłam pozycję powyżej tłumu i użyłam obiektywu AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G do skadrowania zdjęcia w taki sposób, by była na nim widoczna tylko panna młoda. Dzięki temu zamiast fotografii pierwszego tańca w tłumie gości udało mi się uchwycić to piękne w swojej prostocie ujęcie.”

Nadia Meli, Włochy

Tylko dla profesjonalistów

Wyobraź sobie, że… para młoda po wyrecytowaniu przysięgi małżeńskiej odwraca się do gości, gdzie zamiast morza uśmiechniętych twarzy wita ich ściana telefonów z aparatami fotograficznymi. Goście są tak zaaferowani zrobieniem zdjęcia w tej szczególnej chwili, że zapominają o tym, że stanowią ważną część uroczystości. Trudno się dziwić, że pary młode zaczęły zwracać się do gości z uprzejmą prośbą o wyłączenie telefonów komórkowych na czas ceremonii, co pozwala fotografom w naturalny sposób uchwycić każdy moment.

Zdjęcie autorstwa Chloé Lapeyssonnie wykonane we Francji aparatem D750 z obiektywem AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED