Nikon Imaging | Polska | Europa
©Ross Harvey

Europejskie Stowarzyszenie Ślubne Nikon — lookbook

Styl fotografii ślubnej ulega przemianom wraz ze zmieniającą się modą. W tym lookbooku Europejskie Stowarzyszenie Ślubne Nikon przedstawia niezwykłą kolekcję klasycznych, aktualnych i nadchodzących trendów w fotografii ślubnej sfotografowaną aparatem Nikon z obiektywami NIKKOR. Znalazły się tu także wskazówki ułatwiające odtworzenie niektórych z tych wspaniałych ujęć.

Kreatywne użycie lampy błyskowej

Lampa błyskowa jest koniecznością na każdym ślubie. W ostatnich latach fotografowie zaczęli korzystać z niej w sposób bardziej twórczy, wprowadzając ruch do ujęć statycznych lub dodając serię tylnych błysków, by podkreślić szczególne chwile.

Zdjęcie autorstwa Rossa Harveya wykonane na Capri aparatem D750 z obiektywem AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED

„Wydłużenie czasu otwarcia migawki i zwiększenie ilości światła docierającego do matrycy pozwala bardziej kreatywnie oddać ruch uczestników ceremonii. Ustawiłem czas otwarcia migawki na 1 sekundę, wyzwoliłem błysk naciśnięciem migawki i przesunąłem aparat przy otwartej migawce. W efekcie uzyskałem obraz malowany światłem wokół tańczącej pary młodej”.

Ross Harvey, Wielka Brytania

Reportaż

Fotografie o luźniejszym, nieformalnym charakterze zyskują na popularności, natomiast zdjęcia w stylu rozkładówek światowych magazynów o modzie tracą zwolenników. Drobne detale wtapiają się w tło, a fotografia koncentruje się na ludziach, ich reakcjach i cennych emocjach.

Zdjęcie, którego autorami są Simona Smrčková i Kamil Saliba, wykonane w Czechach aparatem D750 z obiektywem AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED

„Obiektyw AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED dał mi możliwość uchwycenia bliskości między panną młodą i jej babcią oraz zarejestrowania towarzyszących im emocji z drugiego końca pokoju”.

Simona Smrčková i Kamil Saliba, Czechy

Kontrastowe oświetlenie

Problematyczne światło w szczycie sezonu letniego i niesprzyjające lokalizacje wesel stwarzają problemy, które wymagają rozwiązania. W tym celu fotografowie ślubni wykorzystują obecnie wysoki kontrast świetlny, co pozwala uzyskać niezwykle wyraziste zdjęcia.

Zdjęcie autorstwa Rossa Harveya wykonane we Włoszech aparatem D750 z obiektywem AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

„Wykorzystaj zalety naturalnego oświetlenia — przebijające się przez cienie światło może pozwolić doskonale uchwycić naturalne kontrasty. Dostrzegłem promień słońca w luce między budynkami i użyłem obiektywu AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G, który znakomicie sprawdza się przy słabym świetle, by uchwycić ten barwny i efektowny obraz”.

Ross Harvey, Wielka Brytania

Zdjęcie autorstwa Chloé Lapeyssonnie wykonane we Francji aparatem D750 z obiektywem AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED

Obrazy pełne emocji

Nowoczesne pary pragną uwiecznić dzień swojego ślubu w sposób podkreślający efekt dramatyczny, by pokazać pełnię towarzyszących im emocji. Te fotografie to nieco mniej teatralna wersja zdjęć pozowanych, które zajmowały silną pozycję wśród trendów poprzednich sezonów. Świetnie oddają zarówno efektowną scenerię, jak i rozgrywającą się akcję.

Zdjęcie autorstwa Chloé Lapeyssonnie wykonane w Grecji aparatem D750 z obiektywem AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8G ED

„Nie staraj się uwiecznić jedynie efektownych miejsc lub działań — skoncentruj się na emocjach, jakie budzą one w ludziach. Towarzysząc panu młodemu i jego gościom, którzy podróżowali z dużą prędkością, zamiast wydłużyć czas otwarcia migawki, co uczyniłoby wielu fotografów, skróciłam go do 1/1600, by uchwycić wyraz ich twarzy w najdrobniejszych szczegółach”.

Chloé Lapeyssonnie, Francja