PARTNERSTWO NIKON-NOOR

NOOR to kolektyw zawodowych fotoreporterów i dokumentalistów, którego działalność jest poświęcona podnoszeniu świadomości o współczesnych, ogólnoświatowych problemach. Fotografowie z tej agencji pochodzą z całego świata i wszyscy pracują nad indywidualnymi oraz wspólnymi projektami.

NIKON I NOOR SĄ PARTNERAMI W DZIEDZINIE REALIZACJI PROJEKTÓW I EDUKACJI

Firma Nikon jest dumna z wieloletniej współpracy z agencją NOOR zrzeszającą wybitnych fotoreporterów, którzy dokumentują złożone problemy współczesnego świata. Oprócz wspierania realizowanych przez NOOR dużych projektów fotograficznych, takich jak „Food For Thought, an investigation into the food supply chain” (Pożywka dla umysłu – wgląd w łańcuch dostaw żywności), Nikon współpracuje również z NOOR w zakresie edukacji, aby inspirować rozpoczynających karierę fotografów dokumentalnych.

Podczas zaawansowanych warsztatów organizowanych regularnie w całej Europie w ramach Akademii Nikon-NOOR aspirujący fotografowie mogą współpracować z profesjonalistami i w ten sposób rozwijać swoje umiejętności. Uczestnicy mają okazję do przedstawienia swojego portfolio podczas spotkań indywidualnych, nabywają umiejętności warsztatowe z zakresu robienia zdjęć i postprodukcji, a także otrzymują profesjonalne porady dotyczące szukania odbiorców dla swoich reportaży.

AKADEMIA NIKON-NOOR

Nie czekamy z założonymi rękami, aż pojawi się kolejne pokolenie wizualnych narratorów. Aktywnie zapewniamy im możliwości edukacyjne w ich krajach. Od 2009 r. kilku z wiodących fotografów dokumentalnych NOOR wykłada w Akademii Nikon-NOOR, podróżując po wszystkich zakątkach Europy, w których nasza marka jest obecna, aby dzielić się swoją wiedzą z aspirującymi fotoreporterami. Przeszkoliliśmy przeszło 1000 uczestników z ponad 70 krajów podczas warsztatów odbywających się od Kazachstanu po Stambuł, Szwecję i Polskę.

Wykładowcy NOOR wnoszą do Akademii coś więcej niż po prostu swoje umiejętności. Pomagają kursantom poznać tajniki układania zdjęć w odpowiedniej kolejności, uczą atrakcyjnie prezentować opowiadane historie i pokazują, jak wypracować własny głos w świecie fotografii. Przekazują również istotne wiadomości ze swojej dziedziny, udzielając wskazówek na temat pracy z lokalnymi przewodnikami oraz porad w kwestii bezpieczeństwa, jako że wielu uczestników zajęć będzie później pracować w strefach konfliktów.

Ale wsparcie na tym się nie kończy. Za pośrednictwem Akademii Nikon-NOOR jej adepci zyskują obecnie dostęp do stale rozwijającej się sieci kontaktów z innymi młodymi fotografami i zawodowcami, którzy będą wciąż służyli im pomocą w miarę rozwoju ich kariery.