28-10-2021

Nikon prowadzi prace nad superteleobiektywem stałoogniskowym NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S do systemu Nikon Z

Nikon z przyjemnością informuje o postępie prac nad superteleobiektywem stałoogniskowym NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S z wbudowanym telekonwerterem 1,4x do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych (formatu Nikon FX), w których zastosowano mocowanie Nikon Z.

* Wygląd rzeczywistego obiektywu może różnić się od przedstawionego na zdjęciu powyżej.

NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S, pierwszy superteleobiektyw stałoogniskowy NIKKOR Z, należy do serii S obiektywów NIKKOR Z, które charakteryzują się najlepszymi parametrami optycznymi. Dzięki pięknemu efektowi bokeh i wysokiej rozdzielczości obiektyw NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S pozwala na wykonywanie realistycznych i wyjątkowych zdjęć.

W obiektywie zostanie zastosowany wbudowany telekonwerter 1,4x oraz nowa powłoka o najlepszych właściwościach przeciwodblaskowych w historii marki NIKKOR. Dzięki znakomitemu komfortowi obsługi i konstrukcji, która umożliwia nagrywanie filmów, obiektyw NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S pomoże wyrażać ekspresję twórczą profesjonalnych fotografów.

Nikon będzie nadal zapewniać nowy wymiar jakości optyki zaspokajając jednocześnie potrzeby użytkowników, przyczyniając się do rozwoju kultury fotografii i poszerzając zakres ekspresji obrazu.

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych. Rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon oraz obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa też czołową rolę w rozwoju kultury fotografii. Od lat umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt marki pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach. Jest to możliwe dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej oraz zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, do których należą inicjatywy takie jak AkademiaNikona.pl czy SzerokiKadr.pl. Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl.