13-10-2021

FIRMA NIKON WZBOGACA RODZINĘ NIKKOR Z O WSZECHSTRONNY OBIEKTYW ZMIENNOOGNISKOWY FORMATU DX

Firma Nikon zaprezentowała dzisiaj obiektyw NIKKOR Z DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR, który charakteryzuje się doskonałą jakością zdjęć i wszechstronnością, zarówno przy krótkiej, standardowej, jak i długiej ogniskowej.

Wspaniały towarzysz podróży, zaawansowany obiektyw formatu DX ma doskonałe parametry optyczne zarówno podczas fotografowania z dużych, jak i małych odległości, przez co sprawdza się w każdej sytuacji – od rozległych krajobrazów po misterne portrety.

Jest idealny dla osób, które odchodzą od fotografowania smartfonami, ponieważ jest łatwy w użyciu i eliminuje potrzebę noszenia dużej torby fotograficznej. Waży zaledwie 315 g, a jego zakres ogniskowych 18–140 mm zapewnia optymalną równowagę między małą masą, przekładającą się na doskonałą mobilność, a możliwością rejestrowania typowych ujęć podczas podróży.

Wbudowany system redukcji drgań eliminuje drgania ręki lub aparatu, umożliwiając fotografowanie z czasami otwarcia migawki dłuższym nawet o pięć stopni. W rezultacie pozwala wykonywać ostre, nieporuszone zdjęcia nawet w słabym świetle, zarówno podczas fotografowania nastrojowych wnętrz, jak i nocnych pejzaży miejskich.

Obiektyw NIKKOR Z DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR umożliwia także płynne nagrywanie filmów z ostrym obrazem, co jest dodatkowym potwierdzeniem jego uniwersalności. Jego autofokus jest szybki i znakomicie współpracuje z funkcją AF z detekcją oka w aparacie z serii Z, utrzymując ostrość dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Pozwala to rejestrować piękne materiały filmowe z podróży i przygód.

Obiektyw formatu DX skonstruowano z myślą o zapewnieniu ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego zastosowano w nim skuteczne uszczelnienie zabezpieczające przed kurzem i kroplami wody, pozwalające na użytkowanie w większości środowisk.

NIKKOR Z DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR – idealny towarzysz podróży:

• Wszechstronny obiektyw zmiennoogniskowy formatu DX o doskonałej konstrukcji optycznej
• Kompaktowy i lekki korpus, idealny w ruchu
• Doskonały, 7,8-krotny zoom pozwalający mocniej przybliżyć fotografowany obiekt
• Niesamowicie mała minimalna odległość zdjęciowa 0,20 m przy krótkich ogniskowych
• Tryb redukcji drgań pozwalający na stosowanie czasów otwarcia migawki dłuższych nawet o 5 stopni, bez obaw o skutki drgania aparatu
• Elektromagnetyczny mechanizm sterowania przysłoną, wykorzystujący sygnały z aparatu w celu jeszcze dokładniejszego sterowania przysłoną i stabilnego ustalania ekspozycji
• Doskonały do filmów i zdjęć dzięki łatwym w obsłudze elementom sterującym
• Uszczelniony w celu ochrony przed pyłem i zachlapaniem

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.