22-09-2021

Firma Nikon prezentuje dwie nowe lornetki MONARCH, które ożywią piękno natury

Firma Nikon ogłosiła dziś poszerzenie swojej oferty sprzętu obserwacyjnego o dwie odświeżone serie lornetek: MONARCH M7MONARCH M5. Zaprojektowane specjalnie z myślą o miłośnikach przyrody i wolnych przestrzeni, oba modele zapewniają jasny, naturalny obraz obserwowanego świata, a do tego wyróżniają się przeprojektowanym, wytrzymałym i stylowym korpusem. Produkty te, łączące optyczną doskonałość z komfortem użytkowania, dostępne są w szeregu wariantów, dzięki czemu każdy może znaleźć lornetkę MONARCH odpowiednią do swoich zastosowań.

Lornetka MONARCH M7 to idealny towarzysz eksploracji niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym obserwatorem ptaków, czy też wielbicielem dzikiej przyrody. Oferując bezprecedensowe w swojej klasie, pozorne pole widzenia w zakresie ponad 60˚, lornetki MONARCH M7 zapewniają spektakularną jakość obrazu. Począwszy od obserwacji płochliwych ptaków po lokalizowanie legowisk dzikich zwierząt, lornetki te pozwalają uzyskać każdorazowo optymalne efekty wizualne, dzięki czemu nigdy nie przegapisz kluczowych momentów.

Imponujący model MONARCH M5 jest przydatny zarówno w wymagających aktywnościach, takich jak wspinaczka czy piesze wędrówki po górach, jak i bardziej relaksujących formach spędzania czasu, np. podczas kempingu. Wszystkie modele wykorzystują szkło optyczne o superniskiej dyspersji (ED), które koryguje aberrację chromatyczną wywołującą efekt kolorowych obwódek, zapewniając zawsze jasny obraz.

Bez względu na wybrany model – MONARCH M7 lub MONARCH M5 – w każdym przypadku użytkownicy mogą liczyć na pełen detali obraz o wysokiej rozdzielczości, dzięki któremu obserwowane barwy natury nabiorą życia. W obu seriach lornetek na pryzmatach dachowych zastosowano wielowarstwowe powłoki o wysokiej refleksyjności, co gwarantuje doskonałą równomierność transmisji światła w całym zakresie widma widzialnego.

Zważywszy na fakt, iż komfort użytkownika odgrywa kluczową rolę w oczekiwaniu na pojawienie się dzikich zwierząt, oba nowe modele w serii MONARCH zapewniają doskonałą ergonomię i komfort obsługi, za sprawą pokrytego gumą, pewnie leżącego w dłoniach korpusu. Wyróżniające się trwałą konstrukcją modele MONARCH M7 oraz MONARCH M5 oferują wodoszczelność do jednego metra przez okres 10 minut, a dodatkowo zostały zabezpieczone przed zaparowaniem. Wielostopniowo regulowane obrotowo-przesuwne gumowe muszle oczne ułatwiają ustawienie oczu we właściwym punkcie.

Choć lornetki serii MONARCH M7 i MONARCH M5 są kompaktowych rozmiarów i niebywale lekkie, można je także zamontować na statywie, co uwalnia ręce użytkownika. Jest to szczególnie przydatne, gdy obserwator pozostaje przez dłuższy czas nieruchomo, np. obserwując z ukrycia w nadziei na wypatrzenie nieuchwytnego, rzadkiego gatunku.

Prezentowane produkty dostępne są za pośrednictwem strony internetowej firmy Nikon w następujących cenach:

- MONARCH M7 8x42 – 2 599 zł
- MONARCH M7 10x42 – 2 699 zł
- MONARCH M7 8x30 – 2 099 zł
- MONARCH M7 10x30 – 2 199 zł
- MONARCH M5 8x42 – 1 699 zł
- MONARCH M5 10x42 – 1 799 zł
- MONARCH M5 12x42 – 1 999 zł

¹ Nie gwarantuje się odporności obiektywu na pył i zachlapanie we wszystkich sytuacjach oraz we wszystkich warunkach.

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych. Rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon oraz obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa też czołową rolę w rozwoju kultury fotografii. Od lat umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt marki pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach. Jest to możliwe dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej oraz zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, do których należą inicjatywy takie jak AkademiaNikona.pl czy SzerokiKadr.pl. Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl.