14-09-2021

Nikon ogłasza obiektyw NIKKOR Z 40mm f/2. Mała, lekka i jasna stałka do systemu Nikon Z!

Firma Nikon wprowadza dziś do swojej oferty mały, lekki i jasny obiektyw pełnoklatkowy NIKKOR Z 40mm f/2 do bezlusterkowego bagnetu Nikon Z. Gwarantuje piękną ekspresję obrazu, ale jest też świetny do codziennego fotografowania. Zapewnia ostry obraz, jest jasny i na tyle mały, aby dyskretnie go używać, a także zapewnia wspaniałe rezultaty, od wideoblogów po wyraziste ujęcia z życia.

* Wygląd obiektywu może różnić się od przedstawionego na zdjęciu powyżej.

Jest to jasny standardowy obiektyw stałoogniskowy, który zapewnia naturalny kąt widzenia, co czyni go idealnym do wykonywania niepozowanych portretów, a także do nagrywania wywiadów i filmów instruktażowych. Fotografowane osoby czują się znacznie swobodniej nie widząc dużego obiektywu skierowanego w swoją stronę. Jest również na tyle mały i lekki, że idealnie nadaje się do filmowania z fascynującej perspektywy pierwszej osoby.

Mocowanie Z o dużej średnicy w połączeniu z dużym maksymalnym otworem względnym f/2 obiektywu zapewnia doskonałe rezultaty przy słabym świetle, pozwalając na idealne uchwycenie scen z nastrojowym oświetleniem. Dziewięciolamelkowa przysłona zapewnia miękki, naturalny efekt bokeh: fotografowie i filmowcy mogą rejestrować obrazy z delikatnym, kremowym rozmyciem tła, które pozwala na uwydatnienie obiektu.

Dirk Jasper, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: „Cieszymy się, że tym jasnym obiektywem stałoogniskowym możemy wzbogacić stale rozwijający się system Z firmy Nikon. Charakteryzuje się on znakomitą relacją ceny do jakości, stanowiąc doskonały punkt do rozpoczęcia pracy z systemem Z firmy Nikon. Jest tak kompaktowy i lekki, że idealnie sprawdza się jako główny obiektyw uniwersalny lub jako drugi, lekki obiektyw.”

Podsumowanie najważniejszych cech: NIKKOR Z 40mm f/2

Jasny standardowy obiektyw stałoogniskowy f/2: kąt widzenia odpowiadający ogniskowej 40 mm przy stosowaniu z pełnoklatkowymi aparatami z serii Z. Gdy obiektyw jest używany z aparatem bezlusterkowym z serii Z formatu DX, kąt widzenia odpowiada ogniskowej 60 mm.

Pełen realizm: obiektyw pozwala na rejestrowanie zdjęć i filmów z pięknymi szczegółami, głębią i kolorami.

Piękny efekt bokeh: przedstawienie ostrych obiektów na pięknie, delikatnie rozmytym tle jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

Wspaniałe zbliżenia: minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,29 m. Ostrość jest znakomita także na zbliżeniach.

Szybki, bezgłośny autofokus: wyjątkowo cichy silnik krokowy w połączeniu z większą ilością światła wpuszczaną przez mocowanie Z sprawiają, że ustawianie ostrości jest szybkie, dokładne i bezgłośne.

Znakomity do filmowania: odgłosy ustawiania ostrości nie zepsują już filmów. Efekt „oddychania” obiektywu został znacznie zredukowany, dzięki czemu podczas ustawiania ostrości nie występują zauważalne zmiany kąta widzenia.

Mieszczący się w kieszeni: na tyle mały, że można go mieć stale na aparacie albo wsunąć do kieszeni kurtki.

Wszechstronny: bezgłośny pierścień sterujący można skonfigurować do ustawiania ostrości, sterowania przysłoną, ustawiania kompensacji ekspozycji lub czułości ISO.

Zabezpieczony: w celu ochrony przed kurzem i wilgocią obiektyw został dokładnie uszczelniony¹

¹ Nie gwarantuje się odporności obiektywu na pył i zachlapanie we wszystkich sytuacjach oraz we wszystkich warunkach.

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych. Rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon oraz obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa też czołową rolę w rozwoju kultury fotografii. Od lat umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt marki pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach. Jest to możliwe dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej oraz zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, do których należą inicjatywy takie jak AkademiaNikona.pl czy SzerokiKadr.pl. Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl.