05-08-2021

Firma Nikon wprowadza na rynek trzy nowe dalmierze laserowe, które mają potencjał, by wynieść grę w golfa na wyższy poziom

Firma Nikon ogłosiła dziś premierę trzech nowych modeli dalmierzy laserowych: COOLSHOT PROII STABILIZED, COOLSHOT LITE STABILIZED oraz COOLSHOT 50i. Zaprojektowane z myślą o grających w golfa oferują nową, innowacyjną technologię, która za sprawą wysokiej klasy układu optycznego firmy Nikon zapewnia ostry, czytelny i stabilny obraz pola gry.

Stanowiąc najbardziej zaawansowany model dalmierza laserowego w ofercie firmy Nikon, COOLSHOT PROII STABILIZED przejmuje technologię stabilizacji od swojego poprzednika, modelu COOLSHOT PRO STABILIZED, cieszącego się znakomitą opinią użytkowników. Dalmierz ten, umożliwiający dokonywanie pomiarów na odległość do 450 metrów (500 jardów), stabilizuje zarówno obraz w okularze, jak i namierzającą wiązkę laserową, kompensując drżenie dłoni oraz czynniki zewnętrzne, tak aby zapewnić stabilny obraz pola golfowego. Zastosowana w dalmierzu technologia DUAL LOCKED ON ECHO informuje o dokonaniu pomiaru odległości do chorągiewki i pomaga precyzyjnie namierzyć jej drzewce, sygnalizując to w sposób wizualny i dźwiękowy.

Dalmierz COOLSHOT PROII STABILIZED oferuje cztery tryby pomiaru odległości, m.in. tryb golfowy, w którym podawana jest odległość z uwzględnieniem nachylenia terenu, mająca kluczowe znaczenie przy uderzeniach wykonywanych pod górę lub w dół na wzniesieniu. Ewentualnie można wybrać też tryb odległości rzeczywistej, a odpowiedni wskaźnik będzie sygnalizować przestrzeganie zasad fair play podczas zawodów. Ten lekki i wodoszczelny dalmierz laserowy sprawdzi się w każdych warunkach.

Model COOLSHOT LITE STABILIZED, który również umożliwia dokonywanie pomiarów na odległość do 450 metrów (500 jardów), wykorzystuje technologię stabilizacji ograniczającą drgania wywoływane ruchem dłoni o około 80 procent, zapewniając wyraźny obraz terenu. Dalmierz wyposażony został w technologię LOCKED ON, która za pomocą sygnału wizualnego informuje użytkownika o zmierzeniu odległości do najbliższego obiektu. Urządzenie oferuje ponadto dwa tryby pomiarów: tryb golfowy (odległość z uwzględnieniem nachylenia i odległość rzeczywista) oraz tryb odległości rzeczywistej. Dzięki odporności na deszcz urządzenie może być użytkowane podczas opadów atmosferycznych, a ponadto wyróżnia się możliwością pracy w szerokim zakresie temperatury.

Trzecim z prezentowanych dalmierzy laserowych jest model COOLSHOT 50i, umożliwiający pomiary na odległość do 360 metrów (400 jardów). Zaprojektowany pod kątem wygody użytkowania, jest pierwszym dalmierzem laserowym firmy Nikon ze zintegrowanym magnesem montażowym, co oznacza, że może zostać w łatwy sposób osadzony na torbie lub wózku golfowym. Oferowana przez niego funkcja DUAL LOCKED ON QUAKE za pomocą sygnału wizualnego oraz krótkiej wibracji informuje użytkownika o wykonaniu pomiaru odległości do chorągiewki. Model COOLSHOT 50i oferuje te same dwie metody pomiaru co dalmierz COOLSHOT LITE STABILIZED: tryb golfowy (odległość z uwzględnieniem nachylenia i odległość rzeczywista) oraz tryb odległości rzeczywistej, z których każdy ułatwia wykonanie precyzyjnego uderzenia. Dalmierz jest ponadto odporny na deszcz, co umożliwia korzystanie z niego w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Więcej informacji na temat każdego z produktów można znaleźć na stronach:

COOLSHOT PROII STABILIZED 
COOLSHOT LITE STABILIZED 
COOLSHOT 50i 

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych. Rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon oraz obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa też czołową rolę w rozwoju kultury fotografii. Od lat umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt marki pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach. Jest to możliwe dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej oraz zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, do których należą inicjatywy takie jak AkademiaNikona.pl czy SzerokiKadr.pl. Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie www.nikon.pl.