29-06-2021

Firma Nikon wzbogaci serię Z o nowy superzoom

Firma Nikon informuje o postępie prac nad obiektywem NIKKOR Z DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR – o dużym zakresie ogniskowych i przeznaczonym do aparatów bezlusterkowych formatu APS-C (formatu DX firmy Nikon), w których zastosowano mocowanie Z. Premierę obiektywu zaplanowano jeszcze na ten rok.

* Wygląd obiektywu może różnić się od przedstawionego na zdjęciu powyżej.

Obiektyw NIKKOR Z DX 18-140mm f/3.5-6.3 VR będzie umożliwiał fotografowanie szerokiej gamy ujęć — od szerokokątnych po wykonywane przy ogniskowej teleobiektywu oraz z małych odległości. Kompaktowy i lekki obiektyw umożliwi rejestrowanie zdjęć i filmów w różnych sytuacjach.

Prowadzone prace są wyrazem nieustannego dążenia firmy Nikon do zapewnienia nowego wymiaru jakości optyki. Firma Nikon nie tylko stale wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników, ale przyczynia się też do rozwoju kultury fotografii, poszerzając jednocześnie zakres ekspresji obrazu.

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych. Rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon oraz obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych. Firma Nikon odgrywa też czołową rolę w rozwoju kultury fotografii. Od lat umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt marki pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie. Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach. Jest to możliwe dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej oraz zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, do których należą inicjatywy takie jak AkademiaNikona.pl czy SzerokiKadr.pl. Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl.