31-07-2019

Niezwykłe portrety dzięki nowemu obiektywowi Nikkor Z 85MM F/1.8 S firmy Nikon

Nikon wprowadza do rodziny optyki Nikon Z jasny standardowy obiektyw portretowy. NIKKOR. NIKKOR Z 85mm f/1.8 S to pełnoklatkowy obiektyw do aparatów bezlusterkowych z szybkim autofokusem, zapewniający niesamowitą szczegółowość w całym kadrze. Pozwala on fotografom na przedstawianie obiektów z niesamowitą wyrazistością zarówno na zdjęciach, jak i na filmach.

Od klasycznych ujęć portretowych po portrety kontekstowe, od kameralnego otoczenia po ogromne imprezy. Dzięki zaawansowanym parametrom optycznym obiektyw NIKKOR Z 85mm f/1.8 S zapewnia niesamowite rezultaty w każdym miejscu. Ostrość w całym kadrze jest niezrównana — nawet w przypadku fotografowania przy maksymalnym otworze przysłony f/1.8. Tło jest pięknie i naturalnie rozmyte, a flara obiektywu jest skutecznie niwelowana nawet przy fotografowaniu pod światło.

Autofokus działa szybko, a nowa funkcja detekcji oka w aparatach Nikon Z pozwala ustawić ostrość na oku fotografowanej osoby, zarówno gdy jest sama, jak również, gdy znajduje się w tłumie. Natomiast amatorzy filmowania mogą skorzystać z ogniskowej 85 mm, aby wyodrębnić obiekty i kręcić materiały wideo z niesamowitą głębią ostrości.

Dirk Jasper, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: „NIKKOR Z 85mm f/1.8 S to obiektyw niezwykle wszechstronny. Dzięki szybkiemu wielosilnikowemu AF i dużemu maksymalnemu otworowi względnemu użytkownicy nie muszą martwić się trudnym światłem ani nieoczekiwanymi sytuacjami. Niezależnie od tego, czy fotografujesz na imprezie, w studiu czy na otwartej przestrzeni, możesz swobodnie robić żywe portrety, o których można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że są zwyczajne”.

Podsumowanie najważniejszych funkcji

NIKKOR Z: dzięki dużej średnicy mocowania Z firmy Nikon obiektyw ten umożliwia rejestrowanie jasnych zdjęć nie obarczonych winietowaniem.

Seria S: nowy wymiar jakości układu optycznego. Przeciwodblaskowa powłoka nanokrystaliczna. Płynnie pracujący, bezgłośny wielosilnikowy AF.

Doskonała ostrość: wyjątkowe efekty w całym kadrze. Minimalna odległość zdjęciowa to tylko 0,80 m.

Wytrzymała konstrukcja: każda ruchoma część tubusu obiektywu jest uszczelniona w celu ochrony przed kurzem i kropelkami wody.

Znakomity do filmowania: bezgłośna regulacja przysłony i prawie bezgłośny mechanizm AF. Efekt „oddychania” obiektywu został praktycznie wyeliminowany.

Konfigurowalny pierścień sterujący: może służyć do ręcznego ustawiania ostrości (domyślnie), sterowania przysłoną lub kompensacji ekspozycji.