25-02-2019

Nikon z nagrodami iF Design Awards 2019

System bezlusterkowy firmy Nikon oraz aparat Nikon COOLPIX P1000 otrzymały nagrody iF Design Awards w kategorii produkt.

iF Design Awards to prestiżowe, uznawane na całym świecie nagrody za wzornictwo, obejmujące różne kategorie, między innymi produkt, komunikację i opakowanie. Ich sponsorem jest spółka iF International Forum Design GmbH. W tym roku jury składające się z 67 uznanych specjalistów w dziedzinie wzornictwa dokonało wyboru laureatów spośród ponad 6375 zgłoszeń z 52 krajów. Zgłoszenia oceniano pod kątem innowacyjności, funkcjonalności, estetyki, odpowiedzialności oraz pozycjonowania.

System bezlusterkowy firmy Nikon

Rewolucyjny system bezlusterkowy firmy Nikon został zbudowany wokół mocowania obiektywu o największej średnicy na świecie[1], co umożliwia stosowanie wyjątkowo jasnych obiektywów oraz uzyskanie niesamowitego poziomu jakości optycznej.

System składa się z dwóch aparatów bezlusterkowych, Z 7 oraz Z 6, które są wyposażone w nowe mocowanie o większej średnicy, a także zgodnych obiektywów NIKKOR Z z serii S. Jasne, ciche i zapewniające dużą ostrość obiektywy mają najlepszy możliwy układ optyczny, dzięki czemu gwarantują zachwycający poziom szczegółowości aż po same krawędzie kadru. Adapter do mocowania FTZ umożliwia fotografowanie aparatami Z firmy Nikon z obiektywami NIKKOR z mocowaniem F.¹ Według stanu na 23 sierpnia 2018 r.

Aparat COOLPIX P1000

Aparat COOLPIX P1000 firmy Nikon jest wyposażony w superteleobiektyw z największym na świecie 125-krotnym zoomem optycznym. Zakres ogniskowych 24–3000 mm zapewnia natomiast użytkownikom możliwość rejestrowania ostrych zdjęć i filmów niezależnie od odległości, w jakiej znajduje się obiekt. Jasny obiektyw NIKKOR f/2,8–8 w połączeniu z matrycą 16 MP tworzą rewolucyjny system, idealny do fotografii sportowej, przyrodniczej i podróżniczej.

Więcej informacji o nagrodach iF Design Awards można znaleźć na stronie: https://ifworlddesignguide.com/our-awards/professional-awards/if-design-award-2019.

Więcej informacji o nagrodach iF Design Awards można znaleźć na stronie: https://ifworlddesignguide.com/our-awards/professional-awards/if-design-award-2019