24-10-2018

Fotograf ślubna Nadia Meli ogłoszona nowym Ambasadorem marki Nikon w Europie

Amsterdam, Holandia, 24 października 2018 r. - Firma Nikon Europe B.V. ma przyjemność ogłosić, że fotograf ślubna, Nadia Meli, została europejskim ambasadorem marki Nikon. Nadia dołącza do społeczności fotografów firmy Nikon, którzy korzystają z najnowszych technologii i znajomości trendów społecznych, by dokumentować nasze czasy.

Nadia urodziła się we Włoszech, wychowała w Niemczech, a obecnie mieszka w Brighton, w Anglii. Fotografia była jej hobby aż do 2010 roku, gdy otrzymała prośbę o wykonanie profesjonalnych zdjęć z wesela przyjaciółki.. Od tego czasu jej kariera w branży rozwijała się błyskawicznie, a Nadia – z uwagi na jej niepowtarzalny styl – bardzo szybko stała się uznanym fotografem.

Styl zdjęć Nadii w znacznym stopniu opiera się na jej wizji i celu: podkreślaniu  poczucia przynależności. Jej największą pasją są ludzie oraz uwiecznianie najważniejszych momentów ich życia na zdjęciach – dąży w tym do zachowania naturalności poprzez tworzenie naturalnych, prostych, intymnych i niezaaranżowanych obrazów.

Przez cały 2018 rok, oprócz uwieczniania ślubów, Nadia prowadziła szkolenia dla fotografów, podczas których starała się rozwijać wizję artystyczną i własny styl uczestników, a nie tylko poprawiać ich warsztat techniczny.

Jak mówi Nadia Meli:W życiu ważne są dla mnie cztery wartości: radość, autentyczność, intymność i pełnia życia. Chcę ukazywać te wartości poprzez moją fotografię. Używam sprzętu firmy Nikon prawie od początku mojej kariery – ta technologia pomogła mi rozwinąć własny styl. Jestem niezwykle dumna, że mogę być częścią programu Ambasadorów marki Nikon w Europie i dołączyć do grona najwybitniejszych fotografów na świecie”.

Podczas tegorocznych targów photokina Nadia miała okazję wypróbować, jako jedna z pierwszych osób na europejskim rynku, niedawno ogłoszony aparat bezlusterkowy Nikon Z 7 oraz obiektywy NIKKOR Z 35mm f/1.8 S i NIKKOR Z 24-70mm f/4 S.

„Korzystałam z aparatu Z 7 i pasujących do niego obiektywów podczas kilku wesel w sierpniu, gdzie miałam możliwość przetestować je w różnych sytuacjach. Niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia w pomieszczeniu, na zewnątrz, w świetle dziennym, o zmroku czy w nocy – niesamowita jakość obrazu i możliwości fotografowania w słabym świetle w połączeniu w połączeniu z lekkim korpusem i bezgłośną migawką sprawiają, że ten system jest marzeniem każdego fotografa ślubnego. Nie mogę się doczekać, aż będę mogła z nim trochę poeksperymentować”.

Program Europejskich Ambasadorów marki Nikon

Do programu Europejskich Ambasadorów marki Nikon należą utalentowani i wpływowi artyści, korzystający z najnowszych technologii i znajomości trendów społecznych, by udokumentować nasze czasy.

Więcej informacji na temat pracy Nadii można znaleźć pod adresem: Nadia Meli

Nadia Meli

Nadia Meli to fotograf, która urodziła się we Włoszech, a wychowała w Niemczech. Jej specjalnością jest fotografowanie ślubów i przyjęć weselnych w całej Europie. Odwiedziła i sfotografowała setki ślubów na całym świecie, a jej prace były publikowane w wielu czasopismach oraz na blogach internetowych. Dzięki wyjątkowemu, naturalnemu i autentycznemu stylowi stała się uznanym fotografem w swojej dziedzinie. Właśnie dlatego w 2015 r. zaczęła prowadzić warsztaty i kursy internetowe dla fotografów, które skupiają się na rozwijaniu wizji artystycznej i pomaganiu w odnalezieniu własnego stylu.

Wszystkie zdjęcia: © Nadia Meli