06-09-2018

Firma Nikon prezentuje swój pełnoklatkowy system bezlusterkowy na targach photokina 2018

Nowe aparaty, obiektywy oraz cieszący się uznaniem w branży mówcy – oto program stoiska Nikon w Halle 2.2

F
irma Nikon ponownie odegra główną rolę podczas najważniejszych na świecie targów branży obróbki obrazu photokina, które odbywają się w Kolonii. Goście uzyskają bezpośredni dostęp do najnowszych produktów, w tym możliwość przyjrzenia się zapowiedzianym niedawno pełnoklatkowym aparatom bezlusterkowym Nikon formatu FX z mocowaniem typu Z, obiektywom i adapterom do mocowania obiektywu.

Osoby odwiedzające stoisko Nikon w Halle 2.2 będą mogły również przetestować szeroką gamę profesjonalnych lustrzanek cyfrowych firmy Nikon, w tym nagradzany aparat Nikon D850 formatu FX, który przy zakresie ISO 64–25600 i rozdzielczości 45,7 MP oferuje optymalną kombinację parametrów ostrości, szybkości i czułości na światło. Do obejrzenia i wypróbowania będzie także szeroka gama produkowanych przez firmę Nikon aparatów i obiektywów NIKKOR, m.in. zaprezentowany niedawno podstawowy model D3500, COOLPIX P1000 z megazoomem, jak również wysoce wydajny superteleobiektyw AF-S NIKKOR 500mm f/5.6E PF ED VR oraz AF-S NIKKOR 180-400mm f/4E TC1.4 FL ED – pierwszy teleobiektyw z gamy NIKKOR, który może poszczycić się wbudowanym telekonwerterem 1,4x.

Przy stoisku firmy Nikon obecni będą ponadto jedni z najlepszych fotografów w branży. Będą oni dzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z użyciem sprzętu marki Nikon. Europejski Ambasador Marki Nikon oraz uznany fotograf artystyczny David Yarrow opowie o swojej wyrazistej i przejmującej twórczości uwieczniającej życie na Ziemi, a także pełnej wyzwań ścieżce, która doprowadziła go do wypracowania unikalnego stylu. W tym samym czasie pochodząca z Włoch europejska współambasadorka, fotograf weselny Nadia Meli opowie o swoich wrażeniach z testów nowego systemu mocowania typu Z oraz jego kompatybilności z nowymi i dostępnymi już obiektywami NIKKOR. Brytyjski fotograf i reżyser filmów o tematyce miejskiej Rob Whitworth, wschodząca gwiazda Jamari Lior, nagradzany fotograf i filmowiec Pep Bonet, Nordycki Ambasador Marki Nikon Frøydis Geithus oraz fotograf sportowy i fotoreporter Lukas Schulze uzupełniają tegoroczną reprezentację gwiazd.

Dirk Jasper, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: „Nasz nowy system bezlusterkowy to kamień milowy w poszukiwaniu nowego wymiaru jakości optyki, za sprawą którego poszerzamy granice w zakresie rozdzielczości i jakości, dając twórcom niedostępne dotychczas możliwości. Nikon oferuje odpowiednie rozwiązania dla każdego fotografa. Goście będą mieli możliwość poznania i wypróbowania nowego systemu w połączeniu z naszymi innymi wiodącymi w branży produktami.

Co więcej, dzięki wytrawnym prelegentom, którzy podzielą się na mównicy Nikon swoim doświadczeniem, napotykanymi wyzwaniami i poradami związanymi z fotografią, tegoroczna photokina ma szansę stać się najlepszą edycją w historii”.

Targi photokina będą otwarte dla publiczności w dniach 26–29 września 2018 r. Najnowsze informacje oraz kompletny plan prelekcji publikujemy na Twitterze na koncie @NikonEurope. Zapraszamy do rozmów na Twitterze na temat #NikonPhotokina.