Nikon Imaging | Polska | Europa

09-04-2018

Dwie lustrzanki cyfrowe firmy Nikon – D850 i D7500 – otrzymują nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2018”

Firma Nikon z przyjemnością informuje, że jej dwie lustrzanki cyfrowe – D850 i D7500 – otrzymały nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2018”.

Jury składające się ze specjalistów z dziedziny projektowania produktu oceniło 6300 zgłoszeń, biorąc pod uwagę cechy takie jak innowacja, funkcjonalność czy trwałość. 

Informacje o zwycięskich produktach:

Lustrzanka cyfrowa – Nikon D850

Lustrzanka D850 została doceniona za niesamowitą jakość zdjęć i wyjątkowo szybkie działanie. Na etapie projektowania zadbano między innymi o ergonomię, oszczędność energii i wysoką odporność na pył i zachlapanie. Dodając do tego najnowocześniejsze funkcje, otrzymujemy doskonały aparat, który zadowoli każdego profesjonalnego fotografa.

Lustrzanka cyfrowa – Nikon D7500

Lustrzanka D7500 może się pochwalić tą samą oszałamiającą jakością zdjęć co wielokrotnie doceniany model D500, tylko że tutaj dodatkowym atutem jest lekka, kompaktowa konstrukcja. Matryca z 20,9 mln pikseli, procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 i szeroki zakres ISO pozwalają uzyskać szczegółowe zdjęcia o wysokiej rozdzielczości. Aparat umożliwia też nagrywanie filmów o wysokiej jakości 4K/UHD. Dzięki tym wszystkim cechom i funkcjom jest to model idealny dla każdego.

Red Dot Design Award to prestiżowy międzynarodowy konkurs na projekt produktu, sponsorowany przez niemieckie Design Zentrum Nordrhein Westfalen. Do kategorii „Red Dot Award: Product Design 2018” zgłoszono ponad 6300 produktów z 59 krajów. Wszystkie one były oceniane przez ekspertów z całego świata. Od 10 lipca do 5 sierpnia 2018 r. zwycięskie produkty można oglądać w Red Dot Design Museum w Essen.

Więcej informacji na temat nagród Red Dot Design Awards można znaleźć pod adresem https://en.red-dot.org/