Nikon Imaging | Polska | Europa

30-04-2018

Znany brytyjski artysta-fotograf David Yarrow nowym europejskim ambasadorem marki Nikon

Nikon ogłasza, że światowej sławy fotograf David Yarrow dołącza do grona wybitnych fotografów – europejskich ambasadorów marki Nikon.

Sugestywne i absorbujące fotografie życia na ziemi autorstwa Davida Yarrowa sprawiły, że jego dokonania śledzi coraz większa grupa fotografów, kolekcjonerów i odbiorców sztuki. Wielkoformatowe odbitki jego kultowych monochromatycznych zdjęć można podziwiać w wielu galeriach i muzeach na całym świecie. Odzwierciedlają one wyjątkowy styl, dzięki któremu uplasował się w ścisłej czołówce najlepszych na świecie fotografów przyrody.

Yarrow korzysta z produktów marki Nikon od co najmniej 33 lat – od pierwszych kroków w zawodzie fotografa, kiedy to pracując dla The Timesa wykonał kultowe zdjęcie Diego Maradony podczas finałów Mistrzostw Świata w 1986 r., do czasów współczesnych, będąc jednym z najlepiej sprzedających się twórców fotografii artystycznej. Niedawno David był jedną z kluczowych osobistości przy okazji wprowadzenia na rynek modelu D850.

Co ważniejsze, prace Yarrowa odzwierciedlają jego zaangażowanie w działania filantropijne i ochronę przyrody, czemu chętnie daje wyraz w swoim specjalnym projekcie europejskiego ambasadora marki Nikon, realizowanym aktualnie w kenijskiej miejscowości Amboseli.

David Yarrow tak mówi o sobie: Moja kariera fotograficzna rozwijała się zdecydowanie nieszablonowo i chyba mogę powiedzieć, że nie dałem się zaszufladkować jako fotograf jednego tematu czy jednej specjalizacji. Fotografowanie niezmiennie jest dla mnie poszukiwaniem ukojenia i próbą oderwania się od rzeczywistości; szansą na poznanie odległych zakątków świata i uwiecznienie miejsc, gdzie pomimo skrajnych warunków można spotkać niezwykle rzadkie okazy.

Aparaty marki Nikon i obiektywy NIKKOR odgrywały ważną rolę w każdym moim przedsięwzięciu. Ich walory estetyczne i ergonomia są coraz lepsze i trudno jest znaleźć markę, która tak doskonale spełnia potrzeby fotografów – zarówno profesjonalnych, jak i amatorów. Fotografia jest najważniejszą formą sztuki naszego pokolenia i mam nadzieję, że jako europejski ambasador marki Nikon zachęcę innych do oderwania się od smartfonów, by przyjrzeć się światu wokół nas. Dla mnie to jest właśnie sens tego zawodu”.

Program europejskich ambasadorów marki Nikon

Do programu europejskich ambasadorów marki Nikon należą utalentowani i wpływowi artyści, korzystający z najnowszych technologii i znajomości trendów społecznych, by udokumentować nasze czasy. W ramach tego programu firma Nikon zleciła Davidowi zrealizowanie jego wymarzonego projektu fotograficznego w uznaniu jego światowej renomy jako fotografa.

Więcej informacji na temat Davida i jego poprzednich prac znaleźć można na stronie internetowej marki Nikon.  

O Dawidzie

David Yarrow urodził się w Glasgow, w Szkocji w 1966 r. Od młodości interesował się fotografią, a w wieku 20 lat pracował już jako fotograf dla gazety The Times w czasie finału Mistrzostw Świata w Mexico City. Wtedy właśnie David wykonał słynne zdjęcie Diego Maradony trzymającego Puchar Świata, dzięki któremu wkrótce poproszono go o udokumentowanie Olimpiady i wielu innych wydarzeń sportowych. Dopiero wiele lat później odkrył, że jego prawdziwym powołaniem jest dokumentowanie świata przyrody, a jego sugestywne i absorbujące fotografie życia na ziemi sprawiły, że jego dokonania śledzi coraz większa grupa kolekcjonerów dzieł sztuki. W 2018 r. David bez wątpienia należy do najlepiej sprzedających się twórców fotografii artystycznej na świecie.© Prawa autorskie do wszystkich zdjęć: David Yarrow