Nikon Imaging | Polska | Europa

16-04-2018

Moda i mural: Nikon i fotografka Julia Kennedy wychodzą z modą na ulice

W nowej serii opublikowanych przez firmę Nikon zdjęć fotografka modowa Julia Kennedy połączyła dwie formy sztuki głównego nurtu, zestawiając ze sobą świat mody oraz najbardziej zachwycające przykłady londyńskiego street artu.

Podczas współpracy z francuską stylistką Coline Bach Julia wykorzystała szybkość i rozdzielczość najnowszej lustrzanki cyfrowej firmy Nikon – modelu D850 – oraz zestaw obiektywów NIKKOR. Starała się uchwycić dynamikę oraz tempo miejskiego życia, a także ekstrawagancję przemysłu modowego.

Ta niepowtarzalna, ośmioczęściowa seria fotografii wyraża przekonanie Julii, że mody nie należy ograniczać wyłącznie do wybiegów. Można ją doceniać w każdym otoczeniu. W zdjęciach starała się uchwycić żywe kolory, bogate tekstury i ruch. Dzięki odpowiedniej stylizacji i rekwizytom modelki wpisały się w kontekst najlepszych murali północnego oraz wschodniego Londynu. Całą serię zdjęć można obejrzeć tutaj.

Julia Kennedy, D850, AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED
Autorzy murali: DRT (po lewej) i Sr. X (po prawej), Camden

Julia Kennedy, D850, AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED
Autor muralu: Dan Kitchener, Camden

Komentując swój projekt, Julia Kennedy zauważyła, że „londyńską modę i barwny street art doceniają koneserzy z całego świata, a ja zawsze szukam ekscytujących kolorów oraz tekstur. Dzięki szybkości, wysokiej rozdzielczości i czułości na światło aparatu D850 mogłam uchwycić cały ruch oraz wszystkie detale i barwy w danym kadrze, wprowadzając nutkę ekscytacji do tych zwyczajnych miejskich krajobrazów”.

Podczas sesji zdjęciowej Julia korzystała z następującego zestawu:
• D850 – najnowsza pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa firmy Nikon o niesamowitej rozdzielczości 45 megapikseli. Zapewnia doskonały zakres dynamiki i oferuje tryb zdjęć seryjnych z prędkością 7 kl./s* w pełnej rozdzielczości, z najlepszym w tej klasie zakresem czułości ISO. To zwycięskie połączenie szybkości, szczegółowości oraz precyzji.
• AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR – najpopularniejszy obiektyw obsługujący szeroki zakres ogniskowych – od szerokiego kąta po krótki teleobiektyw. Duży otwór przysłony f/2,8 zapewnia doskonałe wyniki przy słabym oświetleniu i spójne ustalanie ekspozycji w całym zakresie ogniskowych. System redukcji drgań minimalizuje drgania aparatu i pozwala stosować czasy otwarcia migawki dłuższe nawet o 4 stopnie.
• AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED – jasny obiektyw ultraszerokokątny z powłoką nanokrystaliczną redukującą refleksy i flarę. Wykonane nim zdjęcia wyróżniają się znakomitą ostrością na całej powierzchni kadru, niekiedy lepszą niż w przypadku obiektywów stałoogniskowych o podobnych parametrach. 
• AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED – jasny, ultraszerokokątny obiektyw stałoogniskowy 20 mm formatu FX o maksymalnym otworze względnym f/1,8. Dzięki lekkości i wszechstronności daje on ciekawe możliwości kreowania wrażenia większej przestrzeni i uwydatniania perspektywy.

Julia Kennedy, D850, AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED
Autor muralu: Otto Schade, Camden

Julia Kennedy, D850, AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED
Autor muralu: Dr Zadok, Hackney

Julia Kennedy, D850, AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR
Mural autorstwa Pauli Plim, Camden

Julia Kennedy, D850, AF-S NIKKOR 24-70mm f/2.8E ED VR
Autor muralu: Darren John, Tower Hamlets

Profil Julii Kennedy

Julia Kennedy jest brytyjską fotografką, która mieszka i pracuje w Londynie. Znana jest ze sposobu, w jaki dobiera w pracach barwy, oraz korzystania z przestronnych instalacji i świetnych lokalizacji zdjęć. Uwielbia się śmiać, a z jej fotografii przebija wyśmienite, niekiedy ironiczne, poczucie humoru. Julia współpracowała z wieloma czasopismami modowymi, w tym z L’Officiel, Vogue czy Wonderland, a także z różnymi znanymi markami, takimi jak Charlotte Olympia, House of Hackney, Harrods, Oasis, Sweaty Betty oraz Rimmel. 
www.juliakennedy.com
@msjuliakennedy

Profil Coline Bach

Coline Bach to francuska stylistka i projektantka kostiumów, która mieszka w Londynie. Po ukończeniu studiów na wydziale dziennikarstwa modowego uczelni Central Saint Martins została pierwszą asystentką Robbiego Spencera, szefa działu mody w czasopiśmie Dazed & Confused. Wspólnie pracowali nad publikacjami dla Dazed & Confused, AnOther, AnOther Man, Interview, Vogue Italia, V, V Man, Harper’s Bazaar, Purple Fashion oraz Teen Vogue. Obecnie Coline robi niezależną karierę w branży. 
www.colinebach.com
@colinebach

* Po zastosowaniu wielofunkcyjnego pojemnika na baterie MB-D18 z baterią EN-EL18b (używaną w modelu D5) szybkość fotografowania aparatu D850 wzrasta do 9 kl./s.