Nikon Imaging | Polska | Europa

04-10-2017

Życie ulicy w obiektywie

Nikon wydaje nową serię fotografii przedstawiających Barcelonę, aby zainspirować ulicznych fotografów-amatorów

Amsterdam, Holandia, 4 października 2017 r. — Nikon prezentuje dziś serię wyjątkowych zdjęć, które wykonał hiszpański fotograf, Ibai Acevedo, w ramach wyzwania polegającego na sfotografowaniu pięciu różnych lokalizacji w ciągu jednego dnia przy użyciu pięciu obiektywów stałoogniskowych NIKKOR w jego rodzinnym mieście, Barcelonie.

Krajobraz miejski Barcelony stanowi niepowtarzalne zestawienie pięknych plaż, modernistycznej architektury oraz gotyckiej przeszłości miasta. Seria fotografii przedstawia olśniewające obrazy plaż Barcelony, katedry Sagrada Familia, ulicy Las Ramblas, dzielnicy Barri Gňtic oraz góry Tibidabo. Do wykonania każdego ze zdjęć wykorzystano określony obiektyw stałoogniskowy, aby ukazać nieograniczone możliwości fotografii ulicznej.

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G

Ibai wykonał serię zdjęć za pomocą aparatu Nikon D750 oraz następujących obiektywów stałoogniskowych NIKKOR:
- AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED: Dzięki szerokiemu kątowi obiektywu i małej głębi ostrości był to doskonały wybór do uchwycenia piękna słynnej plaży w Barcelonie. Za pomocą obiektywu Ibai mógł uchwycić otoczenie i atmosferę plaż Barcelony bez zniekształceń, z doskonałą ostrością nawet w jasnym świetle.
- AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G: Obiektyw umożliwia jednoczesne przedstawianie niewielkiej głębi i szerokich kątów, a ponadto świetnie sobie radzi w słabym świetle. Jest to widoczne na wykonanym przez Ibaia ujęciu słynnego zabytku, katedry Sagrada Familia, odbijającego się w pobliskim jeziorze. Zdjęcie to łudząco przypomina obraz.
- AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G: Ten obiektyw doskonale sprawdził się podczas robienia wyjątkowych zdjęć w tłumie ludzi na ulicy Las Ramblas. Idealna głębia ostrości uzyskana dzięki dużemu otworowi względnemu obiektywu pozwala uzyskać świetną teksturę z rozmyciem w tle zdjęcia.
- AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G: Ten obiektyw rejestruje najdrobniejsze szczegóły, dzięki czemu idealnie nadaje się do fotografii portretowej. Efekt rozmycia tła — bokeh — pozwala skierować wzrok osoby oglądającej na główny element zdjęcia. Funkcje te przetestowano w dzielnicy Barri Gňtic.
- AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G: Aparat doskonale sobie radzi w słabym świetle, dzięki czemu z łatwością dostosowuje się do zmieniających się warunków oświetlenia. Idealnie nadawał się zatem do wykonania zdjęcia kościoła oraz zachodu słońca nad górą Tibidabo.

Wspominając swoje doświadczenia, Ibai Acevedo powiedział: „Fotografia uliczna to próba uchwycenia czegoś niezwykłego lub ulotnego. Oczy mam przez cały czas otwarte, aby nie przegapić żadnej okazji do zdjęcia. Bardzo ważna jest umiejętność improwizacji, bo całe piękno fotografii tkwi w uwiecznieniu wyjątkowości chwili. Zmienne światło i warunki atmosferyczne stanowią dla fotografów nieustanne wyzwania i jednocześnie niosą niezliczone możliwości. Nie wystarczy jednak być we właściwym miejscu i kreatywnie skomponować kadr — bez odpowiedniego obiektywu trudno wznieść się na wyżyny”.

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Ibai Acevedo: Nikon D750, AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

Wideo

Obejrzyj filmy przedstawiające pracę Ibaia w jego rodzinnej Barcelonie i dowiedz się, jak używać obiektywów stałoogniskowych NIKKOR:http://bit.ly/nikon_ltal

Zestaw

Podczas sesji Ibai Acevedo korzystał z następującego zestawu:
Nikon D750
AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED
AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G
AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G
AF-S NIKKOR 85mm f/1.4G
AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G