Nikon Imaging | Polska | Europa

Historie, które trzeba opowiedzieć

Świat jest pełen historii, które czekają na opowiedzenie. Historii, od których uciekamy. Historii, które wytrącają nas ze strefy komfortu lub kwestionują nasz obraz świata. Nawiązaliśmy partnerstwo z fotografami NOOR, aby wydobyć te historie na światło dzienne.

Widząc na własne oczy przejmującą opowieść wizualną, nie możemy już odwracać wzroku. Nie możemy udawać, że nie wiemy o ludzkim cierpieniu, zmianach klimatycznych, czy też konieczności zastosowania bardziej zrównoważonego podejścia. A kiedy nie możemy już tego ignorować, czujemy się zmuszeni do działania. Na tym polega istota historii, które trzeba opowiedzieć.

NINA BERMAN — „KIEDY JEDZENIE STAJE SIĘ RYWALIZACJĄ”

„Mam nadzieję, że zdjęcia ujawnią głębszą prawdę o społeczeństwach, które są wystarczająco bogate, aby w ten sposób wykorzystywać żywność – oraz pokażą, co oznacza nieumiarkowanie, w odniesieniu zarówno do jedzenia, jak i do dóbr konsumpcyjnych – ponieważ konsumpcja jest chwalona w naszej kulturze, ale także nas wyniszcza.”

ANDREA BRUCE — ‘NIEWYGODNE SŁOWO: WARUNKI SANITARNE’

„Warunki sanitarne i załatwianie potrzeb fizjologicznych na zewnątrz to oczywiście drażliwe tematy. Ludzie często nie chcą o tym rozmawiać, a tym bardziej umożliwić komuś obcemu zrobienie o tym reportażu. Z tego powodu problem ten urósł do tak ogromnych rozmiarów. Nikt o nim nie rozmawia”.

YURI KOZYREV — ‘EUROPEJSKI KRYZYS MASOWEJ MIGRACJI’

„Informując o kryzysie uchodźczym, dziennikarze pomagają imigrantom w uzyskaniu tożsamości. Pomagamy zmienić pogląd, że napływające tłumy są ‘anonimowym zagrożeniem’ docierającym do europejskich wybrzeży”.

FRANCESCO ZIZOLA — ‘ZŁAPANI NICZYM TUŃCZYKI’

„W projekcie ‘Złapani niczym tuńczyki’ chciałem stworzyć ścieżkę narracyjną, która oferuje złożoną wizję dawnej, zrównoważonej metody połowu tuńczyka. Chciałem przedstawić metaforę odwiecznego konfliktu między człowiekiem a naturą — skłonić odbiorcę do refleksji nad pychą ludzi”.