Akademia Nikon-NOOR

Nie czekamy z założonymi rękami, aż pojawi się kolejne pokolenie wizualnych narratorów. Aktywnie zapewniamy im możliwości edukacyjne w ich krajach. Od 2009 r. kilku z wiodących fotografów dokumentalnych NOOR wykłada w Akademii Nikon-NOOR, podróżując po wszystkich zakątkach Europy, w których nasza marka jest obecna, aby dzielić się swoją wiedzą z aspirującymi fotoreporterami. Przeszkoliliśmy przeszło 1000 uczestników z ponad 70 krajów podczas warsztatów odbywających się od Kazachstanu po Stambuł, Szwecję i Polskę.

Wykładowcy NOOR wnoszą do Akademii coś więcej niż po prostu swoje umiejętności. Pomagają kursantom poznać tajniki układania zdjęć w odpowiedniej kolejności, uczą atrakcyjnie prezentować opowiadane historie i pokazują, jak wypracować własny głos w świecie fotografii. Przekazują również istotne wiadomości ze swojej dziedziny, udzielając wskazówek na temat pracy z lokalnymi przewodnikami oraz porad w kwestii bezpieczeństwa, jako że wielu uczestników zajęć będzie później pracować w strefach konfliktów.

Wsparcie na tym się nie kończy. Za pośrednictwem Akademii Nikon-NOOR jej adepci zyskują obecnie dostęp do stale rozwijającej się sieci kontaktów z innymi młodymi fotografami i zawodowcami, którzy będą wciąż służyli im pomocą w miarę rozwoju ich kariery.