Z 7

Już od12 999,00 zł

z VAT + Bezpłatna wysyłka

  • Kup teraz
Pomysły, które inspirują. Zdjęcia, które na długo pozostaną w pamięci.
nikon-image

Nikon Z 7 – przegląd produktu

nikon-image

Night Light: Nikon Z 7 with Jamari Lior

nikon-image

Zainspirowany światłem. Mocowanie Z.

nikon-image

Duża średnica mocowania. Trwały wyraz.

Dzięki dużemu mocowaniu o średnicy 55 mm aparat z serii Z wpuszcza więcej światła. Zaledwie 16 mm między mocowaniem i pełnoklatkową matrycą w aparacie oznacza, że do matrycy dociera jeszcze więcej światła.

Nikkor Z Noct S Line BK

Zainspirowany światłem.

Od granatowej poświaty zmierzchu po urzekające cienie. Wyjątkowa konstrukcja układu optycznego obiektywów z mocowaniem Z firmy Nikon w połączeniu z dużą średnicą mocowania pozwala uzyskać niezwykłe efekty świetlne.

nikon-image

Niewiarygodna szczegółowość. Fenomenalna ostrość.

Pełnoklatkowa matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 45,7 mln pikseli w połączeniu z autofokusem z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej rejestruje zdjęcia ostre jak brzytwa.

nikon-image

Pokonuj bariery szybkości

Niezwykły procesor przetwarzania EXPEED 6 zapewnia zdjęcia o niskim poziomie szumów i wyjątkowo duży zakres dynamiki niezależnie od czułości ISO.

nikon-image

PEŁNOKLATKOWY FORMAT. PEŁNY OBRAZ.

Podejmij wyzwanie, jakie stawia oszałamiająca liczba pikseli i wyjątkowa precyzja. Niech Twoja intuicja podpowie Ci cały obraz.

nikon-image

Twórz szerokie kadry

Ultraszeroki autofokus z pokryciem 90% kadru pozwala rejestrować oszałamiająco ostre zdjęcia. Dzięki współpracy z fenomenalnym mechanizmem autofokusa w obiektywach z mocowaniem Z firmy Nikon bez trudu wykrywane są obiekty nawet na krawędzi kadru.

nikon-image

Ustawiaj ostrość dowolnie

System AF natychmiast wykrywa ruch. Nawet małe lub szybko poruszające się obiekty można śledzić z maksymalną precyzją niezależnie od warunków oświetleniowych. Tryb Precyzyjny AF pozwala doskonale uchwycić nawet najmniejsze detale.

nikon-image

W świetle

Pomiar ekspozycji do –4 EV jest dostępny w przypadku fotografowania obiektywem o maksymalnym otworze względnym f/2 lub jaśniejszym.

nikon-image

Uchwyć ten wyraz twarzy

Procesor AF z algorytmem inteligentnego wykrywania twarzy utrzymuje ostrość na twarzy nawet kiedy obiekt odwróci się na chwilę.

nikon-image
nikon-image
nikon-image

BEZ NAJMNIEJSZEGO RUCHU

Wbudowana funkcja pięcioosiowej redukcji drgań (VR) kompensuje drganie aparatu w pięciu kierunkach. Spójna ostrość zdjęć. Stabilne nagrywanie filmów.

nikon-image

Akcja

Tryb Sport gwarantuje większą stabilność obrazu w wizjerze podczas fotografowania wyjątkowo dynamicznych scen, a także podczas panoramowania. Podczas nagrywania filmów system pięcioosiowej optycznej redukcji drgań współpracuje z systemem elektronicznej redukcji drgań, by zapewnić niezwykle stabilne ujęcia.

nikon-image

Pięciostopniowa przewaga

Podążaj za akcją i światłem. Wbudowana funkcja pięcioosiowej redukcji drgań umożliwia fotografowanie z czasami otwarcia migawki dłuższymi o nawet pięć stopni².

nikon-image

Pokaż wszystko

nikon-image

Urzekająca akcja

Nagrywaj pełnoklatkowe filmy w rozdzielczości 4K/UHD z szybkością 30p. Nagrywaj filmy Full HD z szybkością nawet 120p z urzekającymi scenami w zwolnionym tempie i o niezwykłym poziomie szczegółowości. Podczas nagrywania filmów w jakości 4K lub Full HD możesz bez trudu rejestrować nieruchome ujęcia.

nikon-image

Wysoka rozdzielczość

Nadpróbkowanie do jakości 8K umożliwia nagrywanie materiałów w jakości 4K o niezwykłej precyzji i zaskakującym poziomie szczegółów. Szybki procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6 generuje idealnie czyste zdjęcia wolne od szumów, efektu mory i przekłamań barw.

nikon-image

Piękno pod kontrolą

Jasne obiektywy z mocowaniem Z firmy Nikon są wyposażone w cichy autofokus, a dodatkowo zapewniają efektowne rozmycie tła. Wbudowana funkcja podkreślania krawędzi wspomaga ustawianie ostrości podczas ręcznego przesuwania ostrości przez scenę.

nikon-image

Stabilny ruch

Szybkość autofokusa oraz czułość śledzenia ostrości można ustawić podczas nagrywania filmu. Niezwykły mechanizm autofokusa w obiektywach z mocowaniem Z firmy Nikon minimalizuje niechciane efekty „oddychania” czy przesunięcia ostrości podczas zmiany ogniskowej.

nikon-image

10-bitowy N-Log

Sceny pełne wyrazu. Nagrywaj filmy z niezwykłą 10-bitową głębią koloru, która pozwala utrwalić czterokrotnie więcej informacji niż format 8-bitowy, zapewniając maksymalną jakość zdjęć do montażu i obróbki koloru. Włącz funkcję Asystent przeglądania i zobacz efekt prostej kompensacji kolorów na standardowym zdjęciu.

nikon-image

Dodawanie znaczników czasowych

Nie trać synchronizacji. Rejestruj znaczniki czasowe w trybie pomijania klatek lub bez pomijania klatek i zapisuj nagranie w formacie gotowym do wyświetlenia przez złącze HDMI z obsługą 10-bitowej głębi koloru. Aparat Z 7 obsługuje otwarty protokół Atomos, dzięki czemu można synchronizować momenty rozpoczęcia i zatrzymania nagrywania filmu HDMI z poziomu zewnętrznego rejestratora lub aparatu.

nikon-image

Aktywna funkcja D-Lighting

Wyrównanie światła. Wbudowana aktywna funkcja D-Lighting wyrównuje obszary prześwietlone i zacienione w scenach o wysokim kontraście. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku filmów, które muszą być gotowe od razu po zakończeniu zdjęć.

nikon-image

Dane wideo w formacie RAW

Szersze możliwości edycji oraz gradacji kolorystycznej nagrań dzięki danym wideo w formacie RAW przesyłanym bezpośrednio z matrycy aparatu. Aparat Nikon Z 7 może wysyłać strumień 12-bitowych danych wideo RAW poprzez wyjście HDMI do zewnętrznego monitora/rejestratora, takiego jak Atomos Ninja V.³ ⁴ Funkcję tę można włączyć w centrum serwisowym Nikon.

nikon-image

Format ProRes RAW

Strumień wideo jest rejestrowany w formacie ProRes RAW⁵, który ze względu na maksymalną swobodę podczas gradacji kolorystycznej oraz lepszą widoczność szczegółów w jasnych i ciemnych obszarach idealnie nadaje się do postprodukcji nagrań HDR.

nikon-image

Solidne wykonanie

Soczewki asferyczne oraz powłoki ochronne eliminują flary i odblaski, a przy tym zapobiegają ograniczaniu widoczności przez zanieczyszczenia. Ta technologia zapewnia niezwykłą widoczność w nocy i wyraźny obraz w jasnym świetle.

nikon-image

Ostry obraz

Duży wizjer elektroniczny w technologii OLED zapewnia wyraźny obraz z naturalnym odwzorowaniem barw i płynne śledzenie ruchu. Gwarantuje to ostry, stabilny obraz oraz wygodne kadrowanie, nawet podczas szybkiego panoramowania lub powiększania wycinka obrazu, aby sprawdzić ostrość.

nikon-image

Wszechstronność

Elektroniczny wizjer wyświetla zdjęcia w postaci, w jakiej zostaną zapisane przy aktualnych ustawieniach. Można też wybrać podgląd rzeczywistego obrazu, podobnie jak w przypadku obserwacji przez wizjer optyczny. Aparat umożliwia nałożenie najważniejszych informacji zdjęciowych, które ułatwią uzyskanie kompozycji w dowolnym widoku.

nikon-image

Odkrywaj

Sekret niezawodności tego aparatu w każdych warunkach tkwi w wytrzymałym, a zarazem lekkim korpusie wykonanym ze stopu magnezu oraz dokładnym zabezpieczeniu obudowy przed czynnikami atmosferycznymi. Testy potwierdzają wysoką precyzję migawki aparatu nawet do 200 000 cykli. Głęboko wyprofilowany uchwyt zapewnia wygodne i bezpieczne trzymanie aparatu.

nikon-image

Eksperymentuj

Znajdź wygodny dla siebie kąt ustawienia odchylanego dotykowego monitora o wysokiej rozdzielczości. Przeglądanie kolejnych zdjęć wyświetlanych na nim odbywa się poprzez proste przesuwanie, a dwukrotne stuknięcie wybranego obszaru zdjęcia powoduje powiększenie wybranego obszaru do 100%.

nikon-image

Powtarzaj

Wygodne i intuicyjne rozmieszczenie przycisków oraz elementów sterowania sprawia, że bez trudu opanujesz obsługę aparatu. Entuzjaści lustrzanek cyfrowych z pewnością docenią zalety górnego wyświetlacza LCD.

Jeden adapter. Niezliczone inspiracje.

Podczas fotografowania aparatem Z firmy Nikon można korzystać z obiektywów NIKKOR z mocowaniem F. Adapter do mocowania FTZ pozwala stosować obiektywy z mocowaniem F bez utraty jako...

nikon-image
nikon-image

Przyspiesz pracę dzięki kartom CFexpress

Karty CFexpress typu B są obsługiwane przez aparaty Nikon Z 6 i Z 7⁶. Skorzystaj z ogromnej prędkości odczytu/zapisu i niesamowicie szybkiego przesyłania danych z aparatu do komputera. Ułatw sobie pracę z dużymi plikami.

nikon-image

Podłączanie do urządzenia inteligentnego

Wbudowane moduły Wi-Fi® i Bluetooth® umożliwiają szybkie połączenie aparatu z dowolnym urządzeniem inteligentnym za pomocą technologii SnapBridge. Błyskawicznie dziel się zdjęciami w formacie JPEG. Teraz możesz zdalnie fotografować i nagrywać filmy.

nikon-image

Podłączanie do komputera

Zdjęcia w formacie JPEG i RAW możesz płynnie przesyłać w trybie Stacja lub Punkt dostępowy. Opcjonalny przekaźnik bezprzewodowy WT-7A zapewnia połączenie z przewodową lub bezprzewodową siecią LAN na większe odległości.

nikon-image
nikon-image
nikon-image
nikon-image
nikon-image
nikon-image

Dane techniczne

TypAparat bezlusterkowy
Mocowanie obiektywuMocowanie Z firmy Nikon
MatrycaFX (pełnoklatkowy), CMOS, 35,9 mm x 23,9 mm
Całkowita liczba pikseli46,89 mln
System usuwania kurzuZbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D), czyszczenie matrycy.
Rozdzielczość45,7 mln
Wielkość obrazu (w pikselach)Obszar zdjęcia formatu FX (36x24): (L) 8256 x 5504 (45,4 mln), (M) 6192 x 4128 (25,6 mln) i (S) 4128 x 2752 (11,4 mln).
Obszar zdjęcia formatu DX (24x16): (L) 5408 x 3600 (19,5 mln), (M) 4048 x 2696 (10,9 mln) i (S) 2704 x 1800 (4,9 mln).
Obszar zdjęcia 5:4 (30x24), (L) 6880 x 5504 (37,9 mln), (M) 5152 x 4120 (21,2 mln), (S) 3440 x 2752 (9,5 mln).
Obszar zdjęcia formatu 1:1 (24x24): (L) 5504 x 5504 (30,3 mln), (M) 4128 x 4128 (17 mln) i (S) 2752 x 2752 (7,6+ mln).
Obszar zdjęcia 16:9 (36x20), (L) 8256 x 4640 (38,3 mln), (M) 6192 x 3480 (21,5 mln), (S) 4128 x 2320 (9,6 mln).
Zdjęcia wykonywane podczas filmowania z rozmiarem klatki 3840 x 2160: 3840 x 2160.
Zdjęcia wykonywane podczas filmowania z innymi rozmiarami klatki: 1920 x 1080.
Format zapisywanych plikówNEF (RAW): 12- lub 14-bitowy (z kompresją bezstratną lub stratną albo bez kompresji); dostępne duże, średnie i małe (zdjęcia małe i średnie są rejestrowane z 12-bitową głębią kolorów przy użyciu kompresji bezstratnej).
TIFF (RGB).
JPEG: Zgodność z podstawowym formatem JPEG; ustawienia kompresji: fine (około 1:4), normal (około 1:8) i basic (około 1:16); dostępna opcja kompresji Optymalna jakość.
NEF (RAW)+JPEG: jedno zdjęcie zapisywane jednocześnie w formatach NEF (RAW) i JPEG.
Dodatkowe informacje

¹ Zgodnie ze stanem z 23 sierpnia 2018 r.
² Zgodnie ze standardami stowarzyszenia Camera and Imaging Products Association.
³W celu zapewnienia obsługi strumienia danych wideo w formacie RAW z aparatu Nikon, zewnętrzne monitory/rejestratory Atomos Ninja V mogą również wymagać uaktualnienia oprogramowania. Więcej informacji można znaleźć na stronie firmy Atomos.
⁴ Przygotuj aparat Z 7 do przesyłania 12-bitowych danych RAW z wyjścia wideo. Pobierz najnowszą aktualizację oprogramowania, a następnie przekaż aparat do centrum serwisowego firmy Nikon, aby włączyć funkcję przesyłania danych wideo w formacie RAW. Włączenie funkcji przesyłania danych wideo w formacie RAW może wiązać się z dodatkowymi kosztami. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy skontaktować się z centrum serwisowym.
Aby pobrać najnowsze oprogramowanie, kliknij tutaj
Aby znaleźć najbliższe centrum serwisowe Nikon, kliknij tutaj
⁵ ProRes RAW to format wideo RAW opracowany przez firmę Apple Inc. w 2018 roku.
⁶ Obsługiwane są karty CFexpress typu B firm Sony, ProGrade i Lexar. W przyszłości, wraz z uaktualnieniami oprogramowania sprzętowego zostanie zapewniona obsługa kart od większej liczby producentów.

Nazwa i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc. Znaki tego typu są wykorzystywane przez firmę Nikon i jej podmioty zależne na podstawie licencji.
Wi-Fi® i logo Wi-Fi Certified są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi organizacji Wi-Fi Alliance®.
Wszystkie znaki towarowe Nikon należą do firmy Nikon Corporation.


Kod produktu
Z 7 - VOA012BE
Zestaw Z 7 24-70 f/4 - VOA010K001
Zestaw Z 7 FTZ - VOA010K002
Zestaw Z 7 24-70 f/4 + 64GB XQD - VOA010K006
Zestaw Z 7 24-70 f/4 + FTZ + 64GB XQD - VOA010K008