18-10-2022

NIKON ZAPREZENTUJE NOWĄ FUNKCJĘ MODELU Z 9 PODCZAS KONFERENCJI ADOBE MAX 2022

Nikon ma przyjemność poinformować o ekspozycji modelu Nikon Z 9¹, specjalnie zwracając uwagę na nową funkcję zabezpieczeń, stworzoną we współpracy z organizacją Content Authenticity Initiative (CAI). Powstała po to, aby przeciwdziałać szerzeniu się dezinformacji, plagiatów i naruszeń praw autorskich.

CAI jest organizacją podejmującą ogólnoświatowe działania. Promuje wdrażanie rozwiązań umożliwiających weryfikowanie cyfrowych treści pod kątem pochodzenia i historii modyfikacji oraz ich identyfikowanie. Wszystko po to, aby przeciwdziałać nasilaniu się dezinformacji.

Przykład modelu Nikon Z 9 zostanie zaprezentowany podczas tegorocznej konferencji Adobe MAX 2022 Creativity Conference w Los Angeles.

Nikon to marka zaangażowana w ochronę twórczości osób i przedsiębiorstw, zarówno w branży przetwarzania obrazu, jak i poza nią. Obecny pokaz odbywa się po przełomie z października 2021 r., gdy to Nikon jako pierwszy producent aparatów dołączył do organizacji CAI i C2PA (Coalition for Content Provenance and Authenticity), aby dzięki funkcjom poświadczania zawartości i identyfikowania cyfrowych treści chronić prawa twórców oraz konsumentów.

Nikon prowadzi prace nad funkcją, która umożliwia potwierdzanie autentyczności zdjęć poprzez dołączanie informacji o ich źródłach i pochodzeniu. Ułatwienie wykrywania fałszowania i nieuprawnionego użycia zdjęć, a także sprawdzania faktów pomoże chronić zdjęcia przed niewłaściwym wykorzystaniem.

Nikon będzie kontynuować prace mające na celu rozwiązanie tych problemów, tym samym rozwijając swoją funkcję poświadczania pochodzenia zdjęcia. Ponadto marka będzie przyczyniać się do dalszego rozwoju kultury fotografii, działając na rzecz społeczeństwa, w którym twórcy, wydawcy i media mogą bez obaw prowadzić swoją działalność twórczą i biznesową.

¹ Celem wystawy przygotowanej przez firmę Nikon jest poinformowanie o prowadzonych pracach nad funkcją poświadczania pochodzenia zdjęcia. Wykorzystanie aparatu Nikon Z 9 podczas tej wystawy nie oznacza ani nie sugeruje, że ten konkretny model będzie kiedyś wyposażony w taką funkcję.

Informacje o CAI

Content Authenticity Initiative jest organizacją zrzeszająca twórców, specjalistów technicznych, dziennikarzy i aktywistów, która podejmuje ogólnoświatowe działania promujące wdrażanie rozwiązań umożliwiających weryfikowanie cyfrowych treści pod kątem pochodzenia i historii modyfikacji oraz ich identyfikowanie, aby przeciwdziałać nasilaniu się dezinformacji. Więcej informacji można znaleźć w witrynie contentauthenticity.org/.

Informacje o C2PA

Coalition for Content Provenance and Authenticity jest organizacją opracowującą otwarte standardy techniczne, założoną w ramach projektu Joint Development Foundation. Jej celem jest tworzenie standardów technicznych służących do poświadczania źródła i pochodzenia treści cyfrowych, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wprowadzających w błąd informacji w Internecie. Więcej informacji można znaleźć w witrynie c2pa.org/.

Informacje o firmie Adobe

Adobe zmienia świat przez multimedia cyfrowe. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.adobe.com

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe oraz optykę sportową i rekreacyjną – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt fotograficzny firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie. Zdobywająca nagrody optyka sportowa i rekreacyjna przybliża świat podczas różnorodnych zajęć, od obserwowania ptaków i nocnego nieba przez oglądanie spektakli teatralnych, po grę w golfa i podróże.

Jako zaufany i wizjonerski partner firma Nikon jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.