02-11-2022

NIKON WPROWADZA ZDALNY UCHWYT STERUJĄCY MC-N10 DLA FILMOWCÓW

Firma Nikon z przyjemnością informuje o zdalnym uchwycie sterującym MC-N10 — nowym akcesorium dla filmowców. Ten lekki i niezawodny uchwyt, idealny w każdej konfiguracji, pozwala użytkownikom bezproblemowo sterować aparatem bezlusterkowym firmy Nikon zamontowanym w rigu.¹

Uchwyt MC-N10 jest wyposażony w dobrze znany zestaw przycisków, które umożliwiają dostosowywanie wszystkich głównych ustawień wideo, zarówno podczas filmowania w pojedynkę, jak i w małej ekipie. Dostępne są między innymi funkcje zwykle sterowane tylnymi przyciskami aparatu oraz ustawienia, które zostały przypisane do jego pokręteł lub przycisków Fn. Standardowa rozeta złącza ARRI umożliwia szybkie zmiany pozycji, a obracające się bez klikania pokrętła uchwytu zapewniają ciszę na planie.

Dirk Jasper, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: „Ten nowy zdalny uchwyt sterujący naprawdę otwiera szerokie możliwości przed filmowcami pracującymi z minimalnym zestawem i małymi ekipami. Jego lekka i ergonomiczna konstrukcja i zapewniają komfort obsługi, którego potrzebujesz, aby bez obaw śledzić obiekt i panoramować. 

Podsumowanie najważniejszych cech — zdalny uchwyt sterujący MC-N10

Zdalny uchwyt sterujący do filmowania: umożliwia bezpośrednie sterowanie najważniejszymi funkcjami wideo.
Lekki: z dwoma włożonymi akumulatorami typu AA waży ok. 310 g.
Wszechstronny: standardowa rozeta złącza ARRI ułatwia szybką zmianę pozycji. Pokrętła obracające się bez klikania zapewniają ciche sterowanie.
12 godzin pracy: filmuj przez dłuższy czas na 2 akumulatorach typu AA.
Stabilne połączenie: uchwyt jest podłączany do aparatu firmy Nikon poprzez złącze USB-C, co zapewnia niezawodne sterowanie bez względu na warunki otoczenia.

¹ W chwili wprowadzania na rynek zdalny uchwyt sterujący MC-N10 współpracuje z aparatami Z 9, Z 7II i Z 6II. Aby obsługiwać aparat Z 9 za pomocą tego uchwytu, konieczne jest uaktualnienie oprogramowania sprzętowego.

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe oraz optykę sportową i rekreacyjną – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt fotograficzny firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie. Zdobywająca nagrody optyka sportowa i rekreacyjna przybliża świat podczas różnorodnych zajęć, od obserwowania ptaków i nocnego nieba przez oglądanie spektakli teatralnych, po grę w golfa i podróże.

Jako zaufany i wizjonerski partner firma Nikon jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.