26-10-2022

NIKON PUBLIKUJE OPROGRAMOWANIE SPRZĘTOWE W WERSJI 3.00 DO PEŁNOKLATKOWEGO APARATU BEZLUSTERKOWEGO NIKON Z 9

Nikon ogłasza publikację wersji 3.00 oprogramowania wewnętrznego do flagowego pełnoklatkowego aparatu bezlusterkowego Nikon Z 9.

Nowe uaktualnienie oprogramowania sprzętowego zapewnia dostęp do ekscytujących nowych funkcji, zarówno fotograficznych, jak i filmowych. Zawiera także ulepszenia wyświetlania i obsługi, które są odpowiedzią na potrzeby użytkowników.

Nowe funkcje filmowe obejmują redukcję migotania o wysokiej częstotliwości i zoom wysokiej jakości¹ — funkcję umożliwiającą powiększanie w wysokiej rozdzielczości, co niezależnie od używanego obiektywu skutecznie wydłuża jego ogniskową. Nowe funkcje do fotografowania obejmują dodanie opcji C60 do funkcji szybkiego rejestrowania zdjęć², która umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością około 60 kl./s w formacie DX.

Uaktualnienie oprogramowania sprzętowego zapewnia również użytkownikom wygodniejszy przebieg pracy, dzięki ulepszonym opcjom odtwarzania zdjęć zarejestrowanych w seriach.

Aby jeszcze pełniej zaspokoić podwyższone wymagania profesjonalistów dotyczące wyświetlania i obsługi, zwiększono liczbę przycisków, które mogą być używane, jako konfigurowalne elementy sterujące, i poszerzono wybór przypisywanych funkcji. Ponadto w trybie odtwarzania można wyświetlać zdjęcia oraz menu w orientacji pionowej. Dodano też nowe opcje rozmiaru zdjęcia dla formatu DX. Inne udoskonalenia obejmują rozszerzony zakres detekcji AF przy słabym oświetleniu i ograniczenie zmian ustawienia ostrości, gdy na pierwszym planie chwilowo pojawi się przeszkoda zasłaniająca fotografowany obiekt.

Ta aktualizacja świadczy o nieustannym zaangażowaniu marki Nikon w zaspokajanie potrzeb użytkowników, poprzez publikowanie w odpowiednim czasie uaktualnień oprogramowania sprzętowego, udostępniającym najlepsze w branży funkcje.

¹ Zoom wysokiej jakości jest dostępny tylko w przypadku rejestrowania filmów przy ustawieniach typu pliku wideo ProRes 422 HQ 10-bit (MOV), H.265 10-bit (MOV), H.265 8-bit (MOV) lub H. 264 8-bitowy (MP4) z obszarem zdjęcia ustawionym na FX (36×24). W przypadku niektórych funkcji aparatu występują ograniczenia.

² Ze śledzeniem AE/AF tylko przy ustawieniu jakości zdjęcia JPEG normalne. Maksymalna liczba zdjęć, które można zarejestrować w jednej serii, jest mniejsza niż w trybie szybkich zdjęć seryjnych. Zaleca się użycie karty pamięci rekomendowanej przez firmę Nikon.


Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych. Rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon oraz obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa też czołową rolę w rozwoju kultury fotografii. Od lat umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt marki pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach. Jest to możliwe dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej oraz zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, do których należą inicjatywy takie jak AkademiaNikona.pl czy SzerokiKadr.pl. Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl.