06-07-2022

NIKON INFORMUJE O NAJNOWSZYM UAKTUALNIENIU OPROGRAMOWANIA SPRZĘTOWEGO DLA APARATU Z 9

Nikon ma przyjemność ogłosić publikację wersji 2.10 oprogramowania sprzętowego – firmware dla flagowego, pełnoklatkowego aparatu bezlusterkowego Nikon Z 9.

Aktualizacja wprowadza nową funkcję redukcji migotania o wysokiej częstotliwości, która po włączeniu w trybie fotografowania pozwala na precyzyjne dostosowywanie czasu otwarcia migawki w mniejszych krokach. Wcześniej czas otwarcia migawki można było zmieniać o 1/3 lub 1/2 EV. Nowe rozwiązanie pozwala użytkownikom dostosować nawet o 1/96* EV.

Możliwość precyzyjniejszej niż kiedykolwiek wcześniej regulacji czasu otwarcia migawki umożliwia kontrolowanie efektu migotania – nawet wtedy, gdy podczas fotografowania są widoczne szyldy i oświetlenie LED o wysokiej częstotliwości.

Aktualizacja poprawia również skuteczność funkcji śledzenia AF, szczególnie podczas fotografowania małych obiektów – zwłaszcza tych, które zajmują niewielką część kadru. Ponadto została zwiększona dokładność ustawiania ostrości przy korzystaniu z AF z wykrywaniem oka lub twarzy w trybie ciągłego AF (AF-C). Te udoskonalenia pomogą fotografom i filmowcom zarejestrować stabilniejszy obraz.

Firma Nikon nieustannie dąży do zaspokajania potrzeb użytkowników poprzez regularne uaktualnienia oprogramowania sprzętowego, które zapewniają dostęp do użytecznych funkcji.

 

*Gdy jest włączona redukcja migotania o wysokiej częstotliwości, czas otwarcia migawki można dostosowywać w bardzo małych krokach, przy wartościach czasu otwarcia migawki od 1/8000 do 1/30 s.

Informacje o firmie Nikon

Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych. Rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon oraz obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa też czołową rolę w rozwoju kultury fotografii. Od lat umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt marki pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach. Jest to możliwe dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej oraz zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, do których należą inicjatywy takie jak AkademiaNikona.pl czy SzerokiKadr.pl. Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl.