19-07-2022

WSPÓŁPRACA NIKON Z CIWEM I WATERBEAR PRZY ORGANIZACJI KONKURSU ENVIRONMENTAL PHOTOGRAPHER OF THE YEAR W 2022 R.

Nikon ma przyjemność ogłosić, że rozpoczął współpracę z Instytutem gospodarowania zasobami wodnymi i zarządzania ochroną środowiska CIWEM oraz bezpłatną platformą streamingową WaterBear poświęconą przyszłości naszej planety przy organizacji konkursu Environmental Photographer of the Year w 2022 r.Celem dorocznego konkursu, organizowanego już po raz 15, jest zwrócenie uwagi na najbardziej inspirujące prace w dziedzinie fotografii ekologicznej z całego świata oraz stworzenie międzynarodowej platformy do zwiększania świadomości problemów środowiskowych, które zagrażają naszej planecie. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 31 sierpnia 2022 r. a udział w konkursie jest bezpłatny dla wszystkich grup wiekowych. Do przesyłania najbardziej aspiracyjnych, emocjonujących i urzekających fotografii o tematyce ekologicznej zachęcamy zarówno fotografów profesjonalnych, jak i amatorów z całego świata. Zwycięzca konkursu Environmental Photographer of the Year otrzyma pakiet nagród obejmujący nagrodę pieniężną w wysokości 5000 GBP, wywiad w magazynie Environment Magazine wydawanym przez CIWEM, profil w witrynie WaterBear oraz artykuł w witrynie internetowej firmy Nikon Europe.

Nagroda Nikon’s Young Environmental Photographer of the Year ma na celu pokazanie najlepszych zdjęć o tematyce ekologicznej, wykonanych przez młodych fotografów do 21 lat. Zwycięzca otrzyma aparat bezlusterkowy z serii Z oraz dwa wybrane przez siebie obiektywy NIKKOR Z.

Uczestnicy tegorocznego konkursu mają też szansę zdobyć nagrody pieniężne w wysokości 1000 GBP, przyznawane w czterech kategoriach:

nagroda Vision of the Future (Wizja przyszłości) za inspirujące lub skłaniające do myślenia interpretacje naszego środowiska w przyszłości, opowiadane przez obiektyw fotografa, nagroda Recovering Nature (Regeneracja przyrody) za zdjęcia pokazujące zdolność przyrody do regeneracji oraz przykłady innowacyjnych, opartych na naturze rozwiązań oraz inicjatyw w zakresie ochrony przyrody, których celem jest przywrócenie równowagi ekologicznej, nagroda Keeping 1.5 Alive (Zatrzymać ocieplenie) za zdjęcia poświęcone działaniom, podkreślającymi pilną potrzebę powstrzymania globalnego ocieplenia, nagroda Adapting for Tomorrow (Dostosowanie do przyszłości) za zdjęcia przedstawiające sposoby, w jakie społeczności oraz przyroda dostosowują się do skutków zmian środowiskowych.

- Integralną częścią celu naszej marki jest umożliwienie fotografom i filmowcom realizacji twórczej wizji i pokazywania tego, co niewysłowione. Firma Nikon była w centrum wielu najważniejszych historii opowiadanych w minionym stuleciu, a ponieważ zmiany klimatyczne oraz ochrona środowiska należą do najważniejszych historii naszych czasów, cieszymy się, że możemy wesprzeć ten niesamowity konkurs organizowany wraz z CIWEM i WaterBearkomentuje Stefan Maier, General Marketing Manager w firmie Nikon Europe.

- Ważne jest, aby pokazywać wzajemnie powiązania działań na rzecz rozwoju, ograniczania ubóstwa, równości, bezpieczeństwa i klimatu oraz bezprecedensowy wysiłek, jaki muszą podjąć wszystkie grupy społeczne, aby rozwiązać kluczowe problemy naszych czasów. Uniwersalny język fotografii jest najskuteczniejszą metodą prezentowania tych zagadnień. CIWEM dokłada wszelkich starań, aby konkurs EPOTY w 2022 r. stanowił wyzwanie i inspirację dla tych, którzy są przed i za obiektywem zaznacza Terry Fuller, Chief Executive w instytucie CIWEM.

- Platforma WaterBear jest dumna, że już drugi rok współpracuje z Instytutem CIWEM i firmą Nikon Europe, aby rzucić światło na historie związane z ochroną środowiska za pośrednictwem obiektywu utalentowanych fotografów. W ciągu ostatniej dekady branża fotograficzna znacznie się zmieniła, ale opowiedzenie wspaniałej historii jest nadal najważniejszym kryterium przy wyborze zwycięskiego zdjęcia, które zdobędzie serca i umysły widzów na całym świeciedodaje Sam Sutaria, VP of Strategy and Development w WaterBear powiedział.

Aby uzyskać więcej informacji i wziąć udział w konkursie, odwiedź stronę www.epoty.org. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2022 r. a zwycięzcy zostaną ogłoszeni 24 listopada 2022 r.

Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres epoty@newsfeedpr.co.uk.

Informacje o firmie Nikon

Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych. Rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon oraz obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa też czołową rolę w rozwoju kultury fotografii. Od lat umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt marki pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach. Jest to możliwe dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej oraz zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, do których należą inicjatywy takie jak AkademiaNikona.pl czy SzerokiKadr.pl. Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl.

Informacje o CIWEM

Instytut gospodarowania zasobami wodnymi i zarządzania ochroną środowiska CIWEM (Chartered Institution of Water and Environmental Management) jest niezależną organizacją zawodową z przywilejem królewskim i zarejestrowaną organizacją charytatywną w Wielkiej Brytanii, która na całym świecie propaguje zasady gospodarowania zasobami wodnymi i zarządzania ochroną środowiska. CIWEM reprezentuje społeczność 30 000 profesjonalistów, których łączy wspólna wizja bezpiecznego i zrównoważonego świata. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.ciwem.org.

Informacje o WaterBear

WaterBear to nowatorska platforma streamingowa prezentująca nagradzane filmy dokumentalne, a także oryginalne treści – dotyczące różnorodności biologicznej, społeczności, działań na rzecz klimatu i zrównoważonej mody. Osoby zarejestrowane na platformie WaterBear mogą w dowolnej chwili i na dowolnym urządzeniu bezpłatnie oglądać materiały wideo, a także podejmować natychmiastowe działania wspierające organizacje pozarządowe na całym świecie i kształtować lepszą przyszłości naszej delikatnej planety. Więcej informacji o WaterBear oraz formularz rejestracyjny można znaleźć w witrynie: www.waterbear.com.