29-06-2022

SIĘGAJ DALEJ DZIĘKI NOWEMU OBIEKTYWOWI NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S

Nikon ma przyjemność poinformować o nowym superteleobiektywie stałoogniskowym NIKKOR Z 400m f/4.5 VR S, zaprojektowanym z myślą o niezwykle łatwym przenoszeniu. Dzięki temu, że jest lekki idealnie sprawdzi się w podróży, a ponadto posiada ogniskową 400 mm, która sprawia, że zapiera dech w piersiach jakością zdjęć, jak zwykle w serii S.

Dzika przyroda, sport, szybkie aktywności, portrety wykonywane z dużej odległości. Wytrzymały, a jednocześnie kompaktowy i lekki superteleobiektyw pozwala na uchwycenie tak wielu ujęć, dzięki długiej ogniskowej, doskonałej rozdzielczości i wygodnej obsłudze. Niezwykle poręczna konstrukcja, masa ledwie około 1 245 g i długość tylko 234,5 mm sprawiają, że NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S jest klasą samą w sobie. Ponadto fotografowie mogą „na stałe” przymocować ten superteleobiektyw, do aparatu. Ta funkcja sprawdzi się szczególnie podczas pieszych wędrówek po górach.

Wyjątkowa zdolność rozdzielcza tego superteleobiektywu umożliwia uzyskanie pięknego efektu bokeh oraz doskonałych kolorów, kontrastu i ostrości zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Skuteczny, wbudowany w obiektyw system redukcji drgań gwarantuje stabilność obrazu. Maksymalny otwór względny f/4,5 zapewnia twórczą swobodę fotografowania w świetle zastanym, a autofokus działa szybko, precyzyjnie i wyjątkowo cicho. Ponadto ten superteleobiektyw współpracuje z telekonwerterami Z, które wydłużają ogniskową do 560 mm lub 800 mm.

Dobre wyważenie konstrukcji sprawia, że środek ciężkości obiektywu znajduje się bliżej korpusu aparatu, co ułatwia płynne śledzenie, panoramowanie i zatrzymywanie. Podczas fotografowania z ręki wygodniej trzymać obiektyw i szybciej przyjąć pozycję, która umożliwia uchwycenie ulotnej chwili. Funkcje elementów sterujących są w pełni konfigurowalne, a zaawansowane zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi chroni zarówno obiektyw, jak i aparat.

-Ten ekscytujący nowy superteleobiektyw 400 mm pozwala osiągnąć nowy poziom płynności i szybkości reakcji podczas fotografowania. Niezależnie od fotografowanego obiektu, takie wyważenie i łatwość obsługi pozwalają uchwycić każde ujęcie. Ponadto obiektyw nie obciąża nadmiernie kręgosłupa podczas długich wędrówek w poszukiwaniu najlepszego miejsca lub obiektu – mówi Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon Europe.

Podsumowanie najważniejszych cech: NIKKOR Z 400mm f/4.5 VR S

Superporęczny superteleobiektyw: ogniskowa 400 mm. Waży zaledwie około 1245 g i ma długość tylko 234,5 mm.

Idealnie wyważony: środek ciężkości tego obiektywu znajduje się bliżej korpusu aparatu, co ułatwia płynne śledzenie, panoramowanie i zatrzymywanie.

Maksymalny otwór względny f/4,5: piękny efekt bokeh i ekspresyjna głębia ostrości pozwalają wyodrębniać obiekty z ruchliwego tła. Szybka akcja jest łatwa do uchwycenia.

Doskonałe parametry optyczne: Powłoka nanokrystaliczna firmy Nikon znacznie redukuje refleksy i flarę. Soczewki Super ED, ED i SR niwelują aberrację chromatyczną od środka do krawędzi kadru.

Szybkie, ciche ustawianie ostrości: AF działa szybko, precyzyjnie i wyjątkowo cicho — śledzenie przebiega płynnie, niezależnie od tego, czy fotografujesz wyścigi samochodowe, czy ptaki i dziką przyrodę.

Imponująca stabilność: Skuteczny, wbudowany w obiektyw system redukcji drgań firmy Nikon pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 5,5 stopnia.¹ Gdy obiektyw jest używany z aparatem Z 9, synchroniczny VR umożliwia wydłużenie czasu otwarcia migawki nawet o 6 stopni.²

Konfigurowalne elementy sterujące: do wygodnie rozmieszczonych przycisków L-Fn oraz bezgłośnego pierścienia sterującego można przypisywać różne funkcje. Do zapisywania odległości zdjęciowych można użyć przycisku pamięci.³

Zaawansowane zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi: uszczelnienie chroniące przed czynnikami atmosferycznymi oraz gumowa uszczelka zabezpieczają wszystkie ruchome elementy przez kurzem, brudem i wilgocią. Powłoka fluorowa firmy Nikon ułatwia czyszczenie przedniej soczewki obiektywu.⁴

Współpracuje z telekonwertrem: ogniskową można wydłużyć do 560 mm stosując TELEKONWERTER Z TC-1.4x lub do 800 mm stosując TELEKONWERTER Z TC-2.0x.

Informacje o firmie Nikon

Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych. Rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon oraz obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa też czołową rolę w rozwoju kultury fotografii. Od lat umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt marki pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach. Jest to możliwe dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej oraz zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, do których należą inicjatywy takie jak AkademiaNikona.pl czy SzerokiKadr.pl. Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl.

1 stowarzyszenia Camera & Imaging Products Association: w trybie NORMALNYM uzyskuje się wydłużenie czasu otwarcia migawki o 5,5 stopnia, gdy obiektyw jest zamocowany na aparacie bezlusterkowym wyposażonym w matrycę odpowiadającą klatce filmu 35 mm.
² Wydłużenie czasu otwarcia migawki o 6,0 stopni uzyskuje się, gdy obiektyw jest używany z aparatem Z 9 i jest włączony synchroniczny VR.
³ Przycisk pamięci można aktywować po uaktualnieniu oprogramowania sprzętowego.
⁴ Nie gwarantuje się odporności obiektywu na pył i zachlapanie we wszystkich sytuacjach oraz we wszystkich warunkach.