19-05-2022

FIRMA NIKON ZDOBYŁA TRZY NAGRODY TIPA WORLD AWARDS 2022

Amsterdam, Holandia, 19 maja 2022 r.: Firma Nikon z dumą informuje, że zdobyła trzy nagrody w różnych kategoriach konkursu TIPA World Awards 2022. Aparat Nikon Z fc zdobył nagrodę „Best APS-C Camera” (Najlepszy aparat z matrycą APS-C), natomiast aparat Nikon Z 9 otrzymał nagrodę „Best Full Frame Professional Camera” (Najlepszy profesjonalny aparat pełnoklatkowy). Ponadto obiektyw NIKKOR Z 400mm f/2.8 TC VR S zdobył nagrodę „Best Full Frame Prime Telephoto lens” (Najlepszy pełnoklatkowy teleobiektyw stałoogniskowy). Nagrody w trzech różnych kategoriach potwierdzają zdolność firmy Nikon do dostosowywania i opracowywania czołowych produktów dla wszystkich fotografów – od hobbystów po profesjonalistów.

Jury TIPA doceniło aparat Z fc za połączenie innowacyjnej technologii z klasycznym wzornictwem, które odzwierciedla dziedzictwo firmy Nikon. Ponadto z uznaniem jury spotkało się wyeliminowanie mechanicznej migawki w celu zwiększenia szybkości aparatu Z 9. Obiektyw NIKKOR Z 400mm f/2.8 TV VR S odniósł sukces dzięki imponującym cechom, takim jak wbudowany telekonwerter 1,4x i redukcja drgań, które czynią go idealnym do każdego rodzaju fotografii.

Zwycięstwo w konkursie TIPA World Award wzbogaca imponującą listę nagród, które firma Nikon otrzymała za flagowy aparat bezlusterkowy Z 9, obejmującą między innymi nagrodę Best Camera (Najlepszy aparat) w konkursie Red Dot, nagrodę Gold Award w konkursie DPReview i nagrodę Product Award w konkursie iF DESIGN AWARD. Te wyróżnienia podkreślają niezwykłą szybkość przetwarzania, technologie oparte na sztucznej inteligencji i ergonomiczną konstrukcję aparatu.Komentarze stowarzyszenia TIPA dotyczące aparatu Nikon Z fc – zdobywcy nagrody „Best APS-C Camera”.

Aby uzyskać dobry obraz atrakcyjności aparatu Z fc, wystarczy połączyć klasyczne wzornictwo i elementy sterujące z nowoczesną technologią. Design sprzyja nawiązaniu rozmowy, zwłaszcza wśród fotografów koneserów, którzy podziwiają styl retro, podczas gdy aparat jest wyposażony w najnowsze osiągnięcia techniczne, takie jak matryca CMOS o rozdzielczości 20,9 mln pikseli, procesor obrazu EXPEED 6, umożliwiający rejestrowanie zdjęć z prędkością 11 kl./s oraz filmów w rozdzielczości UHD 4K z szybkością 30p, a także zakres natywnych czułości ISO aż do 51 200. Ze względu na duży, uchylny dotykowy ekran LCD o przekątnej 3” i ruchomej konstrukcji, funkcje łączności i udostępniania, a także współpracę z zewnętrznymi mikrofonami, aparat Z fc idealnie spełnia najnowsze oczekiwania osób prowadzących streaming na żywo lub wideoblogi. Jury TIPA bardzo doceniło też, że aparat Z fc pomaga budować tradycję fotografowania w rodzinie, ponieważ młodsi użytkownicy, których rodzice (lub dziadkowie!) fotografowali lustrzankami firmy Nikon, mogą za pomocą adaptera do mocowania FTZ montować obiektywy starszej generacji z serii F.

Komentarze TIPA dotyczące aparatu Nikon Z 9 – zdobywcy nagrody „Best Full Frame Professional Camera”

Gdy połączy się instynkt i odruchy profesjonalnego fotografa z możliwościami fotografowania zapewnianymi przez aparat Nikon Z 9, otrzymujemy kombinację, którą trudno pokonać. Zdjęcia o rozdzielczości 45,7 mln pikseli, rejestrowane przez warstwową matrycę CMOS, są imponujące nawet po przycięciu, co sprawia, że aparat jest idealny do fotografii przyrodniczej, krajobrazowej i portretowej. Jedną z głównych zmian konstrukcyjnych, które wzbudziły duże zainteresowanie członków TIPA, jest wyeliminowanie mechanicznej migawki, dzięki czemu aparat może rejestrować zdjęcia z prędkością do 30 kl./s w formacie JPEG i 20 kl./s w formacie RAW, a także buforować nawet 1000 zdjęć RAW jednej w serii. Szeroka gama rozdzielczości i szybkości rejestrowania wideo, w tym 8K/30p przy czasie ciągłego nagrywania wynoszącym nieco ponad dwie godziny, sprawia, że jest to również bardzo opłacalny aparat do filmowania. Liczne uaktualnienia oprogramowania sprzętowego, na przykład umożliwiające nagrywanie aparatem filmów 8K/60p w 12-bitowym formacie RAW, będą stale zwiększać atrakcyjność tego aparatu.

Komentarze TIPA dotyczące obiektywu NIKKOR Z 400mm F/2.8 TC VR S, uhonorowanego nagrodą „Best Full Frame Prime Telephoto Lens”

Gdy członkowie TIPA przyjrzeli się kategorii teleobiektywów stałoogniskowych, przeznaczonych dla profesjonalistów specjalizujących się w fotografii sportowej i przyrodniczej, a także wszystkich fotografów chcących korzystać z zalet jasnego teleobiektywu z redukcją drgań, oczywistym wyborem stał się obiektyw NIKKOR Z o ogniskowej 400 mm – zwłaszcza po uwzględnieniu dodatkowej zalety, jaką jest wbudowany telekonwerter 1,4x, pozwalający na łatwe i błyskawiczne uzyskanie ogniskowej 560 mm przy otworze względnym f/4. W obiektywie zastosowano gumowe uszczelki, chroniące przed szkodliwym działaniem kurzu i wilgoci, a także soczewki ED (o superniskiej dyspersji), Super ED, z lekkiego szkła fluorytowego oraz SR, które praktycznie eliminują aberracje chromatyczne/komatyczne i kolorowych obwódek, co stanowi ważne cechy podczas pracy w terenie. Liniowy silnik dźwiękowy (VCM) „Silky Swift” zapewnia płynną i cichą pracę autofokusa z możliwością ustawiania ręcznego przez cały czas. Obiektyw NIKKOR Z o ogniskowej 400 mm jest także wyposażony w imponującą redukcję drgań (VR), która pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki nawet o 5,5 stopnia.

Nagrody TIPA World Awards są powszechnie uważane za wyraz uznania dla najlepszych firm i produktów o najwyższej jakości w branży. Stanowią też ważne kryterium i wskazówkę dla konsumentów podejmujących decyzje o zakupie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie stowarzyszenia TIPA pod adresem www.tipa.com

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.