21-04-2022

NIKON PUBLIKUJE WERSJĘ 1.2.0 OPROGRAMOWANIA NX FIELD, SYSTEMU DO ZDALNEGO FOTOGRAFOWANIA

Nikon z przyjemnością informuje o opublikowaniu wersji 1.2.0 oprogramowania NX Field, najnowszego systemu do zdalnego fotografowania dla profesjonalnych agencji fotograficznych. Uaktualnienie oprogramowania będzie dodatkowo pomagać w wykorzystaniu możliwości pełnoklatkowego aparatu bezlusterkowego Nikon Z 9 formatu FX.

Dzięki uaktualnieniu oprogramowania do wersji 1. 2.0 użytkownicy aparatu Z 9 będą mogli łatwo korzystać z wykrywania dziewięciu typów obiektów. Jest to najszersza na świecie gama obiektów, obejmująca ludzi, psy, koty, ptaki, rowery, motocykle, samochody, pociągi i samoloty, zwiększająca precyzję uchwycenia obiektu, nawet gdy jest używane zdalne sterowanie. Ponadto aktualizacja współpracuje z funkcją szybkiego rejestrowania zdjęć+* w aparacie Z 9, która zapewnia największą na świecie** szybkość wykonywania zdjęć 120 kl./s. Pozwala to uchwycić najważniejsze chwile, które można przeoczyć, obserwując akcję gołym okiem, a które są tak ważne dla fotografów sportowych i fotoreporterów.

Co więcej, technologia Dual Stream zastosowana w aparacie Z 9 umożliwia wyświetlanie podglądu na żywo na smartfonie lub tablecie z bardzo małym opóźnieniem i bez zatrzymywania obrazu podczas fotografowania w trybie zdjęć seryjnych. Tym samym można niezawodnie uchwycić najważniejsze chwile, nawet przy użyciu zdalnego sterowania. Ta technologia w połączeniu z najnowszym uaktualnieniem oprogramowania i konstrukcją korpusu eliminującą potrzebę korzystania z migawki mechanicznej sprawia, że aparat Z 9 stanowi idealny wybór dla profesjonalnych fotografów. 

Nikon będzie nadal publikować aktualizacje oprogramowania NX Field, aby wspierać profesjonalnych fotografów, którzy pracują na pierwszej linii reportażu.


* Ze śledzeniem AF/AE. Tylko zdjęcia JPEG o normalnej jakości. Liczba klatek, które można zarejestrować, jest mniejsza niż w przypadku szybkich zdjęć seryjnych. Zaleca się stosowanie polecanej karty. Przy ustawieniu C30 można rejestrować zdjęcia o rozdzielczości ok. 45 mln pikseli z szybkością 30 kl./s.

** Wśród aparatów bezlusterkowych dostępnych 28 października 2021 r., na podstawie badań firmy Nikon.


Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych. Rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon oraz obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa też czołową rolę w rozwoju kultury fotografii. Od lat umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt marki pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach. Jest to możliwe dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej oraz zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, do których należą inicjatywy takie jak AkademiaNikona.pl czy SzerokiKadr.pl. Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl.