17-02-2022

Firma Nikon publikuje wersję 1.1.0 oprogramowania NX Field, systemu do zdalnego fotografowania dla profesjonalnych fotografów i agencji

Firma Nikon z przyjemnością informuje o opublikowaniu wersji 1.1.0 oprogramowania NX Field, systemu zdalnego fotografowania dla profesjonalnych fotografów oraz agencji informacyjnych i sportowych. Ta aktualizacja dodaje obsługę pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych Z 7II, Z 6II, Z 7 i Z 6 (formatu FX firmy Nikon). Obsługa aparatu Z 9 zostanie zapewniona w przyszłej aktualizacji oprogramowania.

Dodana w wersji 1.1.0 obsługa aparatów bezlusterkowych umożliwia zdalne sterowanie funkcją bezgłośnego fotografowania, dostępną tylko w aparatach bezlusterkowych. Dzięki temu zdalne aparaty mogą być używane nawet w miejscach i sytuacjach wymagających bezgłośnej pracy, takich jak sale koncertowe czy mecze szachowe. W wersji 1.1.0 dodano także obsługę funkcji AF z wykrywaniem twarzy oraz oczu, dostępnych w aparatach bezlusterkowych firmy Nikon, co podczas zdalnego wykonywania zdjęć zapewnia większą niezawodność ustawiania ostrości na twarzy i oczach fotografowanych osób. Co więcej, pola AF rozmieszczone na szerokim obszarze kadru ułatwiają ustawienie ostrości na obiektach znajdujących się na brzegach kadru, zapewniając większą swobodę komponowania ujęć.

Ponadto oprogramowanie NX Field w wersji 1.1.0 wzbogacono o obsługę fotografowania z interwalometrem zarówno przy użyciu zgodnych lustrzanek cyfrowych, jak i aparatów bezlusterkowych. Dzięki określaniu interwału fotografowania i liczby zdjęć w zdalnym aparacie, jest możliwe automatyczne fotografowanie, nawet z dużej odległości.

Firma Nikon będzie nadal publikować aktualizacje oprogramowanie NX Field, aby wspierać profesjonalnych fotografów, którzy pracują na pierwszej linii reportażu i rejestrują najważniejsze chwile.

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.