14-12-2021

Firma Nikon prowadzi prace nad superteleobiektywem stałoogniskowym NIKKOR Z 800mm f/6.3 VR S do systemu Nikon Z

Nikon z przyjemnością informuje o postępie prac nad superteleobiektywem stałoogniskowym NIKKOR Z 800mm f/6.3 VR S do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych (formatu Nikon FX) z bagnetem Nikon Z.

NIKKOR Z 800mm f/6.3 VR S to obiektyw z serii S[1], który charakteryzuje się znakomitą jakością obrazowania uzyskaną dzięki wyjątkowej rozdzielczości oraz skutecznemu zredukowaniu rozmycia kolorów. Dzięki zastosowaniu po raz pierwszy w obiektywie NIKKOR Z soczewki Fresnela (PF, Phase Fresnel) korpus obiektywu jest kompaktowy i lekki, co sprawia, że pomimo długiej ogniskowej superteleobiektyw jest bardzo poręczny. Ze względu na wysoką jakość obrazowania i doskonałą poręczność, ten obiektyw niezawodnie pomoże wzbogacić ekspresję obrazu wielu fotografom, zarówno zaawansowanym amatorom, jak i profesjonalistom.

Firma Nikon będzie nadal zapewniać nowy wymiar jakości optyki zaspokajając jednocześnie potrzeby użytkowników, przyczyniając się do rozwoju kultury fotografii i poszerzając zakres ekspresji obrazu.

[1] Seria S to kategoria obiektywów NIKKOR Z, które charakteryzują się wyjątkowymi parametrami optycznymi, uzyskanymi dzięki wysokim standardom projektowania i kontroli jakości.

* Wygląd rzeczywistego obiektywu może różnić się od przedstawionego na zdjęciu powyżej.

Planowane obiektywy NIKKOR Z do roku 2023

** Efektywna ogniskowa w formacie DX
*** Skład serii obiektywów może ulec zmianom bez uprzedniego powiadomienia i bez jakichkolwiek zobowiązań ze strony producenta.

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych. Rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon oraz obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa też czołową rolę w rozwoju kultury fotografii. Od lat umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt marki pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach. Jest to możliwe dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej oraz zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, do których należą inicjatywy takie jak AkademiaNikona.pl czy SzerokiKadr.pl. Więcej informacji na temat produktów firmy Nikon można znaleźć na stronie nikon.pl.