28-12-2021

Firma Nikon informuje o nowym oprogramowaniu dla flagowego aparatu bezlusterkowego Nikon Z 9

Firma Nikon z przyjemnością informuje o planowanej publikacji oprogramowania w wersji 1.10 dla flagowego aparatu bezlusterkowego Z 9, które zostanie udostępnione do pobrania 5 stycznia 2022 r. w Centrum pobierania firmy Nikon oraz w aplikacji mobilnej Snapbridge.

Oprogramowanie w wersji 1.10 dla aparatu Z 9 znacznie wydłuży czas wykonywania szybkich zdjęć seryjnych.

Podczas fotografowania z szybkością 20 kl./s w trybie [RAW wysoka wydajność + JPEG BASIC (L)] czas rejestrowania zdjęć wydłuży się w porównaniu z poprzednim ok. 3 sekundy do najdłuższej wartości na świecie*1 wynoszącej ok. 15 sekund*2.

Podczas fotografowania z szybkością 20 kl./s w trybie [RAW wysoka wydajność★ + JPEG BASIC (L)] lub [JPEG FINE (L) + JPEG BASIC (S)] czas trwania wydłuża się w porównaniu z poprzednim o ok. 3 sekundy do ok. 8 sekund*2.
Wydłużony czas wykonywania szybkich zdjęć seryjnych będzie dodatkowo pomagać w uchwyceniu kluczowych momentów podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów w wysokiej rozdzielczości.

Ponadto przyszłe uaktualnienie oprogramowania sprzętowego poszerzy gamę funkcji wideo, a także poprawi działanie i funkcjonalność podczas rejestrowania zarówno zdjęć, jak i filmów.

*1 Podczas fotografowania z szybkością 20 kl./s w trybie [RAW + JPEG] aparatami bezlusterkowymi wyposażonymi w matrycę o rozdzielczości przynajmniej 30 mln pikseli, dostępnymi 28 grudnia 2021 r.; na podstawie badań firmy Nikon.
*2 W przypadku korzystania z obiektywu NIKKOR Z 50mm f/1.8 S i karty pamięci ProGrade Digital Cobalt 1700R 325 GB. Czas ulegnie skróceniu, jeśli karta w gnieździe 2 służy do wykonywania kopii zapasowych lub włączono automatyczną korekcję dystorsji itp.

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe i sprzęt obserwacyjny – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.
Firma Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.
Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.