22-04-2021

Dziewięć produktów firmy Nikon otrzymało nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2021”

Firma Nikon ma przyjemność poinformować, że jej dziewięć produktów otrzymało nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2021” – w tym flagowa lustrzanka cyfrowa D6, a także aparaty bezlusterkowe drugiej generacji Z 7II i Z 6II.

Jury konkursowe, składające się z uznanych specjalistów w dziedzinie projektowania z całego świata, oceniło zgłoszenia, które wpłynęły z około 60 krajów. Produkty oceniano na podstawie takich cech, jak innowacyjność, funkcjonalność, ergonomia i trwałość.

Nagrodzone produkty będą prezentowane na wystawie internetowej, która rozpocznie się 21 czerwca 2021 roku. Zostaną one także pokazane na specjalnej wystawie „Design on Stage”, której inauguracja nastąpi 22 czerwca 2021 roku w Muzeum Red Dot Design w Essen w Niemczech.

Produkty firmy Nikon wyróżnione nagrodą „Red Dot Award: Product Design 2021” to:

Pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa Nikon D6

D6 to flagowa lustrzanka cyfrowa firmy Nikon. Zapewnia profesjonalnym fotografom sportowym i fotoreporterom pomoc niezbędną do uchwycenia najważniejszych chwil oraz jest wyposażona w najbardziej zaawansowany system AF w historii firmy Nikon. W połączeniu z bogatą ofertą obiektywów NIKKOR F umożliwia fotografom utrwalanie kluczowych, niepowtarzalnych momentów z większą dokładnością.

Pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe Nikon Z 7II i Nikon Z 6II, wielofunkcyjny uchwyt zasilający MB-N11

Z 7II i Z 6II to aparaty bezlusterkowe drugiej generacji, będące następcami modeli Z 7 i Z 6, w których zastosowano mocowanie Z o dużej średnicy. Dzięki zastosowaniu dwóch procesorów EXPEED 6, które zwiększa liczbę zdjęć wykonywanych w jednej serii, a także wyposażeniu w dwa gniazda kart pamięci, podwyższono niezawodność i funkcjonalność aparatów zaspokajając potrzeby użytkowników. 

Wielofunkcyjny uchwyt zasilający MB-N11, idealny do fotografowania w kadrze pionowym, zwiększa liczbę możliwych do wykonania zdjęć, a jednocześnie umożliwia pewne i wygodne trzymanie. Wielofunkcyjny uchwyt zasilający MB-N11 pozwala na wymienianie akumulatorów podczas pracy i doskonale nadaje się do długotrwałego użytkowania, na przykład podczas nagrywania filmów lub wykonywania zdjęć do filmów poklatkowych.

Seria obiektywów zmiennoogniskowych NIKKOR Z f/2,8 do aparatów bezlusterkowych

NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S, NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S i NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S to obiektywy o zmiennej ogniskowej, które utrzymują stały maksymalny otwór względny f/2,8 w całym zakresie ogniskowych. Mocowanie o dużej średnicy zapewniło dużą elastyczność podczas projektowania obiektywów, pozwalając na znaczną poprawę parametrów optycznych. Obiektywy te pokrywają szeroki zakres ogniskowych, od 14 mm do 200 mm, poszerzając możliwości obrazowania bogatej gamy scen, od krajobrazów i portretów po dziką przyrodę.

Lornetka 10x25 STABILIZED

10x25 STABILIZED to pierwsza kompaktowa lornetka firmy Nikon wyposażona w funkcję STABILIZED. Kompaktowy i lekki składany korpus z podwójnym zawiasem sprawia, że lornetkę można trzymać jedną ręką przez długi czas.

Mikroskop edukacyjny ECLIPSE Ei

Mikroskop edukacyjny ECLIPSE Ei został zaprojektowany z myślą o intuicyjnej obsłudze i ułatwieniu nauki. Instrukcja online zapewnia szybki i łatwy dostęp do samouczków, umożliwiając uczniom samodzielną naukę.

Red Dot Design Award to światowej klasy konkurs, który jest organizowany już od 65 lat. Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu: https://www.red-dot.org/

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka jest na całym świecie ceniona za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych.

Firma Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie.

Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona.

Więcej informacji na temat nagrodzonych produktów firmy Nikon można znaleźć w witrynie www.europe-nikon.com