15-08-2019

Nikon odnosi sukces w konkursie EISA Awards 2019-2020, zwyciężając w dwóch kategoriach

Nikon z dumą ogłasza, że w konkursie EISA Awards 2019-2020 aparat Nikon Z 6 otrzymał tytuł „Camera of the Year” („Aparat roku”), a obiektyw NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S zdobył nagrodę „Professional Standard Zoom Lens” („Profesjonalny standardowy obiektyw o zmiennej ogniskowej”). Nagrody dla systemu bezlusterkowego firmy Nikon stanowią potwierdzenie kluczowej roli, jaką marka ta odgrywa w dziedzinie tworzenia czołowych innowacji dla fotografów.

Jest to już drugie w tym roku wyróżnienie dla aparatu Nikon Z 6, który w kwietniu zdobył w konkursie TIPA World Award nagrodę „Best Full Frame Camera Expert” („Najlepszy pełnoklatkowy aparat — ekspert”). W tym samym czasie, dzięki sukcesowi obiektywu NIKKOR Z 14-30mm f/4 S w kategorii „Best Mirrorless Wide Angle Zoom Lens” („Najlepszy bezlusterkowy obiektyw szerokokątny o zmiennej ogniskowej”) konkursu TIPA, wzbogaciła się też lista wyróżnień przyznanych obiektywom NIKKOR z serii S. Nagrody EISA to najnowszy wyraz uznania dla serii Nikon Z, wyróżnionej wcześniej nagrodą „Red Dot Award: Product Design 2019”, potwierdzający zaangażowanie firmy Nikon w prace nad optyką o niezwykłej jakości, dzięki którym pełni ona czołową rolę w rozwoju kultury fotografii.

Komentarze EISA dotyczące aparatu Nikon Z 6, zdobywcy nagrody „Camera of the Year” 2019-2020

Firma Nikon wyprodukowała świetny aparat wyróżniający się rewelacyjną wygodą użytkowania oraz wysoką jakością wykonania, który umożliwia wykonywanie doskonałych zdjęć w prawie każdych warunkach. Jego autofokus z detekcją oka pozwala na precyzyjne ustawienie ostrości niezależnie od miejsca zajmowanego w kadrze przez fotografowaną osobę. Duży wizjer elektroniczny zapewnia ostre i precyzyjne odwzorowanie rejestrowanego kadru, podczas gdy wbudowany w korpus system stabilizacji obrazu pomaga uzyskać ostre zdjęcia niezależnie od używanego obiektywu, także w przypadku obiektywów do lustrzanek cyfrowych z mocowaniem F. Po prostu, jest to najlepszy wszechstronny aparat dla poważnych fotografów.

Komentarze EISA dotyczące obiektywu NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S, zdobywcy nagrody „Professional Standard Zoom Lens” 2019-2020

 

NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S to jasny, profesjonalny standardowy obiektyw o zmiennej ogniskowej przeznaczony do systemu Nikon Z. Obiektyw ma solidną i wytrzymałą konstrukcję. Zastosowano w nim powłoki nanokrystaliczną oraz ARNEO, redukujące flarę i refleksy, a ponadto przednią i tylną soczewkę pokryto powłoką fluorową, odpychającą kurz, olej i wilgoć. Konfigurowalny pierścień sterujący pozwala fotografowi na łatwe regulowanie przysłony lub kompensacji ekspozycji, podczas gdy wyświetlacz OLED na tubusie umożliwia wygodne odczytywanie przysłony, odległości zdjęciowej lub ogniskowej. Dzięki wyjątkowym parametrom optycznym, zapewniającym wysoką rozdzielczość i atrakcyjny efekt bokeh, obiektyw doskonale sprawdza się w połączeniu z aparatami z serii Nikon Z.

Nagrody Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych EISA (European Imaging and Sound Association) stanowią uhonorowanie innowacji, łączących najbardziej zaawansowane technologie i pożądane cechy z najlepszymi w swojej klasie parametrami. EISA jest wyjątkowym stowarzyszeniem o długiej tradycji, w skład którego wchodzi 55 specjalistycznych magazynów o najwyższej renomie z 29 krajów całego świata. Kategorie konkursu EISA są zmieniane co roku, aby odzwierciedlać ewolucję produktów oraz łączności między nimi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej EISA: https://www.eisa.eu/.

Szczegółowy opis nagrodzonych produktów firmy Nikon dostępny jest na stronie www.nikon.pl.