28-03-2019

System bezlusterkowy oraz aparat COOLPIX P1000 z celownikiem kolimatorowym DF-M1 firmy Nikon otrzymują nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2019”

Firma Nikon ma przyjemność poinformować, że jej nowy system bezlusterkowy i aparat COOLPIX P1000 z celownikiem kolimatorowym DF-M1 otrzymały nagrodę „Red Dot Award: Product Design 2019”.

Jury składające się ze specjalistów z dziedziny projektowania produktu oceniło ponad 5500 zgłoszeń, biorąc pod uwagę dziewięć kryteriów, takich jak innowacja, funkcjonalność czy trwałość.

Informacje o zwycięskich produktach:

System bezlusterkowy Z firmy Nikon

Nowy system bezlusterkowy został doceniony za innowacje w dziedzinie konstrukcji optycznej oraz technologii bezlusterkowej. System składa się z dwóch aparatów, Z 7 oraz Z 6, które są wyposażone w nowe mocowanie o większej średnicy, a także zgodnych obiektywów NIKKOR Z z doskonałej serii S. Adapter do mocowania FTZ umożliwia fotografowanie aparatami Z przy użyciu obiektywów NIKKOR z mocowaniem F.

Kompaktowy aparat cyfrowy z superzoomem – COOLPIX P1000 i celownik kolimatorowy DF-M1

Aparat COOLPIX P1000 został wyróżniony za wybitne osiągnięcia w dziedzinie inżynierii optycznej. Ze względu na 125-krotny zoom optyczny (odpowiednik 24-3000 mm), największy wśród aparatów kompaktowych, aparat ten stanowi wyjątkową propozycję dla entuzjastów fotografii.

Wraz z aparatem P1000 tegoroczną nagrodę Product Design zdobył celownik kolimatorowy DF-M1. Celownik mocowany na stopce lampy błyskowej pomaga fotografom w korzystaniu z górnego zakresu ogniskowych zoomu w aparacie P1000 i dokładnym śledzeniu obiektów bez patrzenia w wizjer aparatu. 

Red Dot Design Award to prestiżowy międzynarodowy konkurs na projekt produktu, sponsorowany przez niemieckie Design Zentrum Nordrhein Westfalen.

Od 8 lipca 2019 do 30 czerwca 2020 zwycięskie produkty można oglądać na specjalnej wystawie w Red Dot Design Museum w Essen.

Więcej informacji na temat nagród Red Dot Design Awards można znaleźć pod adresem https://www.red-dot.org/.