Nikon Imaging | Polska | Europa

18-12-2017

Twarze świąt Bożego Narodzenia

Firma Nikon opublikowała nową serię zdjęć portretowych pokazujących ludzi, którzy tworzą atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Firma Nikon opublikowała dzisiaj serię oryginalnych zdjęć związanych z Bożym Narodzeniem. Ich autorką jest niemiecka fotograf, Paloma Parrot, która wybrała się w podróż po Europie, by sportretować osoby kultywujące najpopularniejsze tradycje związane ze Świętami.

Portrety prezentujące możliwości obiektywów NIKKOR przedstawiają osoby, których pracy na co dzień nie widać, jednak jest ona niezbędna, Aby świątecznym europejskim tradycjom stało się zadość. Począwszy od jednego z lapońskich treserów reniferów czy hodowcy drzewek świątecznych w Danii przez brytyjskich drukarzy kartek i skarpet po niemieckiego producenta zabawek — ta ekskluzywna seria zdjęć prezentuje umiejętności twórców i sztukę rzemieślniczą o tematyce świątecznej.

Julie Tuner, producentka koni na biegunach, przyczepia pinezką grzywę konia wykonanego na zamówienie. Paloma Parrot: D7500, AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G.

Mike Wallace, mistrz piekarnictwa, stoi przed ponad 100 ciastami bożonarodzeniowymi. Paloma Parrot: D7500, AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G.

Jade Downer, producentka kartek, w swoim studio sitodruku. Paloma Parrot: D7500, AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E.

Upi Virkkula, hodowca reniferów, ze swoim stadem w porze karmienia. Paloma Parrot: D7500, AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR.

Komentując swoje prace, Paloma Parrot powiedziała: „Jako fotograf portretowy potrzebuję sprzętu, który cechuje się wyjątkowo dokładnym rozpoznawaniem obiektów. Musi również dysponować doskonałą jakością oraz swobodą pozwalającą opisać historię osoby przy użyciu tylko jednego korpusu aparatu i obiektywu. Oba obiektywy, z których korzystałam podczas tych sesji zdjęciowych, zapewniały niezwykłą elastyczność. Mogłam wykonać osobiste portrety tych osób bezpośrednio w ich środowisku pracy i pokazać, jaka jest ich rola w tworzeniu atmosfery świąt Bożego Narodzenia”.

Paloma Parrot robiła zdjęcia aparatem D7500. Razem z tą lustrzanką cyfrową formatu DX firmy Nikon korzystała z następujących obiektywów NIKKOR:
•  AF-S DX NIKKOR 16-80mm f/2.8-4E ED VR: ten zaawansowany, kompaktowy i uniwersalny obiektyw zmiennoogniskowy formatu DX umożliwia zarówno fotografowanie szerokich planów, jak i zbliżeń typowych dla teleobiektywu, co sprawia, że może być używany w większości zastosowań — od bliskich portretów po fotografię podróżniczą. Funkcja redukcji drgań firmy Nikon pomaga uzyskać doskonałą ostrość obrazu, a lekki korpus obiektywu zapewnia dobre wyważenie aparatu.
•  AF-S NIKKOR 50mm f/1.4G: ten jasny stałoogniskowy obiektyw 50 mm o dużym otworze względnym f/1,4 nadaje się doskonale do fotografowania przy słabym oświetleniu lub gdy wymagana jest mała głębia ostrości. Jest również wyposażony w cichy silnik falowy (SWM) firmy Nikon, który zapewnia szybkie i ciche działanie autofokusu.

Fotografowie, których seria „Twarze świąt Bożego Narodzenia” zainspiruje do eksperymentów doskonalących warsztat fotografii portretowej, mogą skorzystać z promocji typu cashback oferowanej na uniwersalne obiektywy NIKKOR prezentowane tutaj.

Poniżej znajduje się więcej informacji na temat „twarzy” świąt Bożego Narodzenia przedstawionych w ramach kampanii, w tym szczegóły ich zaangażowania w przygotowywanie elementów związanych z tradycjami świątecznymi.

Paloma Parrot – informacje

Paloma Parrot jest niemiecką fotografką mieszkającą w Dortmundzie. Dzieli się swoim punktem widzenia zza obiektywu od ponad 20 lat. Jest znana ze swojego minimalistycznego, graficznego stylu i kieruje się stwierdzeniem, że „mniej zawsze znaczy więcej”.

http://www.instagram.com/palomaparrot/?hl=pl

www.instagram.com/palomaparrot/?hl=pl

takingpicturesofwhatever.tumblr.com/