Nikon Imaging | Polska | Europa

25-07-2017

Nikon świętuje 100. urodziny, oferując wyjątkowe, jubileuszowe materiały

Nikon publikuje serię wyjątkowych materiałów z okazji 100. rocznicy działalności, która przypada na 25 lipca 2017 r. Kultowe zdjęcia, opowieści i porady fotografów z całego świata, którzy pomogli ukształtować bogatą historię marki, będą publikowane przez całe lato w specjalnej jubileuszowej witrynie. Zapraszamy także na wirtualną wycieczkę do Muzeum Nikona w Tokio, podczas której będzie można zobaczyć niedostępne na co dzień eksponaty.

Powstała w roku 1917 jako Nippon Kogaku K.K. firma Nikon jest dostawcą wyjątkowych produktów i rozwiązań, wyznaczającym nowe granice w  dziedzinie optyki i technologii precyzyjnych. W jubileuszowej witrynie znajdą się m.in. informacje dotyczące branżowych trendów oraz opinie sławnych użytkowników Nikona.

Treści zostaną podzielone na pięć kategorii:

100 lat opowieści

Od stu lat firma Nikon jest motorem przemian w świecie fotografii. Prezentując kamienie milowe w rozwoju branży w postaci nowych modeli aparatów i innowacyjnych produktów, które inspirują profesjonalnych fotografów, amatorów oraz entuzjastów, Nikon tworzy jedne z najważniejszych, najbardziej osobistych i najpiękniejszych historii zapisanych obrazem.

Wirtualne Muzeum Nikona

Aby zaprezentować dziedzictwo firmy Nikon i miejsce, w którym wszystko się zaczęło, udostępniono wirtualną, 360-stopniową wycieczkę do znanego na całym świecie muzeum w Tokio. Po wejściu do świata Nikona widzowie będą mogli zapoznać się z technologiami, produktami i kamieniami milowymi w historii firmy, a także z informacjami o tym, w jaki sposób Nikon przyczynia się do rozwoju nauk biologicznych, medycyny, a także do rozwoju eksploracji przestrzeni kosmicznej.

Ikony z Nikonami

Z aparatów i obiektywów Nikon korzystają przedstawiciele różnych środowisk. Ta seria fotografii przedstawia znane osobistości ze świata muzyki, telewizji, filmu i sportu z aparatami marki Nikon w dłoniach.

100 lat porad

Od 1917 roku firma Nikon wspiera profesjonalistów, dzieląc się pomysłami i wskazówkami, by zainspirować ich do przekraczanie granic swoich możliwości, a jednocześnie udziela porad amatorom i entuzjastom. Aby uczcić ten jubileusz, przy współpracy z wybranymi fotografami z całego świata Nikon zebrał najlepsze porady z całego minionego stulecia w jednym miejscu.

Konkurs #LookBackAtNikon

Z okazji 100-lecia przygotowano także konkurs na Instagramie dla fanów i entuzjastów marki Nikon z całej Europy. Aby wziąć w nim udział, należy zrobić zdjęcie własnego odbicia, na którym widoczny będzie aparat Nikona. Uczestnicy, którzy zrobią najlepszy autoportret przed lustrem lub taki, gdzie ich sylwetka odbija się w szybie, kałuży lub w innym podobnym obiekcie, mają szansę zdobyć wiele atrakcyjnych nagród, w tym m.in. aparaty Nikon D500 i D7500. Więcej informacji uzyskać można śledząc profil @NikonEurope na Instagramie.