31-03-2021

Nikon wraz z CIWEM i WaterBear zorganizuje kolejną edycję konkursu Environmental Photographer Of The Year

Firma Nikon nawiązała współpracę z organizacją CIWEM (Instytut gospodarowania zasobami wodnymi i zarządzania ochroną środowiska, z ang. Chartered Institution of Water and Environmental Management) oraz platformą WaterBear, aby zorganizować kolejną edycję konkursu Environmental Photographer of the Year, do którego już teraz można przesyłać zgłoszenia. W dorocznym konkursie, organizowanym już po raz 14., nagradzane są najlepsze prace w dziedzinie fotografii ekologicznej – od dokumentujących wpływ, jaki ludzie wywierają na planetę, po te, które inspirują do zrównoważonego stylu życia.

Konkurs stanowi międzynarodową platformę służącą zwiększaniu świadomości na temat problemów środowiskowych zagrażających naszej planecie. Do przesyłania kreatywnych, poruszających oraz skłaniających do refleksji zdjęć zachęcamy zarówno fotografów profesjonalnych, jak i amatorów. Uczestnicy konkursu mają szansę zdobyć wyróżnienie, nagrodę pieniężną lub wspaniały pakiet nagród rzeczowych w postaci sprzętu fotograficznego z serii Nikon Z*. Konkurs obejmuje osiem kategorii, w tym tę zatytułowaną Environmental Photographer of the Year 2021. Udział w nim jest bezpłatny.

Zwycięskie zdjęcia staną się częścią ekskluzywnej wystawy podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu w listopadzie 2021 r. (COP26). Wystawa Environmental Photographer of the Year 2021 odbędzie też międzynarodowe tournée z firmą Nikon Europe, organizacją CIWEM i platformą WaterBear. 

Julian Harvie, Head of Marketing w firmie Nikon Northern Europe skomentował:Sprzęt firmy Nikon w rękach największych fotografów świata docierał do samego centrum wydarzeń, pozwalając na opowiadanie wielu najważniejszych historii ostatniego stulecia. Od długiego czasu głównym celem naszej marki jest umożliwienie fotografom i filmowcom odnajdywania szczególnych chwil, realizacji twórczej wizji oraz pokazywania tego, co trudno jest opowiedzieć słowami. Zmiany klimatyczne i ochrona środowiska naturalnego to jedne z najważniejszych problemów naszych czasów. Cieszymy się, że wraz z CIWEM i WaterBear możemy wspierać ten niesamowity konkurs, potwierdzając, że fotografia ma moc, która może zmieniać świat”.

Więcej informacji na temat konkursu Environmental Photographer of the Year znajdują się na stronie: www.epoty.org. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 31 lipca 2021 r., a zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas konferencji COP26 w listopadzie 2021 r.

Informacje o firmie Nikon

Firma Nikon to czołowy na świecie dostawca produktów i usług do fotografowania i wideofilmowania. Jej innowacyjna technologia optyczna – od aparatów i obiektywów, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych, po akcesoria systemowe – opiera się na ponad 100-letnim doświadczeniu. Marka na całym świecie ceniona jest za ustanawianie nowych standardów w dziedzinie projektowania i jakości konstrukcji optycznych, a rewolucyjne aparaty bezlusterkowe z serii Z firmy Nikon i obiektywy NIKKOR Z reprezentują nowy poziom parametrów optycznych. Firma Nikon odgrywa czołową rolę w rozwoju kultury fotografii i umożliwia niektórym z najlepszych artystów wizualnych na świecie wykorzystanie potencjału twórczego poprzez opowiadanie historii obrazem. Wielokrotnie nagradzany sprzęt firmy Nikon pozwala fotografom i filmowcom na realizowanie kreatywnych wizji na najwyższym poziomie. Jako zaufany i wizjonerski partner jednoczy twórców treści na wszystkich poziomach dzięki zaangażowanej społeczności, niezrównanej wiedzy technicznej i zapewnianiu dostępu do zasobów edukacyjnych, poprzez inicjatywy takie jak Akademia Nikona. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nikon.pl.

Informacje o WaterBear

WaterBear to pierwsza tego typu sieć: bezpłatna interaktywna platforma wideo i cyfrowa poświęcona wspieraniu Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Realizuje swoją misję dzięki inspirującym treściom, najnowocześniejszej technologii, a także dzięki globalnej sieci partnerów. W wyjątkowy sposób umożliwia widzowi podjęcie natychmiastowych działań wspierających organizacje pozarządowe na całym świecie i kształtowanie lepszej przyszłości naszej delikatnej planety.

Platforma dostępna jest pod adresem https://waterbear.com oraz w serwisach App Store i Google Play.

Informacje o CIWEM

Instytut gospodarowania zasobami wodnymi i zarządzania ochroną środowiska CIWEM (Chartered Institution of Water and Environmental Management) jest niezależną organizacją zawodową z przywilejem królewskim i zarejestrowaną organizacją charytatywną w Wielkiej Brytanii, która na całym świecie propaguje zasady gospodarowania zasobami wodnymi i zarządzania ochroną środowiska. CIWEM reprezentuje społeczność 30 000 profesjonalistów, których łączy wspólna wizja bezpiecznego i zrównoważonego świata. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ciwem.org.

 

* Konkretny sprzęt przekazany jako pakiet nagród zostanie wybrany przez firmę Nikon. Pakiet nagród zawiera: korpus aparatu Nikon Z 7II, obiektyw NIKKOR Z 24-70mm f/2.8 S, obiektyw NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S i obiektyw NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S.