21-07-2020

Sięgaj dalej. Nowe telekonwertery firmy Nikon zapewniają użytkownikom systemu Z szersze możliwości.

Firma Nikon zaprezentowała dwa telekonwertery Z, które zwiększają ogniskową współpracujących obiektywów NIKKOR Z. TELEKONWERTER Z TC-1.4x zwiększa ogniskową obiektywu o 40%, natomiast TELEKONWERTER Z TC-2.0x zwiększa ogniskową dwukrotnie. Pierwszym obiektywem współpracującym z tymi telekonwerterami jest NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S. W miarę rozszerzania oferty obiektywów NIKKOR Z, z telekonwerterami Z będzie współpracować więcej obiektywów.

Dzięki zaawansowanej konstrukcji układu optycznego firmy Nikon, oba telekonwertery pozwalają na wykonywanie ostrych zdjęć o wysokiej rozdzielczości i nie wpływają na minimalną odległość zdjęciową obiektywu. Ponadto, znakomity autofokus systemu Z firmy Nikon oraz niezwykle skuteczny system redukcji drgań zapewniają precyzję i szybkość, do których przyzwyczaili się użytkownicy systemu Z. Korzystając z telekonwerterów użytkownicy będą mogli przekształcić teleobiektyw zmiennoogniskowy w superteleobiektyw lub zwiększyć ogniskową obiektywu stałoogniskowego. A wszystko to bez pogarszania jakości zdjęć.

Oba nowe telekonwertery Z są solidne i odporne na trudne warunki. Zastosowano w nich uszczelnienie zabezpieczające przed wnikaniem kurzu i wilgoci, a także powłokę fluorową firmy Nikon, skutecznie chroniącą przed pyłem i brudem. Wygląd nowych telekonwerterów, wykonanych z wytrzymałego, anodowanego aluminium o specjalnej fakturze, idealnie pasuje do aparatów z serii Z firmy Nikon i obiektywów NIKKOR Z. 

Ines Bernardes, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedziała: „Nowe telekonwertery zapewniają systemowi bezlusterkowemu Z firmy Nikon nowy wymiar elastyczności. Możliwości korzystania z telekonwerterów Z będą rosły w miarę poszerzania się oferty obiektywów NIKKOR Z. Niezależnie od tego, czy zajmujesz się fotografią sportową, czy przyrodniczą, możesz uzyskać większe zbliżenie bez wymiany obiektywu.”

Podsumowanie najważniejszych cech

TELEKONWERTER Z TC-1.4x. Zwiększa ogniskową współpracującego obiektywu NIKKOR Z o 40%.
TELEKONWERTER Z TC-2.0x. Zwiększa ogniskową współpracującego obiektywu NIKKOR Z o 100%.
Ostrość i szybkość. Znakomity autofokus: Niezwykle stabilny system redukcji drgań. Ostrość i szybkość, do których są przyzwyczajeni użytkownicy systemu Z firmy Nikon.
Solidna i wytrzymała konstrukcja. Dzięki uszczelnieniu telekonwertery Z są zabezpieczone przed kurzem i wilgocią. Powłoka fluorowa firmy Nikon skutecznie chroni przed wodą, pyłem i brudem, nie wpływając przy tym na jakość zdjęć.
Jednolity wygląd systemu firmy Nikon. Telekonwertery Z, wykonane z wytrzymałego, anodowanego aluminium o specjalnej fakturze, mają wygląd idealnie dopasowany do aparatów z serii Z i obiektywów NIKKOR Z.