02-04-2019

Karol Grygoruk. Pobudzanie humanizmu

10 fotografów na 10 lat cykl fotograficzny Szerokiego Kadru, w którym prezentowane są sylwetki fotografów zaprezentowanych na początku istnienia serwisu. W kolejnej odsłonie zapraszamy do ponownego spotkania z Karolem Grygorukiem, który opowie o swoim fotograficznym powrocie do ulubionych tematów i fotografii zaangażowanej społecznie...

Karol Grygoruk – Rocznik 1985. Fotograf dokumentalny. Absolwent Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW oraz doktorant w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie. W pracy naukowej skupia się na tematyce fotografii zaangażowanej, etyki obrazowania oraz wpływie nowych mediów na współczesną kulturę wizualną. Wykładowca Akademii Fotografii w Warszawie. W swoich działaniach fotograficznych i dokumentalnych od wielu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi.

Portret: Graham Meyer

Jego prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz zagranicą. Autor dokumentalnego cyklu I LOVE YOU DAD oraz publikacji książkowej pod tym samym tytułem, ukazującej relacje władzy i społeczeństwa w rządzonym przez wojskowy reżim turystycznym raju Tajlandii. Mieszka oraz pracuje między Polską a Bliskim Wschodem.

Tytuł pracy domowej: “Historia w portrecie”.  Do wygrania: Koszulka Szerokiego Kadru, udział w przeglądzie portfolio i kod rabatowu 600  zł na wybraną dowolnie pozycję z oferty Akademii Nikona!