12-09-2018

Witamy LaCie - nowego partnera Akademii Nikona!

LaCie, marka premium projektująca światowej klasy rozwiązania pamięci masowej dla fotografów, filmowców oraz innych twórców kreatywnych, została partnerem Akademii Nikona. Uczestnicy organizowanych przez nią zajęć przekonają się, jaką przewagę daje korzystanie z niezawodnego sprzętu wysokiej klasy do przechowywania i przenoszenia danych tej marki.

Choć dobre oko jest w robieniu zdjęć najważniejsze, niejednemu fotografowi zdarzyło się potknąć na brakach sprzętowych i nie zrealizować przez nie projektu na sto procent swoich możliwości. Równie istotna co dobry obiektyw staje się dzisiaj sprawna i pojemna pamięć. Dawno bowiem minęły czasy, gdy do dyspozycji fotografa było jedynie 36 klatek na filmowej kliszy. Teraz z jednej sesji przywozimy setki zdjęć. Nierzadko “ważą” one wiele megabajtów, a krótki czas ich zapisywania oznacza kilka cennych sekund więcej na złapanie wymarzonego kadru.

Dlatego właśnie profesjonalistom i entuzjastom fotografii zależy, by dysponować wysokiej jakości sprzętem, a Akademia Nikona, szkoląc uczestników kursów czy warsztatów, poleca im jak najlepsze akcesoria. Z tego powodu nawiązała współpracę z LaCie. Dzięki wiodącej technologii, wydajności i jakości LaCie umożliwia realizację niemal każdej kreatywnej wizji. Markę wyróżnia przede wszystkim wzornictwo, niezrównana wydajność techniczna i długotrwała niezawodność.. Fotografów w jej ofercie najbardziej interesują ultraszybkie macierze 2big Dock pracujące w systemie RAID, stylowe dyski stacjonarne LaCie d2 zaprojektowane przez Neila Poultona oraz wyjątkowo trwałe i szybkie dyski przenośne Rugged, niezbędne podczas dłuższych foto ekspedycji.

Uczestnicy kursów i ekspedycji fotograficznych organizowanych przez Akademię Nikona, jako jedni z pierwszych będą mieli okazję przetestować LaCie DJI Copilot - najnowszy dysk zewnętrzny dający cyfrowym twórcom więcej czasu na kreatywną pracę w terenie, rejestrowanie fantastycznych filmów i zdjęć przy użyciu dronów, kamer i aparatów, ograniczając jednocześnie czas spędzany przy biurku na przeglądaniu i porządkowaniu zarejestrowanego materiału.

W ramach rozpoczętej w lipcu współpracy adepci Akademii Nikona będą mieli możliwość sprawdzenia, jak w warunkach intensywnej pracy nad materiałem fotograficznym radzą sobie produkty firmy LaCie. Uczestnicy zajęć w okresowych akcjach promocyjnych otrzymają specjalne kupony rabatowe na zakup przetestowanych urządzeń i akcesoriów.

Więcej o sprzęcie używanym podczas warsztatów Akademii Nikona można dowiedzieć się ze strony www.akademianikona.pl/sprzet/.