03-09-2018

Szeroki Kadr świętuje dziesiąte urodziny!

Portal edukacyjny Nikona – www.SzerokiKadr.pl – ma już 10 lat. Z tej okazji redaktorzy serwisu przygotowali szereg działań oraz spotkań z ekspertami i twórcami fotografii, a także dodatkowe atrakcje i nagrody dla użytkowników portalu.

Szeroki Kadr, inicjatywa edukacyjna marki Nikon, od samego początku swojego funkcjonowania oferuje użytkownikom profesjonalną wiedzę na temat fotografii. Już od 10 lat czytelnicy Szerokiego Kadru korzystają z licznych treści poradnikowych w formie wideo i artykułów wzbogaconych interaktywnymi prezentacjami, odkrywają twórczość ciekawych fotografów, ich techniki warsztatowe oraz inspiracje. Szeroki Kadr publikuje także informacje na temat aktualnych wydarzeń, wystaw, wernisaży czy kursów fotograficznych oraz organizuje konkursy fotograficzne. Portal był również odpowiedzialny za realizację programu szkolnego „Akcja(foto)edukacja”. Serwis skupia wokół siebie społeczność 60 tys. zarejestrowanych użytkowników, którzy dzielą się między sobą wiedzą, inspiracjami i pomysłami.

Pasjonaci fotografii mogą uczyć się od ekspertów i weryfikować swoje dokonania, korzystając z wiedzy i opinii profesjonalistów. Jubileusz 10-lecia serwisu jest dla nich wszystkich doskonałą okazją do podsumowań, spotkań, dyskusji oraz życzeń i pomysłów na kolejną dekadę.

Już od września br. przez kolejnych 10 miesięcy Szeroki Kadr zaprezentuje aktualną twórczość fotografów miesiąca, którzy publikowali swoje prace na samym początku istnienia serwisu. Będziemy mogli prześledzić ewolucję warsztatu i dokonań fotografów w okresie ostatnich 10 lat. Oprócz prezentacji 10 fotografów zaplanowano cykl spotkań online na Facebooku – wywiadów prowadzonych na żywo, podczas których fotografowie będą odpowiadać na pytania czytelników. W ramach świętowania jubileuszu 10-lecia na dodatkowe atrakcje będą mogli liczyć także uczestnicy cyklicznie organizowanych konkursów dla użytkowników portalu. Laureaci kolejnych dziesięciu comiesięcznych akcji konkursowych będą mieli możliwość spotkania z ekspertami Szerokiego Kadru w realu – zostaną zaproszeni na przegląd portfolio, zaprezentują swoją twórczość i porozmawiają o niej bezpośrednio z profesjonalistami.

Podczas dziesięcioletniej historii Szerokiego Kadru w serwisie pojawiły się 352 poradniki i wideoporadniki, 711 inspiracji, 247 wydarzeń, a swoje prace opublikowało 120 fotografów miesiąca. Wszystkich publikacji jest już ponad 1700, wśród nich – mnóstwo niesamowitych zdjęć, wykonanych zarówno przez profesjonalistów, jak i pasjonatów fotografii. Sukces serwisu jest wyrazem szerokiego zainteresowania wiedzą na temat profesjonalnej fotografii oraz wartości publikowanych w nim treści edukacyjnych.