Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Działania CSR w Polsce

Ekologia

Wierzymy, że rozwiązywanie problemów ekologicznych posiada duży wpływ na rozwój działalności gospodarczej, dlatego Nikon aktywnie angażuje się w edukację ekologiczną - dbając przy tym o świadomość wagi zagadnień związanych z ochroną środowiska naturalnego swoich pracowników oraz partnerów biznesowych. Firma wprowadziła także normę zarządzania środowiskowego ISO 14001. Ponadto Nikon wspiera projekty z zakresu ochrony środowiska prowadzone przez organizacje non-profit oraz organizacje pozarządowe.

Edukacja

Akcja (foto)edukacja, Szeroki Kadr oraz Twoje zdjęcie. Twoje prawo to najważniejsze projekty edukacyjne realizowane przez Nikon Polska. Ich celem jest rozwijanie fotograficznej pasji oraz stwarzanie możliwości rozwoju w obszarze fotografii wszystkim miłośnikom dobrych zdjęć.

Akcja (foto)edukacja to edukacyjny program przygotowany z myślą o młodzieży szkolnej, aby wyrównać jej dostęp do wiedzy fotograficznej. Atrakcyjne, multimedialne lekcje składające się na program, przygotowywane są pod okiem pedagoga i zawierają wiele wskazówek dotyczących technicznych kwestii obsługi aparatów, porad z cyklu „Jak zrobić takie zdjęcie?" oraz ćwiczeń do wykonania w plenerze. Dostosowane są one do indywidualnego poziomu każdego ucznia, który chciałby się dowiedzieć jak robić dobre zdjęcia, bez względu na jego dotychczasowe umiejętności. Duża liczba przykładowych zdjęć, grafik, filmików oraz słowniczek najważniejszych pojęć,  pomagają w lepszym zrozumieniu omawianych zagadnień. W ramach akcji udostępniane są bezpłatnie materiały edukacyjne oraz instruktażowe dla nauczycieli, które mają inspirować, uczyć i motywować do rozwoju kreatywności oraz umiejętności w obszarze fotografii.  Pierwsza edycja programu to także konkurs dla ponadgimnazjalnych szkół artystycznych, w którym do wygrania jest m.in. sprzęt fotograficzny oraz stypendium naukowe, które pozwoli na dalszy rozwój w obszarze fotografii.

Szeroki Kadr to serwis dla miłośników fotografii, którzy chcą dowiedzieć się jak robić lepsze zdjęcia oraz gdzie szukać ciekawszych i bardziej kreatywnych kadrów. Jest to także kompleksowy kurs fotografii online, który inspiruje, uczy i motywuje. Artykuły i videoporadniki tworzone przez zawodowców prowadzą przez wszystkie stopnie wtajemniczenia sztuki fotograficznej. Poradniki odpowiadają na pytanie, jak fotografować najpopularniejsze tematy - prezentowane zagadnienia zostały zilustrowane znakomitymi zdjęciami i grafikami. Ponadto w filmowych wywiadach polscy i zagraniczni mistrzowie fotografii opowiadają o swojej życiowej pasji. Szeroki Kadr pomoże sprostać każdemu wyzwaniu fotograficznemu.

Twoje zdjęcie. Twoje prawo to projekt dla wszystkich, którzy w swojej pracy wykorzystują fotografię oraz kiedykolwiek zarobili na niej pieniądze. Naszą akcję dotyczącą ochrony praw autorskich oraz prawa do wizerunku kierujemy nie tylko do fotografów, ale także agencji fotograficznych i reklamowych, domów mediowych, redakcji gazet oraz wszystkich firm i organizacji związanych ze światem fotografii.

W sposób przejrzysty staramy się przekazywać wiedzę na temat praw autorskich oraz wskazywać metody obrony, jeżeli inni je łamią. Przypomnimy także o obowiązkach, jakie spoczywają na każdym fotografie.