Świat Nikona

NIKON PARTNEREM

NIKON PARTNEREM

Nikon Polska stara się wspierać najważniejsze wydarzenia fotograficzne w Polsce. Poprzez współpracę z fotografami oraz mecenat nad najważniejszymi i najbardziej prestiżowymi wystawami, konkursami oraz festiwalami mamy nadzieję odgrywać istotną rolę w popularyzowaniu sztuki fotografii wśród szerokiej publiczności. Zapraszamy do poznania wspieranych przez nas projektów!

Nikon mecenasem Grand Press Photo 2018

Nikon mecenasem Grand Press Photo 2018

Podczas 14 edycji konkursu Grand Press Photo Nikon przyznał nagrodę specjalną dla Mirosława Pieślaka (Fakt). Zdjęcie przedstawia skutki nawałnicy, która w nocy z 10 na 11 sierpnia 2017 roku przeszła od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę i Kujawy aż po Pomorze Gdańskie oraz Warmię.

Jacek Turczyk - Moje Race Around Austria

Jacek Turczyk - Moje Race Around Austria

Ultrakolarz Remek Siudziński to taki kolarz, który bierze udział w wyścigach kolarskich rozgrywanych w formule non-stop, czyli czas liczony od startu do mety włącznie z godzinami snu. Trasy są bardzo długie, kolarz jedzie samotnie - bez „tunelu aerodynamicznego" tych, którzy jadą przed nim. Race Around Austria ma 2200 kilometrów długości, 28000 metrów przewyższenia. Jacek Turczyk towarzyszył kolarzowi, który jako pierwszy z Polaków ukończył ten wyścig.

Marii Lloyd – SALT

Marii Lloyd – SALT

Film „SALT" jest międzynarodowym projektem artystycznym w reżyserii Norweżki Marii Lloyd. Film będzie kręcony łączoną - i przez to - nowatorską techniką gry aktorskiej, animacji poklatkowej, tańca, efektów specjalnych i teatru kukiełkowego. Partnerem technologicznym produkcji jest NPS Nikon Polska.

Krystian Bielatowicz – MILPA

Krystian Bielatowicz – MILPA

MILPA" to album z czarno-białymi fotografiami Krystiana Bielatowicza, będący zapisem jego mistycznej podróży przez kraje i kultury Ameryki Łacińskiej. Premierze albumu w listopadzie 2012 towarzyszą wystawy.

Edyta i Łukasz Parzuchowscy „Niezwyczajni Marokańczycy”

Edyta i Łukasz Parzuchowscy „Niezwyczajni Marokańczycy”

„Niezwyczajni Marokańczycy" to nowy projekt polskich fotografów i podróżników - Edyty i Łukasza Parzuchowskich, nad którym mecenat objął Nikon Polska. Zdjęcia wykonane aparatem Nikon D7000 będzie można obejrzeć w całej Polsce.

8 Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic

8 Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic

Pasjonaci utrwalania wyjątkowych chwil na zdjęciach przez całe wakacje mogą nadsyłać swoje prace na Wielki Konkurs Fotograficzny. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone między innymi sprzętem marki Nikon: lustrzanką D800, aparatami Nikon 1 kompaktami COOLPIX P7100.

Jacek Herok - „Inni, Obcy, Swoi”

Jacek Herok - „Inni, Obcy, Swoi”

Wystawa fotograficzna „Inni, Obcy, Swoi" to zbiór 28 unikalnych fotografii, przybliżających sylwetki uchodźców z Warszawy i okolic. Jacek Herok sportretował osoby pochodzące z różnych kontynentów i kręgów kulturowych, które łączy jedno: przybyły do Polski, uciekając przed prześladowaniami, których doświadczyły w swoim rodzimym kraju.

Grand Press Photo 2012

Grand Press Photo 2012

Nikon Polska przyznał specjalną nagrodę mecenasa - 5000 zł - podczas tegorocznego konkursu Grand Press Photo. Autorem nagrodzonego zdjęcia, przedstawiającego Premiera Donalda Tuska podczas wizyty w Katowicach, jest Tomasz Jodłowski, freelancer i fotoreporter dziennika „Rzeczpospolita".

Paweł Chara: Mandżuria – Ostatnie chwile ludów północy

Paweł Chara: Mandżuria – Ostatnie chwile ludów północy

„Mandżuria - ostatnie chwile ludów północy" to zbiór fotografii przedstawiających szamanistyczne plemiona żyjące w Mandżurii oraz zimową aurę tego niezwykłego miejsca. Wystawa jest ostatnim etapem trwającego od dwóch lat projektu „Chiny Kultura - Sztuka - Filozofia Życia" w ramach, którego Paweł Chara eksploruje najróżniejsze zakątki Chin, odkrywając i poznając żyjące tam społeczności.

Jacek Herok – SĄSIEDZI

Jacek Herok – SĄSIEDZI

Wystawa fotograficzna „Sąsiedzi" to zbiór 28 wielkoformatowych zdjęć, dokumentujących życie codzienne Afrykańczyków - obywateli, imigrantów, uchodźców, osób starających się o azyl - pracujących, studiujących i żyjących w Warszawie. Celem projektu zrealizowanego przez Jacka Heroka przy współpracy z Fundację dla Somalii jest zwiększenie wiedzy nt. Afryki i jej mieszkańców, przedstawienie różnorodności kulturowej tego kontynentu oraz integracja diaspory afrykańskiej ze społeczeństwem polskim.

Krystian Bielatowicz - „NIEŚMIERTELNI”

Krystian Bielatowicz - „NIEŚMIERTELNI”

Projekt „Nieśmiertelni" Krystiana Bielatowicza to cykl portretów potomków dwunastu starożytnych kultur z terenu Meksyku (m.in. Majów, Azteków, Mizteków). Kultury te zostały odkryte w 1492 roku, ale zostały wyniszczone przez Konkwistadorów, którzy wtargnęli na terytorium Nowego Świata, aby zagrabić całe jego bogactwo. Indianie stracili swoje wielowiekowe kultury i zostali zmuszeni do wiary chrześcijańskiej, a na miejscu piramid i świątyń powstały kościoły. Dzisiaj już nie ma tych wielkich cywilizacji, ale są ich potomkowie, w których płynie krew ich przodków. Na ich twarzach widać rysy, których nie wymaże czas. Stali się Nieśmiertelni. Krystian Bielatowicz w celu zgłębienia tych kultur i sportretowania tych cywilizacji, w latach 2009-2011 eksplorował tereny Meksyku, a w szczególności stany Chiapas i Jukatan.

Sławek Krajniewski – „ODLOTY HESJI”

Sławek Krajniewski – „ODLOTY HESJI”

„Odloty hesji" to iście „odlotowa" reprezentacja najlepszych zdjęć lotniczych Sławka Krajniewskiego. Fotografa, którego prace zachwycają entuzjastów lotnictwa w Polsce i za granicą różnorodnością i artystycznym podejściem. Zdjęcia prezentowane na Wystawie powstały w bazach Polskich Sił Powietrznych oraz na pokazach lotniczych w całej Europie. Autor za ich pomocą opowiada ciekawe historie, oddaje niepowtarzalny klimat, pokazuje to, co w lotnictwie najważniejsze - jego dynamikę i piękno!

7 Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic

7 Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic

Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic jest największym i najpopularniejszym wydarzeniem tego typu w Polsce o czym świadczy ilość nadesłanych prac od pierwszej edycji konkursu, która miała miejsce w 2005 - jest to blisko 300 tysięcy. W tym roku prace konkursowe można przesyłać do 31 października 2011 r. Nikon Polska jako partner siódmej edycji konkursu przekazał wysokiej klasy sprzęt fotograficzny na nagrody.

Chris Niedenthal - „Niedenthal Nieznany”

Chris Niedenthal - „Niedenthal Nieznany”

Wystawa „NN - Niedenthal Nieznany" to zbiór kilkudziesięciu niepublikowanych dotychczas zdjęć Chrisa Niedenthala. Poza zdjęciami o tematyce polityczno - społecznej na wystawie nie brakuje w zbiorze fotografii ukazujących Chrisa Niedenthala jako artystę wrażliwego na piękno, przyrodę i ludzkie historie.

Chris Niedenthal – ZAWÓD FOTOGRAF

Chris Niedenthal – ZAWÓD FOTOGRAF

W wydanej przez warszawskie "Marginesy" książce "Zawód: fotograf", objętej mecenatem Nikon Polska, znajdziemy wspomnienia Chrisa Niedenthala - fotografa, który był świadkiem wielu epokowych wydarzeń. Obserwowałem rewolucje w Pradze, Berlinie i na Węgrzech. Ale moje serce pozostało w Gdańsku - wspomina udział w sierpniowym strajku w stoczni.

Archiwum