Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, wrzesień 2012

NIKON D600 – obraz pełen życia

We wrześniu firma Nikon ogłosiła premierę modelu Nikon D600 - pierwszej popularnej lustrzanki cyfrowej wyposażonej w pełnoklatkową matrycę formatu FX o rozdzielczości 24,3 mln pikseli. Aparat wyróżnia się kompaktową ergonomiczną obudową oraz zaawansowanymi funkcjami znanymi z profesjonalnych modeli D800 i D4.

Jasny i lekki obiektyw - 1 NIKKOR 18,5mm f/1,8

Firma Nikon poinformowała o wprowadzeniu na rynek obiektywu 1 NIKKOR 18,5mm f/1,8. Ten stałoogniskowy jasny obiektyw formatu CX uzupełnia system Nikon 1, dając użytkownikom nowe możliwości fotograficzne. Duży otwór względny obiektywu zapewnia ładne rozmycie tła w portretach i łatwość fotografowania przy słabym oświetleniu.

COOLPIX S01 i COOLPIX S800c już w sprzedaży!

Pod koniec września br. do sprzedaży trafiły dwa najnowsze modele aparatów kompaktowych elegancki i miniaturowy COOLPIX S01 oraz wyposażony w system Android i Wi-Fi COOLPIX S800c.

Nikon Polska kibicuje Asseco Resovii Rzeszów

Firma Nikon Polska przedłużyła na kolejny sezon, rozpoczętą w zeszłym roku, partnerską współpracę w zakresie propagowania fotografii i sportu z męską drużyną piłki siatkowej - Asseco Resovią Rzeszów.

Nikon podbija polskiego Facebooka!

Fanpage Nikon Polska przekroczył liczbę 150 000 fanów, stając się najpopularniejszym krajowym fanpage'em Nikona w Europie. Według raportu CatNapoleon z września 2012 r. zalicza się on również do pierwszej trójki największych polskich stron firmowych w serwisie Facebook w kategorii „elektronika".

Konkurs JESTEM DZIECKIEM idzie do szkoły!

Po sukcesie wakacyjnej edycji konkurs JESTEM DZIECKIEM powraca od 1 października w nowej odsłonie. Nową tematyką konkursu jest szkoła. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do rodziców dzieci w wieku szkolnym, którzy chcą uwiecznić ważne momenty z życia swoich pociech, jak pierwszy tornister, pierwszy dzwonek czy szkolną akademię.

Nagrody dla sprzętu

Z przyjemnością donosimy, że sprzęt marki Nikon zdobywa również uznanie w opinii blogerów zajmujących się rynkiem Nowych Technologii. We wrześniu uznanie fotoblogii.pl i fotomaniaka.pl zyskał aparat D800 i COOLPIX P510.

Fakty i mity, czyli o prawach autorskich dla blogerów

Blogerzy tworzą ciekawe i oryginalne treści, ale dzielą się też informacjami, które znajdują w sieci. Technologia ułatwia kopiowanie fotografii oraz modyfikacje treści, problemem staje się jasne określenie, co można, a czego nie można robić. Portal fotoprawo.pl przedstawia kilka faktów i mitów dotyczących wykorzystywania fotografii na blogach.

Trzy lata Akademii Nikona

Akademia Nikona po przeprowadzeniu 350 szkoleń dla blisko 3000 osób, z okazji swoich trzecich urodzin przygotowała nowe kursy i warsztaty dla wszystkich żądnych wiedzy pasjonatów fotografii. Wśród nowości znajdziemy m.in. warsztaty poświęcone fotografii dziecięcej, fotografii nocnej, zastosowaniu światła w fotografii czy historii tego medium.

Szeroki Kadr inspiruje

We wrześniu fotografem miesiąca Szerokiego Kadru została Anna Nowocińska! Jacek Poremba natomiast opowiada o kulisach powstania swoich zdjęć w cyklu „Jak zrobiłem to zdjęcie?".

Kanał Twitter@NikonPolska w nowej odsłonie!

Oficjalny kanał Nikon Polska w serwisie Twitter.com (@NikonPolska) zmienia dotychczasowy charakter komunikacji. Celem zmiany jest dostarczenie aktualnych i profesjonalnych informacji ze świata Nikona, których poszukują przede wszystkim dziennikarze czy fotografowie.

Jak przygotować sprzęt przed oddaniem go do serwisu?

Okres powakacyjny to czas wytężonej pracy Serwisu. Tysiące zdjęć, dziesiątki godzin użytkowania aparatu, niekiedy w ekstremalnych warunkach sprawiają, że sprzęt po urlopie wymaga konserwacji. Aby usprawnić procedurę obsługi serwisowej, przygotowaliśmy kilka praktycznych porad, na co warto zwrócić uwagę przygotowując się do zgłoszenia usterki.

Czy wiecie, że…

Czy wiecie, że pierwszym obiektywem Nikona o ogniskowej kilkunastu milimetrów był Nikkor-QD.C 15mm f/5,6? To jeden z ważniejszych obiektywów w historii optyki Nikona i protoplasta całej serii konstrukcji ultraszerokokątnych. Ostatnią wersję tego obiektywu przedstawimy w tym odcinku cyklu „Czy wiecie, że?"