Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, wrzesień 2011

Nikon 1 – rewolucja w dziedzinie fotografii

Nikon zaprezentował rewolucyjny system aparatów cyfrowych Nikon 1. Dwa nowe modele - Nikon 1 V1 oraz Nikon 1 J1 - to całkowicie nowe konstrukcje, stworzone do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Ta nowa generacja urządzeń została wyposażona w innowacyjne funkcje, takie jak: Technologia rejestrowania obrazu przed naciśnięciem spustu migawki i po nim (pre-post capture), Ruchome zdjęcie czy Inteligentne wybieranie zdjęcia. Dzięki temu system Nikon 1 umożliwia uwiecznienie nawet najbardziej ulotnych momentów na zdjęciach.

Tajemnica ogromnych rąk w centrum Warszawy odkryta!

Wraz z premierą systemu aparatów fotograficznych Nikon 1, wyjaśniła się tajemnica rzeźby przedstawiającej ogromną parę rąk, która 17 września pojawiła się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Sześciometrowe ręce wyglądały początkowo jakby brakowało elementu, który powinny utrzymywać. W dniu premiery systemu Nikon 1 w rzeźbie wyciągniętych dłoni umieszczono ogromnych rozmiarów replikę aparatu Nikon 1 J1.

D3100 Red – pierwsza kolorowa lustrzanka Nikona

Pierwszy raz w historii Nikon wprowadził do swojej oferty lustrzankę w kolorowej obudowie. Model D3100 Red od końca września br. jest dostępny w nowym, czerwonym kolorze.

Jesienna promocja na aparaty Nikon COOLPIX

We wrześniu rozpoczęła się nowa, atrakcyjna promocja dla klientów. Nabywcy, którzy zdecydują się na zakup wybranych modeli aparatów kompaktowych COOLPIX z serii L, P, S i AW, w promocyjnych zestawach otrzymają kartę pamięci Sandisk. Promocja organizowana jest na terenie całego kraju i obowiązuje do wyczerpania zapasów.

Nagrody dla sprzętu

Sprzęt Nikon w testach redakcyjnych zbiera kolejne wyróżnienia. Lustrzanki Nikon D3100 i D7000 zwyciężyły w teście redakcji Digital Camera Polska. Ponadto model D7000 zdobył najwyższe laury w teście przeprowadzonym przez portal benchmark.pl. Doceniony został również aparat COOLPIX P300, którego test przeprowadził magazyn FOTO.

Nikon partnerem Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic

Nikon Polska został partnerem siódmej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez redakcję miesięcznika National Geographic Polska. W ramach współpracy firma przekazała wysokiej klasy sprzęt fotograficzny na nagrody. Prace konkursowe można przesyłać do 31 października 2011 r.

Otwarte warsztaty Nikon Sport Optics

W październiku i listopadzie br. Nikon Polska we współpracy z portalem cyfrowe.pl organizuje bezpłatne warsztaty poświęcone produktom optycznym marki Nikon. Spotkania będą okazją do obejrzenia i przetestowania najnowszych lornetek, lunet, dalmierzy, sprzętu do digiscopingu oraz innych produktów z serii Sport Optics.

Nikon Polska mecenasem odlotowej wystawy

Nikon Polska objął mecenatem wystawę fotografii lotniczej „Odloty hesji" autorstwa Sławka „hesji" Krajniewskiego. Zbiór 55 zdjęć można już było obejrzeć w Wałczu oraz w Warszawie podczas FlyFilmFestiwal. Od 22 października br. zapraszamy na wystawę do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Jestem niezapomnianą historią

Zapraszamy do lektury cyklu poświęconego fotografii reportażowej „Jestem niezapomnianą historią", który powstał przy współpracy firmy Nikon z portalem SwiatObrazu.pl. Tajniki fotoreportażu zdradził Jacek Taran - zawodowy fotoreporter, który omówił zagadnienia związane z tym rodzajem fotografii i wyjaśnił, w jaki sposób należy opowiadać historię obrazem.

Perła Indii w obiektywie Akademii Nikona

Tarasy ryżowe, plantacje herbaty i przypraw, a ponadto wyjątkowa energia mieszkańców jednego z najgęściej zaludnionych rejonów Indii - to kwintesencja nowej fotoekspedycji Akademii Nikona do Kerali. W drugiej połowie stycznia 2012 r. uczestnicy, pod okiem profesjonalnego fotografa, odkryją sekrety dobrych zdjęć, poznając życie codzienne na styku kultur islamu, judaizmu i hindu.

We wrześniu na Szerokim Kadrze

Chester Higgins Jr. to jeden z najwybitniejszych fotografów swojego pokolenia, pracujący od 36 lat dla „New York Timesa". Ten portrecista i dokumentalista dzieli się swoimi przemyśleniami z czytelnikami Szerokiego Kadru jako Fotograf Miesiąca. Ponadto, we wrześniu możecie odkryć także tajemnice zawodu fotosisty.

Nowy cykl artykułów na fotoprawo.pl

„Fotografia a człowiek, czyli prawo do ochrony wizerunku osoby fizycznej" - to artykuł otwierający cykl wpisów na stronie projektu „Twoje zdjęcie. Twoje prawo." poświęconych temu, kogo i co można fotografować oraz jakie obowiązki prawne z tym się łączą.

Z pomocą Somalii

Na początku sierpnia br. w związku z suszą, która nawiedziła Róg Afryki, Fundacja dla Somalii wyruszyła z pomocą humanitarną do Kenii oraz Somalii. W celu udokumentowania działań, NPS Nikon Polska udostępnił sprzęt fotograficzny. Ponadto Nikon objął mecenatem projekt fotograficzny „Sąsiedzi", przedstawiający sylwetki osób pochodzenia afrykańskiego żyjących w Warszawie.

Nikon okiem social media

Każda premiera nowego produktu stanowi ogromne źródło informacji o samym urządzeniu oraz rynku. Analiza opinii zamieszczonych na blogach, serwisach społecznościowych czy innych nowych mediach pozwala bardzo dokładnie zobrazować to, jak odbierane są premiery oraz marka.

Serwis Nikon Polska

Okres powakacyjny to czas wytężonej pracy Serwisu. Tysiące zdjęć, dziesiątki godzin użytkowania aparatu, niekiedy w ekstremalnych warunkach, kurz, upadki czy zalania sprawiają, że sprzęt po urlopie wymaga konserwacji. Aby usprawnić procedurę obsługi serwisowej i skrócić czas ewentualnej naprawy, przygotowaliśmy kilka praktycznych porad, na co warto zwrócić uwagę przygotowując się do zgłoszenia usterki.

Czy wiecie, że?

Autor: Marcin Górko

Czy wiecie, że tym roku mija dokładnie 40 lat, od wprowadzenia na rynek jednej z najsłynniejszych lustrzanek marki Nikon - modelu F2. Z okazji tej rocznicy, ten i kolejne odcinki cyklu „Czy wiecie, że?" poświęcimy na dokładniejsze przypomnienie tego niezwykle ciekawego korpusu.