Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, styczeń 2013

NOWOŚCI W SYSTEMIE NIKON 1 - NIKON 1 J3 I NIKON 1 S1 ORAZ OBIEKTYWY 1 NIKKOR

W styczniu br. Nikon zaprezentował dwa nowe aparaty systemu Nikon 1 - Nikon 1 J3 wyróżniający się najmniejszym na świecie korpusem[1] oraz stylowy Nikon 1 S1 - pierwszy model należący do nowej serii S. Ponadto firma rozszerzyła ofertę obiektywów systemowych o ultraszerokokątny zoom 1 NIKKOR VR 6,7-13 mm i kompaktowy uniwersalny zoom 1 NIKKOR VR 10-100 mm.

Zachowaj cenne chwile – Nikon rozszerza linię COOLPIX

W styczniu Nikon rozszerzył ofertę aparatów kompaktowych o dwa superzoomy COOLPIX P520 i COOLPIX L820 , przeznaczony dla miłośników sportów ekstremalnych COOLPIX AW110 , wytrzymały rodzinny aparat COOLPIX S31 oraz proste w obsłudze COOLPIX L27 i COOLPIX L28. Stylowa seria S zyskała pięć nowych modeli - COOLPIX S9500, COOLPIX S9400 oraz COOLPIX S5200, COOLPIX S6500 i COOLPIX S2700.

Nowe obiektywy NIKKOR dla profesjonalistów i amatorów

Nikon zaprezentował dwa nowe obiektywy NIKKOR. Stałoogniskowy superteleobiektyw AF-S NIKKOR 800 mm f/5,6E FL ED VR został opracowany z myślą o profesjonalnych fotografach sportowych i reporterach. Z kolei zmiennoogniskowy obiektyw AF-S NIKKOR 18-35 mm f/3,5-4,5G ED to lekki i uniwersalny model, dedykowany dla lustrzanek Nikon z matrycą formatu FX.

Premiery Nikon Sport Optics

W styczniu Nikon zaprezentował nowe modele sprzętu optycznego linii Sport Optics. Wśród nowości znalazły się stylowe i kolorowe lornetki kieszonkowe ACULON 01, klasyczne lornetki uniwersalne ACULON A211, laserowy dalmierz dla golfistów COOLSHOT AS oraz seria przeznaczona dla wytrawnych myśliwych.

Ruszyła akcja JESTEM NA STOKU

Nikon rozpoczął zimową akcję JESTEM NA STOKU. Na turystów odpoczywających w polskich górach czekają m. in. testy aparatów Nikon 1, lustrzanek i aparatów kompaktowych COOLPIX, strefy wypoczynkowe oraz konkurs fotograficzny. Miasteczko Nikona pojawi się w 9 najważniejszych zimowych kurortach. Akcja potrwa przez całe ferie - do 23 lutego br.

JESTEM GOTÓW NA WSZYSTKO

Do końca stycznia trwa akcja promocyjna „JESTEM GOTÓW NA WSZYSTKO". Klienci, którzy zdecydują się na zakup jednego z promocyjnych zestawów lustrzanki D3200 mogą otrzymać dodatkowo filtr UV oraz karty pamięci o pojemności 16GB.

Zwrot pieniędzy – Get money back!

Trwa akcja promocyjna „Zwrot pieniędzy. Get money back!" dla produktów z serii Nikon Sport Optics. Klienci, którzy do 31 marca br. zdecydują się na zakup jednego z modeli lornetek Monarch otrzymają zwrot części ceny zakupu w wysokości 285 zł brutto.

NAGRODY DLA SPRZĘTU

Koniec roku to czas plebiscytów. Miło nam poinformować, że kolejne produkty Nikona zyskały sympatię i uznanie użytkowników. Tytuły Produktu Roku 2012, zdobyły m. in. aparaty COOLPIX P7700 i Nikon D800 oraz lornetka Monarch 7 10x42. Z kolei Nikon 1 J2 zwyciężył w teście redakcji Foto Kurier.

Nikon Photo Contest 2012–2013 – czas zgłoszeń

Wszystkim miłośnikom fotografii przypominamy, że jeszcze do 28 lutego br. można zgłaszać zdjęcia do Nikon Photo Contest 2012-2013. Konkurs, organizowany w tym roku po raz 34, jest jedną z najbardziej prestiżowych inicjatyw tego typu na świecie. Mogą brać w nim udział zarówno profesjonaliści, jak i początkujący miłośnicy fotografii.

JESTEM INNY NIŻ MYŚLISZ

Firma Nikon Polska zakończyła promocyjne roadshow „JESTEM INNY NIŻ MYŚLISZ". Mobilne stoiska Nikona pojawiły się w 8 galeriach handlowych na terenie całej Polski. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem miłośników fotografii. Stoiska odwiedziło ponad 15 tys. osób.

Nikon Sport Optics partnerem Kursów Lawinowych

Sezon zimowy wystartował, a wraz z nim Kursy Lawinowe „Never Stop Exploring Safely - Bezpiecznie poza trasą". Kilkudniowe szkolenia prowadzane są w Tatrach z myślą o miłośnikach turystyki wysokogórskiej oraz narciarstwa ekstremalnego. Partnerem akcji trzeci rok z rzędu jest Nikon Sport Optics.

Trzecia lekcja „Akcji (foto)edukacja”

W ramach programu „Akcja (foto)edukacja", na portalu www.szerokikadr.pl, udostępniona została kolejna lekcja. Tym razem młodzież ma szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat makrofotografii.

Ruszył proekologiczny serwis Nikona

W styczniu br. Nikon Polska uruchomił serwis edukacyjny o ekologicznym fotografowaniu www.ekofocus.pl. Celem projektu jest budowa i kształtowanie świadomości użytkowników w zakresie odpowiedzialnej eksploatacji sprzętu fotograficznego oraz promocja proekologicznych inicjatyw prowadzonych przez firmę Nikon i użytkowników aparatów.

Nikon publikuje raport CSR za 2012 rok

Od 2001 roku Nikon Corporation systematycznie publikuje raporty zawierające opis działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tegoroczny po raz kolejny potwierdził priorytety firmy łączące rozwój biznesowy z zaangażowaniem na rzecz społeczeństwa.

Igła wybrał projekt swojej koszulki

Znamy wyniki pierwszej odsłony konkursu „Zaprojektuj koszulkę Igły", organizowanego w ramach współpracy Nikon Polska z męską drużyną piłki siatkowej - Asseco Resovia Rzeszów. Nagrodzony projekt ma szansę stać się oficjalną koszulką Krzysztofa Ignaczaka w przyszłym sezonie!

Fotoprawo.pl sprawdza pisma fotograficzne

Podpisywanie zdjęć imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem ich autorów to dobry obyczaj świadczący o poszanowaniu praw autorskich. Celem poniższych statystyk jest wskazanie jaki procent zdjęć jest podpisanych w poszczególnych tytułach. W ostatnim monitoringu skupiliśmy się na tytułach przeznaczonych dla miłośników fotografii oraz dla branży fotograficznej.

Akademia Nikona zagrała z WOŚP

Tym razem pieniądze z licytacji przedmiotów przekazanych przez wykładowców Akademii zostały przeznaczone na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Konto Orkiestry zasiliła kwota 5733 złotych.

Półwysep przygód - nowa fotoekspedycja na Kamczatkę

Kamczatka to półwysep do niedawna niedostępny dla przeciętnego człowieka i wciąż czekający na swoich odkrywców. W trakcie fotoekspedycji Akademii Nikona pod kierunkiem Pawła Dumy poznamy interior i zajrzymy do wnętrza ziemi... Poszukujący przygód fotografowie, będą mogli odkryć to niesamowite miejsce już na przełomie lipca i sierpnia 2013 roku.

Szeroki Kadr Inspiruje

W styczniu br. Szeroki Kadr zaprasza do obejrzenia wywiadu z fotografem miesiąca - Aleksandrą Zaborowską oraz poleca jedenasty odcinek cyklu "Jak zrobiłem to zdjęcie", w którym Bogdan Krężel opowiada, jak potknięcia przekuć w sukces.

Serwis – „Wsparcie techniczne”

Wszystkich fanów Nikona zapraszamy do korzystania z zakładki „Wsparcie techniczne" na nikon.pl. Portal zapewnia dostęp do bogatej bazy wiedzy na temat sprzętu fotograficznego, najnowszych wersji oprogramowania oraz monitorowania procesu naprawy lub przeglądu technicznego prowadzonego przez Serwis Nikon Polska.

Czy wiecie, że...

Czy wiecie, że pierwszym telekonwerterem produkowanym przez Nikona był model TC-1? Zapoczątkował on całą serię konwerterów wydłużających dwukrotnie ogniskową stosowanego obiektywu. TC-1 przeznaczony był do obiektywów o ogniskowych do 200mm, zaś jego większy brat TC-2 przeznaczony był do współpracy z tele-Nikkorami powyżej 300 mm.