Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, styczeń 2012

Nikon D4 — stworzony do przekraczania granic

Na początku stycznia br. firma Nikon ogłosiła wprowadzenie na rynek, nowej flagowej lustrzanki cyfrowej dla zawodowych fotografów - Nikon D4. Aparat wyznacza nowe standardy w zakresie jakości obrazu, szybkości i precyzji, zarówno w przypadku fotografowania, jak i filmowania. Lustrzanka została wyposażona w matrycę CMOS formatu FX o rozdzielczości 16,2 megapikseli, oferując fenomenalny podstawowy zakres czułości ISO (100-12800), mechanizm obróbki obrazu EXPEED 3, funkcję fotografowania z prędkością 11 klatek na sekundę oraz filmowania w rozdzielczości Full HD z dźwiękiem stereo.

AF-S NIKKOR 85 mm f/1,8G – obiektyw z charakterem

Oferta Nikona została rozszerzona również o nowy stałoogniskowy, krótki teleobiektyw o dużym otworze względnym - AF-S NIKKOR 85 mm f/1,8G. Dzięki całkowicie przeprojektowanej konstrukcji układu optycznego, zoptymalizowanego pod kątem nowoczesnych lustrzanek cyfrowych, obiektyw zapewnia najwyższą jakość obrazu, wiernie oddając nawet najdrobniejsze detale fotografowanych obiektów. Nowy obiektyw doskonale sprawdza się zarówno w fotografii portretowej, jak i przy filmowaniu.

Nowy adres Nikon Polska

Uprzejmie przypominamy, że wraz z nowym rokiem zmienił się adres siedziby firmy oraz serwisu technicznego Nikon Polska. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na ul. Łopuszańską 38B w Warszawie. Serwis będzie czynny: w poniedziałek w godz. 10:00 - 18:00 oraz od wtorku do piątek w godz. 8:30-16:30; telefon: 22 460 87 60, e-mail: service@nikon.pl. Telefony do biura pozostają bez zmian. Dane kontaktowe można znaleźć również na stronie nikon.pl.

JESTEM NA STOKU - zimowa akcja Nikona

Testy przełomowego aparatu Nikon 1 i kompaktów COOLPIX, pamiątkowe zdjęcia utrzymane w klimacie sportowego zwycięstwa na podium czy z pucharem w ręku oraz strefy wypoczynkowe - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała firma Nikon dla turystów odpoczywających w polskich górach. Zimowa akcja pod hasłem „JESTEM NA STOKU" rozpoczęła się 15 stycznia i potrwa przez całe ferie - do 26 lutego br. Fotograficzne strefy Nikona pojawią się w 8 najważniejszych zimowych kurortach.

Nagrody dla sprzętu

Miło nam poinformować, że sprzęt fotograficzny firmy Nikon nieprzerwanie cieszy się uznaniem mediów. Kolejne wyróżnienia w testach redakcyjnych zdobyły, m.in. zaawansowane aparaty Nikon 1, lustrzanka Nikon D5100, najnowsza lampa błyskowa SB-910 oraz teleobiektyw AF Nikkor 180 mm f/2.8D ED-IF.

Nikon NPS partnerem biura prasowego podczas Pucharu Świata

Nikon Professional Services (NPS) Nikon Polska został partnerem Biura Prasowego tegorocznego Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem. Dzięki współpracy, akredytowani fotoreporterzy mogli w trakcie zawodów korzystać ze wsparcia technicznego NPS.

Nowy aparat i co dalej?

Opadły już pierwsze emocje związane z gwiazdkowymi prezentami, a wielu miłośników fotografii otrzymało zapewne upragnione aparaty. Bateria naładowana, pierwsze zdjęcia w trybie automatycznym już zrobione, ale.... co dalej? To już zależy od tego, jakim typem użytkownika jesteś. Zapraszamy do lektury poradnika Akademii Nikona.

Piękno dzikiej przyrody w obiektywie

Rozpoczął się cykl wystaw prezentujących prace nagrodzone w renomowanym konkursie fotografii dzikiej przyrody Wildlife Photographer of the Year 2011. Pierwsza wystawa odbyła się 5 stycznia br. Do końca roku ekspozycja odwiedzi 12 polskich miast. Sponsorem wystawy jest Nikon Sport Optics. Projekt objęty jest patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Środowiska.

Szeroki Kadr edukuje i inspiruje

Zapraszamy na kolejną wyprawę w pasjonujący świat fotografii z portalem Szeroki Kadr. W styczniu br. pod okiem Agi Bilskej, fotoedytora „Wysokich Obcasów", „Dużego Formatu" i „Glamour" nauczycie się „jak wybierać cudze zdjęcia". Polecamy również spotkanie z jedną z legend polskiej fotografii, Wojciechem Plewiński - fotografem miesiąca Szerokiego Kadru.

100 000 fanów Nikon Polska na Facebooku!

Miło nam poinformować, że do fanpage'a Nikon Polska w serwisie Facebook dołączyło już 100 000 użytkowników. Według danych FanpageAd ze stycznia 2012 r, Nikon Polska jest obecnie największym polskim fanpage'm w kategorii fotografia. Z tej okazji dla naszych fanów przygotowaliśmy specjalną aplikację umożliwiającą tworzenie niepowtarzalnych fotomozaiek.

Serwis Nikon Polska

Zima w pełni, a wraz z nią sezon narciarski. To także doskonała okazja do uwiecznienia na zdjęciach wyjątkowych wyczynów sportowych oraz niezapomnianych górskich widoków. Jeżeli chcemy, aby aparat nie zawiódł nas w najważniejszych momentach, warto poświęcić trochę czasu, aby odpowiednio go przygotować.

Czy wiecie, że…

Czy wiecie, że żaden inny producent sprzętu fotograficznego nie miał w swojej ofercie tylu obiektywów lustrzanych, co Nikon? Z myślą o lustrzankach z bagnetem „F" powstało łącznie 6 różnych Reflex-Nikkorów o ogniskowych 500, 1000 i 2000 mm. Dwa najpopularniejsze z nich przedstawimy w tym oraz kolejnym odcinku tego cyklu.