Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, styczeń 2011

TEMAT MIESIĄCA: COOLPIX S8100 wchodzi na polski rynek

Na polskim rynku pojawił się nowy aparat kompaktowy Nikon COOLPIX S8100. Model ten został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 12,1 mln pikseli, obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym, szybki i precyzyjny system AF oraz wydajny tryb zdjęć seryjnych. Aparat jest dostępny w sprzedaży od połowy stycznia 2011 r.

Nagrody dla sprzętu

Z przyjemnością informujemy, że sprzęt fotograficzny marki Nikon nieprzerwanie cieszy się dużym uznaniem wśród użytkowników. Kolejne wyróżnienia otrzymała najnowsza lustrzanka Nikon D7000 oraz lornetka Nikon Sporter EX 12x50. Obydwa urządzenia zdobyły najwyższe laury w plebiscycie na najlepszy produkt 2010 r. zorganizowanym przez redakcję portalu Optyczne.pl.

Sport i fotografia – wywiad z Krzysztofem Ignaczakiem

Temat fotografii sportowej poruszaliśmy już nie raz. Tym razem jednak zachęcamy do spojrzenia w obiektyw z innej perspektywy - sportowca, którego pasją jest fotografia. Na krótki wywiad udało nam się namówić - 230-krotnego reprezentanta Polski w siatkówce, złotego medalistę Mistrzostw Europy w Turcji w 2009 roku i najlepszego libero, jakiego ma Polska, a jednocześnie pasjonata fotografii, czyli Krzysztofa Ignaczaka.

Akademia Nikona wprowadza w świat amatorskich lustrzanek i Photoshopa

Kurs obsługi amatorskich lustrzanek Nikona oraz Photoshopa dla fotografujących to nowe propozycje Akademii Nikona. Pierwsza skierowana jest do użytkowników modeli Nikon D3000, D3100, D5000, D90, D80 oraz D40, D40x, D50, D60, D70. Druga, to autorska propozycja wprowadzenia do Photoshopa dla fotografujących Roberta Wyłupka, który pokaże, jak zmontować panoramę, poprawić tylko fragment zdjęcia oraz zdradzi sekrety automatycznej obróbki fotografii, która pozwala znacznie zaoszczędzić czas przy korekcie dziesiątków prac.

Anita Andrzejewska i fotografia reklamowa w Szerokim Kadrze

W styczniu br. na Szerokim Kadrze wyjątkowy wywiad z Anitą Andrzejewską - artystką, panią fotograf i graficzką. Wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość, tworzy czarno-białą fotografię artystyczną, która w niezwykły sposób pokazuje otaczającą nas rzeczywistość. Inne spojrzenie na świat prezentuje także Arek Kempka w drugiej części poradnika poświęconego fotografii reklamowej „Woda w obiektywie, czyli jak fotografować płyny w ruchu". Ponadto w styczniu także trzecia część videoporadnika Szymona Kobusińskiego „Światło studyjne".

Odwiedź kanał Nikon Polska na YouTube.com!

Wszystkich miłośników fotografii zapraszamy na nasze kanały social media. Dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam YouTube.com, najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy umożliwiający publikowanie filmów i nagrań wideo. Każdego dnia na portalu przybywa tysiące nowy produkcji, a wśród nich zamieszczane dla Was na kanale Nikon Polska.

Piękno dzikiej przyrody w obiektywie

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii oraz dzikiej przyrody na cykl wystaw prezentujących prace nagrodzone w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2010. Do końca tego roku ekspozycja odwiedzi 12 polskich miast. Partnerem wystawy jest Nikon Sport Optics.

SPFL Air-Action dołącza do NPS

Jeżeli kiedykolwiek spotkacie na imprezie lotniczej zgraną, wesołą grupę kilkunastu fotografów, wyposażonych od stóp do głów w profesjonalny sprzęt Nikona, to zapewne będą to członkowie Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action. Jeżeli będziecie mieli również okazję obejrzeć ich portfolio, to dodatkowo dojdziecie do przekonania, że porządny sprzęt znajduje się w idealnych dla swojego przeznaczenia rękach. Współpraca SPFL w ramach programu Nikon Professional Services, który dla takich właśnie osób został stworzony, była więc tylko kwestią czasu.

Nikon Sport Optics partnerem akcji „Never Stop Exploring Safely”

Nikon Sport Optics dołączył do grona partnerów akcji „Never Stop Exploring Safely - Bezpiecznie poza trasą". Celem inicjatywy organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu wraz z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym jest edukacja narciarzy, snowboardzistów oraz miłośników górskich wypraw w zakresie lawin i zasad bezpiecznego poruszania się z dala od wyznaczonych tras.

Serwis Nikon Polska

Rozpoczęły się zimowe ferie. Dla wielu osób to doskonała okazja, by wyjechać gdzieś z dala od domu i na zaśnieżonych stokach rzucić się w wir „białego szaleństwa" lub pospacerować po górskich szlakach. To także doskonała okazja do zdjęć. Jeśli chcemy, aby aparat nie zawiódł nas w trakcie uwieczniania niezapomnianych chwil, warto poświęcić trochę czasu, aby odpowiednio go przygotować.

Czy wiecie, że...

Autor: Marcin Górko

 

Czy wiecie, że najpopularniejszym kołowym obiektywem świata, typu „rybie oko" był, jest i z pewnością będzie Fisheye-Nikkor 8 mm f/2,8? W obecnym odcinku cyklu „Czy wiecie, że" przedstawimy konstrukcję, która przez ponad 30 lat znajdowała się w ofercie firmy Nikon i znacznie przyczyniła się do popularyzacji całego małoobrazkowego systemu Nikona.