Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, sierpień 2012

Nikon rozszerzył system Nikon 1

W sierpniu firma Nikon zaprezentowała Nikon 1 J2 - nowy zaawansowany aparat z wymiennymi obiektywami należący do przełomowego systemu Nikon 1 oraz nowe systemowe akcesoria - obiektyw 1 NIKKOR 11-27,5mm f/3,5-5,6 i wodoszczelną obudowę WP-N1.

Nowości COOLPIX – pięć nowych aparatów

W sierpniu Firma Nikon rozszerzyła również ofertę aparatów kompaktowych COOLPIX o pięć nowych modeli: łatwy w obsłudze aparat kompaktowy typu megazoom COOLPIX L610, rewolucyjny aparat COOLPIX S800c z systemem Android, pełen elegancji miniaturowy COOLPIX S01, stylowy COOLPIX S6400 oraz COOLPIX P7700 - aparat kompaktowy dla profesjonalistów.

JESTEM DZIECKIEM - specjalna akcja Nikona na Facebooku

Do końca wakacji trwa akcja JESTEM DZIECKIEM! Jest to konkurs fotograficzny działający na platformach social media Nikon Polska, którego celem jest promowanie rodzinnej fotografii i kompaktowego aparatu COOLPIX S30.

Nagrody dla sprzętu

Firma Nikon po raz kolejny została uhonorowana nagrodami organizacji European Imaging and Sound Association (EISA). Nagrody zdobyły modele D4 i D800. W minionym miesiącu aparaty i obiektywy Nikon zostały docenione również w testach redakcyjnych mediów branżowych.

Akademia Nikona

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego Akademia Nikona przygotowała nowe kursy i warsztaty dla wszytkich żądnych wiedzy pasjonatów fotografii. Wśród jesiennych nowości znajdziemy warsztaty poświęcone historii fotografii i zastosowaniu światła w fotografii.

Szeroki Kadr inspiruje

W sierpniu Szeroki Kadr zaprasza do obejrzenia wywiadu z fotografem miesiąca - Pawłem Mizielińskim oraz poleca szósty już odcinek cyklu „Jak zrobiłem to zdjęcie?", którego bohaterem jest Tomasz Sikora i pewne pracochłonne zdjęcie.

Nikon Sport Optics - lornetki dla żeglarzy Nikon Marine

Mimo, że nowoczesne zdobycze techniki, takie jak GPS, sonar czy radar, znacznie ułatwiają żeglugę i zwiększają bezpieczeństwo na wodzie, nic nie zastąpi dobrej lornetki. W rękach doświadczonego sternika lornetka staje się niezwykle cennym przyrządem, który powinien znajdować się na wyposażeniu każdej łódki, jachtu czy innego obiektu pływającego.

Nikon Polska – I miejsce w raporcie SoTrender

W lipcowej edycji raportu Fanpage Trends, przygotowywanej przez autorów narzędzia SoTrender, Nikon Polska zajął pozycję lidera w segmencie RTV/AGD.

Tu i teraz, czyli fotografia reporterska na fotoprawo.pl

Fotografia powstała po to, aby dokumentować rzeczywistość. Kiedy jednak zbiór fotografii z danego miejsca staje się fotoreportażem? Co oznacza kryterium aktualności i co w sytuacji, gdy dany temat trafia do internetowego archiwum? Jakie są prawa oraz obowiązki fotoreporterów? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dostarcza cykl poświęcony fotografii reporterskiej w serwisie fotoprawo.pl.

Pokaż swój lepszy profil na zdjęciu!

Z badań przeprowadzonych na zlecenie Nikona wynika, że przeszło połowa Polaków (56%) jest zadowolona z tego, jak wychodzi na zdjęciach. Swój wygląd na fotografiach bardziej pozytywie oceniają mężczyźni - 67% wskazań w porównaniu do 45% kobiet. Firma zweryfikowała również przyczyny różnic w sposobie postrzegania zdjęć oraz trafność ocen.

Serwis - aktualizacja oprogramowania. Zrób to sam!

Firma Nikon udostępniła oprogramowanie systemowe w wersji 1.20 przeznaczone do aparatów Nikon 1 J1 oraz Nikon 1 V1. Uaktualnienie oprogramowania można zlecić serwisowi firmy Nikon. Proces aktualizacji firmware jest jednak bardzo prosty i można zrobić to samodzielnie. Poniżej przedstawiamy wszystkie niezbędne instrukcje.

Czy wiecie, że…

Czy wiecie, że część obiektywów marki Nikkor montowana była tylko na specjalne zamówienie klientów? Obiektywy te należą obecnie do najrzadziej spotykanych Nikkorów na rynku i stanowią nie lada kąsek dla kolekcjonerów. Jeden z takich obiektywów przedstawiamy w tym odcinku cyklu „Czy wiecie, że...?"