Nikon Imaging | Polska | Europa

Świat Nikona

Biuletyn Nikon Polska, sierpień 2011

8 nowych aparatów kompaktowych Nikon COOLPIX

Pod koniec sierpnia br. Nikon zaprezentował 8 nowych aparatów kompaktowych COOLPIX. Wśród nowości znalazł się COOLPIX AW100 - umożliwiający fotografowanie w ekstremalnych warunkach; COOLPIX S100, którym można wykonywać fotografie 3D; COOLPIX P7100, który jest następcą cieszącego się uznaniem flagowego modelu COOLPIX P7000 oraz COOLPIX S1200pj, który wyświetla zdjęcia z iPhonów, iPodów i iPadów, a także COOLPIX S8200, COOLPIX S6200, COOLPIX S6150 i COOLPIX S4150. Wszystkie aparaty trafią do sprzedaży we wrześniu br.

Cały świat w zasięgu wzroku - Lornetki Nikon PROSTAFF 7

Nikon wprowadził na rynek nowe lornetki Nikon PROSTAFF 7. Oferta została rozszerzona o dwa modele o parametrach 8x42 i 10x42. Urządzenia charakteryzują się optyką najwyższej jakości oraz stylowym, klasycznym wzornictwem. Lornetki Nikon PROSTAFF 7 przeznaczone są zarówno dla miłośników przyrody, jak i aktywnego wypoczynku.

„JESTEM NA WAKACJACH”

Nikon zakończył letnią akcję promocyjną pod hasłem „JESTEM NA WAKACJACH". Fotograficzne miasteczka ze sprzętem Nikona w lipcu i sierpniu br. gościły w bałtyckich kurortach. Działaniom promocyjnym towarzyszyła akcja „JESTEM BEZPIECZNY" skierowana do dzieci i ich opiekunów.

Międzynarodowy Konkurs Nikon Photo Contest International 2010–2011 rozstrzygnięty

Firma Nikon ogłosiła wyniki największego na świecie konkursu fotograficznego Nikon Photo Contest International (NPCI) 2010-2011. Nagrodę Grand Prix otrzymał Debarshi Duttagupta za zdjęcie pt. „Learning to fly" („Nauka latania"). W tegorocznej, 33 edycji NPCI, udział wzięło ok. 23 tys. fotografów z 153 krajów i regionów, którzy zgłosili ponad 60 tys. zdjęć. Był to największy z dotychczasowych konkursów pod względem liczby uczestników i przesłanych prac.

Akademia Nikona świętuje drugie urodziny

Akademia Nikona obchodzi swoje 2. urodziny. Z tej okazji wszyscy entuzjaści fotografii mogą skorzystać z 20% zniżki na wszystkie kursy fotograficzne znajdujące się w ofercie, a dotychczasowi uczestnicy zajęć zaproszeni są do udziału w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Nagrody dla sprzętu

Firma Nikon otrzymała nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych (European Imaging and Sound Association, EISA) dla aparatu Nikon D7000 w kategorii „Europejska Zaawansowana Lustrzanka Sezonu 2011-2012". Z satysfakcją informujemy również, że jeden z najbardziej prestiżowych serwisów testujących aparaty cyfrowe DPReview.com wyróżnił aparat Nikon COOLPIX S9100 nagrodą GOLDEN AWARD. Kolejne wyróżnienia w testach redakcyjnych zdobyła również najnowsza lustrzanka Nikon D5100 oraz aparat COOLPIX P500 i obiektyw AF-S Nikkor 70-200 f/2,8G ED VR II.

Twoje prawa, Twoja umowa

„Sukces ma wielu ojców" - to stwierdzenie w przypadku fotografów i ich dzieł może mieć daleko idące konsekwencje i niestety w wielu przypadkach ma. Kto ma prawo do zdjęcia: fotograf czy producent sesji? W jakich okolicznościach twórca może chwalić się zdjęciami zrobionymi dla zleceniodawcy? Co z prawem do wizerunku modelki? Na stronie fotoprawo.pl znajdziecie praktyczne wzory umów dla fotografów.

Bob Krist i Tomasz Tomaszewski w Szerokim Kadrze

Bob Krist - legenda fotografii podróżniczej - to Fotograf Miesiąca Szerokiego Kadru. W multimedialnym wywiadzie opowiada, jak marzenie o pracy w National Geographic zmieniło się w fascynujące projekty dla tego prestiżowego magazynu. Z kolei Tomasz Tomaszewski w wideoporadniku podpowiada na czym polega różnica między widzeniem a patrzeniem oraz jak wypracować własny styl?

Pomarańczarka w obiektywie Nikona

Sprzętem Nikon sfotografowano już ponad 3 tysiące obiektów znajdujących się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, w tym ostatnio odzyskany przez placówkę obraz Aleksandra Gierymskiego Żydówka z pomarańczami. Nikon Polska - jako Partner Programu Dokumentacji Fotograficznej Zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie - wspiera digitalizację jego kolekcji od września 2010 r.

Nikon na blogach i w serwisach społecznościowych

Poszukując w internecie informacji na temat sprzętu fotograficznego, warto pamiętać o miejscach, w których internauci opisują swoje codzienne życie z aparatem przy boku.

Serwis Nikon Polska

Sezon wakacyjny trwa. Podczas letnich podróży sprzęt fotograficzny narażony jest na szereg niebezpieczeństw, na przykład zalanie wodą czy zapiaszczenie, dlatego radzimy, jak ustrzec się przed takimi przypadkami.

Czy wiecie, że?

Autor: Marcin Górko

Czy wiecie, że pierwszym wymiennym zoomem do lustrzanki małoobrazkowej był obiektyw wyprodukowany przez Nippon Kogaku? Miano pierwszego obiektywu zmiennoogniskowego przypada konstrukcji oznaczonej Auto Nikkor Telephoto Zoom 8,5cm f/4 ~ 25cm f/4,5. W tym biuletynie przyjrzymy się bliżej temu mało znanemu w Polsce obiektywowi.